Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sam Już Niewiem !


VASCO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z doborem nart- mój poziom 7-ka ,84kg,180cm .Wiem że nie ma nart uniwersalnych -ale czegos takie szukam ,czyli nart na polskie warunki -raz fajnie przygotowany stok a czasami świeży śnieg-muldy -lubie pojechać trochę szybciej,pobawić się krótkimi,długimi skrętami (zacząłem próbowac funu i spodobało mi się!) Aha -co najważniejsze sezon trwa u mnie 20-30 dni ,z kondycją jest ok -ale żadna rewelacja! Nie jestem ukierunkowany strikte na konkretną kategorie- myslałem o RC4 SC ,RACETIGERY ,RX FIRE -TO TAKI SZYBKI MÓJ WYBÓR ALE NIEWIEM CZY DOBRZE CELUJĘ -niechcę nart z którymi bede walczył, z drugiej strony szukam czegośrozwojowego! No dobra koniec przynudzania-bardz bym prosiło pomoc!:)http://www.skionline.pl/forum/images/smilies/smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty, ktore wymieniłeś nie sa zbyt uniwersalne i moim zdaniem kiepsko się nadają na polskie warunki; to fajne dechy ale na dobrze przygotowane trasy, jak jest gorzej to i tak sie też na nich jeździ. Poszukaj lepiej czegoś z grupy allround - jakieś wyższe modele i juz ( Rossi Zenith Z5 albo Z6, Z9, Atomic Metron 9, 10 albo 11, Head Xenon 10, Salomon X Wings i inne takie, te są dużo bardziej uniwersalneuniwersalne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty, ktore wymieniłeś nie sa zbyt uniwersalne i moim zdaniem kiepsko się nadają na polskie warunki; to fajne dechy ale na dobrze przygotowane trasy, jak jest gorzej to i tak sie też na nich jeździ. Poszukaj lepiej czegoś z grupy allround - jakieś wyższe modele i juz ( Rossi Zenith Z5 albo Z6, Z9, Atomic Metron 9, 10 albo 11, Head Xenon 10, Salomon X Wings i inne takie, te są dużo bardziej uniwersalneuniwersalne)

Dzieki za podpowiedż-pełnym carwingiem-funem ,bede wstanie uczyć się na tych nartach? zamiast zawężyć mi wybór to jeszcze bardziej poszerzyłeś :-), i jak z trzymaniem na stromym na lodzie?,jaka długość optymalna? -Jakie minusy w moim przypadku były by na RC 4 i RACETIGERACH ,z czym mógłbym mieć problem? pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne z tych które wymieniłem do jazdy fun sie nie nadają - pytałeś o uniwersalne a do fun musisz mieść slalomkę, którą trudno nazwać nartą uniwersalną lub specjalnie nadającą sie na nasze średnie warunki. Slalomka fajną nartą jest - ma liczne zalety ale też niestety wady. Jeśli chcesz do jazdy w rodzaju fun to dobrze kombinowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

help

Ok,jestem troszke mądrzejszy! , ale nadal w kropce- czyli co dokładnie wybrać -proszę o konkretne propozycje(MODEL ,DŁUGOŚĆ)-czym więcej szukam po necie -tym wiekszy mam zamęt w głowie! ,jeszcze raz podsumowując -180cm,85kg,poziom7, trasy -Polska ,Słowacja -może za rok -Alpy:) ,przygotowanie stoku -wiadomo wszystko zależy od pogody i obsługi (czyli różnie) lubię pojechac szybciej,krótkimi,średnimi -poza trasą napewno -NIE(puch odpada) spodobał mi sie fun(ale jeżeli można tak określić łagodniejsza wersja-czyli pełne body napewno odpada) ,kwestia kondycji-nie jest żle ale też nie mam bardzo mocnych nóg-praca za biureczkiem (robi swoje!:) ,aha do tej pory jeżdziłem na Ficher RX6-jaka tak naprawde bedzie różnica przy przesiadce na coś innego-co zaproponujecie!? dzieki z góry,pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz fun i nartę niespecjalnie ekstremalną to każda z grupy SC będzie ok, np wspomniany Fisher RC4 Race albo Atomic SL10 lub 11 i inne z tej grupy. Nie są to deski jakieś bardzo uniwersalne ale dają radę, sam na tekiej jezdrze już 6 sezonów i nawet gorsze warunki da sie przejeździć jeno nogi wtedy bardziej bolą. Na trasy dobrze przygotowane bajka. Możesz też wziąść slalomkę typu RC4 SC WC albo SL12 ale będzie już bardzo twarda i jeszcze mniej uniwersalna, przy twoim opisie chyba szkoda na nią kasy i nóg. Takie narty świetnie jadą na krawędziach i w zasadzie tylko, da się ześlizgiem trochę i na krechę trochę ale gonią, na nierównych nawierzchniach nerwowe (przeście z twardego w miękkie itd). Ale moim zdaniem to bardzo fajna grupa nart. Na nich pojedziesz krótkim skrętem, średnim też, długim cięzko, no i fun dają radę dobrz, najlepiej się czują jadąc swoim promieniem czyli czymasz nartę na krawędzi a ona jedzie swoje - wtedy bajka, szybka i leciutka zmiana z krawędzi na krawędź. Fajnie jakby miały jakąś płytę pod wiązaniem. Dłuygość dla Ciebie 165 (około), 160 moim zdaniem będzie troche mało i deska zaczyna meczyć nieco, nerwowo się prowadzić choć i taka w bardzo dobrych warunkach ma swoje plusy - dłuższa będzie bardziej uniwersalna i przydatna częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Head,elan,fischer ????

Ok ! -może rzeczywiście na siłe chciałem sobie wmówić RC4 RACE SC lub RACETIGERY SC-Odpuszczam slalomki!(chyba jednak nie to co szukam!) Siedze i szukam opini i jedna nakłada się na drugą-spróbuje jeszcze raz :) Wybrałem kilka konkretnych typów-tylko teraz pomóżcie:o 1.HEAD XENON XI 10 2.HEAD iXRC (tylko niewiem które oznaczenie) 3.FISCHER PROGRESOR 8 ?? 4.FISCHER FUSE 73 ??? 5.FISCHER RX8 FIRE 6.ELAN SPEEDWAVE 10 lub 12 7.ELAN MAGFIRE 78 ??? bardzo was proszę opiszcie jakie mają plusy i minusy w moim przypadku ,i w zestawieniu z moim FISCHER RX6 -chciałbym aby przesiadka była na coś bardziej rozwojowego! pozdrawiam idzieki z góry za p[omoc!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz opis Hedów Xenonów 10:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=8430

o XRC nikt tu nic chyba nie wie bo z miesiąc temu pytałem o te 1100 i zero odpowiedzi ale ta narta jest bardzo wychwalana we wszelkich testach - ostra crosówka to jest do szybkiej jazdy tylko, ta z oznaczeniem 600 ponoć znacznie słabsza ale to takie opinie ludzi co na testach po dwa zjazdy zrobili więc mało warte. Magfire będzie podobny do Xenona, Progresory i Elany Speedwave to takie bardziej uniwersalne slalomki co lepiej w długim skręcie idą (niby troche pójdą jak gigantka - takie 2 w jednym) ale na slabym, zniszczonym stoku sporo tracą ale to fajne deski są i użytkownicy chwalą je.

W doborze sprzętu masz temat o Elanach Speedw. to sobie poczytaj

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GDYBYS MIAŁ TY WYBIERAĆ ? ps.długi,średni,krótki,śmig, tylko trasa!- dobra i ta zamuldzona,lubię przyspieszyć,na krawędziach spodobało mi się strasznie -próbowałem być jak najbliżej stoku ? ale męcze ps.wymieniłem te wszystkie modele ,a w głowie dalej siedzą mi te race sc(gorzej niżz dzieckiem) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GDYBYS MIAŁ TY WYBIERAĆ ? ps.długi,średni,krótki,śmig, tylko trasa!- dobra i ta zamuldzona,lubię przyspieszyć,na krawędziach spodobało mi się strasznie -próbowałem być jak najbliżej stoku ? ale męcze ps.wymieniłem te wszystkie modele ,a w głowie dalej siedzą mi te race sc(gorzej niżz dzieckiem) :-)

kolor ,szata graficzna -nieistotne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fisher Progresor 9+ myśle albo zeszłoroczny odpowiednik. Jeśli zaś bardziej w kierunku slalomki to ja osobiście się skłaniam do Dynastara Groove ale to Rc4 Sc też fajną nartą jest, myśle jeszcze o Kniessle Red Star RC - ponoć kompromisowa i uniwersalna deska. Tyle, że ja mam drugie narty (Metrony) na gorsze warunki i jakbym kupował jedne uniwersalne to albo te Progresory albo Rossi Zenith Z6, tych Xenonów 10 też bym nie skreślał. Właśnie odkryłerm w tym sezonie, że na takich uniwersalnych ,szerokich dechach też sie supre jeździ więc świat nie kończy sie na slalomce - to było nowe doznanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...