Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Karyntia-Wschodni Tyrol - pokapryszę


mihumor

Rekomendowane odpowiedzi

Też myśle, że taki długi pobyt na dechach może nieco znużyć - niemniej można to poprzeplartać innymi atrakcjami jak np zwiedzanie czy inne formy aktywności jak rower czy turystyka piesza albo zwykłe obijanie się. Fajne miejscówka na to w rejonie Dolomitisuperski to moim zdaniem Brixen. Miasto samo w sobie bardzo piękne ze średniowieczno-renesansową starówka do której jak to mówił klasyk można sie przytulić. Noclegi tu są dużo tańsze niż przy Sella Ronda (mniej więcej przez pół), dojazd do różnych miejsc szybki bo najdalej czyli do Cortiny to sie powinno w 90 minut dojechać.Inna fajna i podobna alternatywa to Brunico. Sam pomysł mi się bardzo podoba - fajna myśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć czytałem na skiforum że były jakieś problemy bodaj na przełomie listopada i grudnia z akceptacją karnetów Topskipass na dolnej stacji Aineck czyli w St. Margarethen, że to ośrodek podległy pod Salzburgerski czy jakoś podobnie. Nie wiem jak było, bo jak byłem na Katschim i Ainecku w styczniu to problemów na bramkach nie miałem, zaś karnet kupiłem na początku grudnia na Turracher Hoehe.

rzeczywiście była taka sytuacja - powoływali się na jakieś bieżące ustalenia/zasady, a nie na zasady z dnia zakupu całosezonówek - 3 minuty "negocjacji" - i nie było już problemu - jeździliśmy po całym Katchim..

pozdro

jahu

ps.

jeżeli mogę - taki mój mały wniosek z obserwacji. Może to mało popularny temat do rozmowy, bo zawsze to miło sobie porozmawiać o doborze sprzętu i innych tego typu "lajtowych" tamatach :) zawsze gładko i przyjemnie takie pogaduchy prowadzić ;).

Rozważane są całosezonówki w różnych krajach - delikatną awersję mam do Włochów w kontexcie "obsługi powypadkowej" - może to tylko moje obserwacje i odczucia, ale pod tym względem austryjacy są nr 1 bezapelacyjnie ! - więc jak się połamać to tylko tam ! :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga jest też i taka a zwłaszca dotyczy to zakupów na Molltaler, Ankogel, Silian, Heiligenblut, St. Jakob, Lienz czy GG Resort żeby nie kupić czasem karnetu zwanego HitSki !!!. To też sezonówka ale ograniczona do ww ośrodków choc niewątpliwie tańsza i ważna 14 miesięcy.

To nie jest całosezonówka.

To jest karnet z opcją dni. Np. kupujemy karnet na 10 dni i możemy te 10 dni zrealizować w ciągu całego sezonu.

W systemie topskipass również jest taka opcja ale raczej w ogóle nie opłacalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest całosezonówka.

To jest karnet z opcją dni. Np. kupujemy karnet na 10 dni i możemy te 10 dni zrealizować w ciągu całego sezonu.

W systemie topskipass również jest taka opcja ale raczej w ogóle nie opłacalna.

oj mylisz się kolego - jest również sezonówka SKI-HIT i to ważna również latem a nawet zahacza o 2 letnie sezony-jeśli kupi się ją w czerwcu to jest ważna do końca sierpnia następnego roku :

http://www.skifidelity.at/moelltaler-gletscher/index.php?o_id=61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj mylisz się kolego - jest również sezonówka SKI-HIT i to ważna również latem a nawet zahacza o 2 letnie sezony-jeśli kupi się ją w czerwcu to jest ważna do końca sierpnia następnego roku :

http://www.skifidelity.at/moelltaler-gletscher/index.php?o_id=61

No faktycznie jest taka, choć z materiałów reklamowych dostępnych pezy dolnej kasie Mölltalera nic takiego się nie dowiemy, mało tego podczas ostatniego wyjazdu okazało się tam że nie da się kupić karnetu na 5 dni żeby był ważny na całą Karyntię i Ost Tirol, tylko właśnie ten SKI)HIT:confused:

A wiem że kupując karnet w T.H. chcąc nie chcąc mamy go na całą Karyntię i nie mówię tu o sezonówce tylko o zwykłym kilkudniowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę system mają rozbudowany niczym operatorzy komórkowi plany taryfowe. mam nadzieję, ze nie po to aby łupić klienta przez otłumanienie jak owi komórkowi:D

Tak zostałem otumaniony.

Ale mam tylko do siebie pretensje.Trzeba było się dokładnie języka uczyć.

Albo spokojnie poczytać "rozkład jazdy",tam to wszystko jest napisane.

Właśnie próbowaliśmy się tym razem przy kasach koło "kreta" dopytać czy tenże skipas na 5 dni zakupiony tam będzie obowiązywał także na Katschi i w TH.

Zrozumiałem dobrze ,że nie.(chyba 147€)

Ale jak zapłacę 166€ to tak,...i w tym miejscu zrozumiałem źle.

Bo to było 5 dni z sezonu i obowiązuje na 9 ośrodków ale nie Katschi i TH.

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło,dzieki temu zaliczyliśmy Kals i Matrei

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...