Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Akcesoria do pielęgnacji


misiu007

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio naszło mnie żeby kupić coś do pielęgnacji krawedzi nart możecie coś doradzić bo zauważyłem ze po powrocie z nart i umyciu ich i wysuszeniu dokładnie i tak robia sie takie małe zalazki rdzy i czy jakaś ostrzałka do nart jest przydatna i by sie do tego nadała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj pod koniec sezonu zauważam, ciemna maź na ślizgach. Czym czyścicie ślizgi, są jakieś specjalne środki, domowe sposoby, czy po prostu wanna, prysznic i mydło??

... pod koniec sezonu jest zwykle bardziej brudny snieg i ten syf nalepia sie na slizgi, czyscic slizgi mozna przez zcyklinowanie np cyklina metalowa albo oddanie do serwisu na maszyne, albo mozna smarowac i sciagac smar jak jeszcze jest cieply cyklina plastikowa (trzeba powtorzyc kilka razy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj pod koniec sezonu zauważam, ciemna maź na ślizgach. Czym czyścicie ślizgi, są jakieś specjalne środki, domowe sposoby, czy po prostu wanna, prysznic i mydło??

Według mnie masz dwa wyjścia.

1. Poszukaj na forum (jest wiele wątków) o ostrzeniu, smarowaniu i zabezpieczaniu nart. Znajdziesz też linki do artykułów opisujących cały proces.

W ten sposób zrozumiesz na czym to polega i będziesz mógł z tego wybrać co uznasz za potrzebne.

2. Po każdym sezonie oddawaj narty do serwisu na ostrzenie, smarowanie i zabezpieczenie na zimę. W ten sposób załatwisz większość problemów o które pytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie masz dwa wyjścia.

1. Poszukaj na forum (jest wiele wątków) o ostrzeniu, smarowaniu i zabezpieczaniu nart. Znajdziesz też linki do artykułów opisujących cały proces.

W ten sposób zrozumiesz na czym to polega i będziesz mógł z tego wybrać co uznasz za potrzebne.

2. Po każdym sezonie oddawaj narty do serwisu na ostrzenie, smarowanie i zabezpieczenie na zimę. W ten sposób załatwisz większość problemów o które pytasz.

Dzięki wielkie. Powoli staram się uczyć samodzielnego serwisu, tnz. narazie samodzielnie smaruję na gorąco i uzupełniam ślizg, chciałbym też zacząć ostrzyć, ale z tego co czytałem na forum to trochę już na to trzeba sprzętu a co za tym idzie finansów. Może w przyszłym sezonie pomyślę nad jakimś zakupem.

Co do profesjonalnego serwisu to staram się zrobić przynajmniej 1-2 razy w sezonie, no i kilka ostrzeń, ale to zależy również od potrzeb i rodzaju śniegu.

"Zabezpieczenie na zimę" czy może na lato:confused:, bo jeżeli myślimy o tym drugim to uzupełnij mnie jeśli możesz.... ja na lato po prostu smaruje ślizgi, rozkręcam wiązania (tzn. ustawiam na minimum), no a po każdym wyjeździe wycieram krawędzie aby nie było zalążków rdzy. Wiązania czymś smarować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry obal, przez roztargnienie połączyłem Cię z autorem tego wątka w jedną osobę. Wyszło mi że ktoś zadaje dwa kompletnie różne pytania, stąd moje sugestie.

Oczywiście chodziło o zabezpieczanie na lato!!

W tym temacie robisz wystarczająco, choć ostrzenie jeszcze skuteczniej czyści krawędź. Potem smarowanie (bez cyklinowania). Do wiązań są specjalne smary które można wykorzystać.

Jeśli chodzi o czyszczenie ślizgów, to są płyny które służą do ich mycia. Są robione na bazie rozpuszczalnika i równie dobrze usuwają zabrudzenia jak i same smary (stosowane również do usuwania starej warstwy smarów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od netu. Najszybciej znajdziesz na stronach producentów smarów lub sklepów ze smarami . W normalnych sklepach o to dość trudno. Generalnie w normalnych sklepach jest krucho ze sprzętem do pielęgnacji nart. Najlepiej tu wypadają sklepy internetowe lub sami dystrybutorzy (oczywiście w necie).

Nie wiem jak jest w innych punktach serwisowych (praktycznie nie bywam), ale w W-wie w serwisie na Szczęśliwicach widziałem jakieś parę lat temu (kiedy tam byłem ostatni raz) spory wybór różnych smarów itp. środków do nart. Tylko czy to nie jest/był wyjątek? Może w Krakowie też się taki znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...