Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bielizna Craft Pro Warm


aries7

Rekomendowane odpowiedzi

Przed tegorocznym sezonem postanowiłem zakupić nową koszulkę, która miała stanowić 1 warstwę ubioru. Wybór padł, nie ukrywam, że po rekomendacji sprzedawcy w jednym z krakowskich sklepów, na koszulkę Craft Pro Warm. Jako, że już miałem ją ubraną kilkanaście razy myślę, że mogę pokusić się o mały opis i subiektywną ocenę. Koszulka była używana zarówno na polskich jak i włoskich stokach. Producent przyjął założenie, bardzo słuszne, że nie wszedzie człowiek poci się tak samo i dlatego koszulka podzielona jest na 3 strefy:

- pod pachami, czyli największa „fabryka” potu,

- brzuch, mostek, kręgosłup, zewnętrzna strona pleców i rękawy to średnia strefa pocenia,

- piersi, ramiona, mankiety rękawów oraz opinająca szyję mini stójka (ok. 1 cm) – tam pocimy się najmniej i koszulka jest trochę grubsza niż w pozostałych miejscach.

Pierwsza myśl jak wziąłem koszulkę to, że ja się w nią nie zmieszczę i chciałem poprosić o większy rozmiar, ale sprzedawca przekonał mnie, że najpierw powinienem mu zaufać i przymierzyć. I co się okazało… koszulka, która po wyjęciu z pudełka wyglądała jakby była od młodszego brata pasowała idealnie, doskonale przylegała do ciała i w ogóle nie krępowała ruchów. Na stoku również bardzo dobrze leży i dopasowuje się do ruchów ciała w ogóle nie krępując ruchów. Śmiało mogę ją nazwać drugą skórą.

Jeździłem w koszulce w różnych temperaturach (pomiędzy -15 a 0) i przyznam szczerze, że jest w niej ciepło. W temp. w okolicy 0 st. C nie miałem obaw jeździć w samej koszulce oraz cienkiej, nieocieplanej kurtce i nawet przez moment nie pomyślałem o dołożeniu kolejnej warstwy. Jeśli jednak miałem założony polar między kurtką a koszulką to nie stanowiło żadnego problemu „wytransportowanie” ciepła wydzielanego przez organizm i utrzymanie ciała w stałej, komfortowej temperaturze. Przy intensywnej jeździe koszulka pozwala zachowanie komfortu suchej skóry. Będąc we Włoszech sprawdziłem jak koszulka będzie się sprawować po 6 dniach jazdy i przyznam, ze po ostatnim dniu nikt jakoś specjalnie nie odsuwał się ode mnie i nie zostawiałem za sobą chmurki nieświeżego zapachu. Z pewną nieśmiałością zdecydowałem się powąchać koszulkę i była całkiem ok.

Porównując do koszulki, w której poprzednio jeździłem (Berkner kupiony jesienią 2005 roku, nie pamiętam modelu, ale chyba z kolekcji thermo) to koszulka Craft Pro Warm jest dużo bardziej elastyczna i lepiej dopasowywuje się do ciała oraz jest cieńsza i szybciej odprowadza pot.

Od momentu zakupu ani przez chwilę nie żałowałem, że zdecydowałem się na ww. koszulkę i z czystym sumieniem mogę ją innym polecić.

pozdrawiam,

krzysiek

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile za nią dałeś?

http://aukcjewp.wp.pl/search.php?string=craft&category=16066&category=16083

Tu masz do wyboru. Sam obkupiłem się i moich kompanów (wyglądamy jak z jednego teamu:D). Sprawdza się idealnie do -15 śmigałem w samej koszulce i kurtce. Rozmiar trza dobrać lekko ciasnawy. Jak się mieścisz na pograniczu rozmiarów to kup ten mniejszy. Ja mam ten model z zamkiem z boku szyi. Fajnie wygląda.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, też zakupiłem ten model tylko ze stójką, przy -15 C we Włoszech ani razu nie zmarzłem, żona i koleżanka, również są bardzo zadowolone. Jedno co zauważyłem, to że zaczęła mi się mechacić, ale to prawdopodobnie od szelek spodni narciarskich. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

ja używam craft pro zero extreme i muszę przyznać, że zapach potu pozostaje nawet po jednym biegu - co prawda jest to wysoka intensywność, ale jednak czuć niemiły zapach. jednak doczytałem, że można prać tą bieliznę w temperaturze nawet 80 stopni celc -tak więc nieprzyjemne zapachy można usunąć. co do właściwości termicznych nie mam zastrzeżeń.

generalnie teraz bede testować bieliznę devold i under armour, moze ktoś jeździł?

Edytowane przez JC
Za reklamę dziekujemy! Admin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...