Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bułgaria i moje pierwsze zmagania


Rekomendowane odpowiedzi

Ja to się już uparłam na ten lot z itaką do bansko, więc że tak powiem nie ma odwrotu!

czarny1999, słuchaj do wyboru mam te hotele:

- Hotel Belvedere Holiday Club (1)

- Hotel Orbilux Aparthotel (2)

- Hotel Belvedere Holiday Club (3)

- Hotel Bansko (4)

- Hotel St Ivan Rilski Spa (5)

- Hotel Vihren Palace Ski & Spa Resort (6)

- Hotel Lion Bansko (7)

tak jak już wpisałam w oko mi wpadły dwa z nich, a mianowicie 3 i 6 ale może usłyszę jakieś rady od Ciebie?

Oba wymienione przez Ciebie Hotele (Belvedere i Vihren) maja podobny b. wysoki standard i oferuja podobny poziom uslug, oba sa w spacerowym dystansie od gondoli . ja od 2007 roku jezdzilem do Belvedere ale i w drugim bedziesz sie dobrze bawila - podejrzewam

napisz ile Cie wyszla oferta ITAKi i co masz wliczone - jesli mozesz i oczywiscie zdaj relacje z pobytu :D

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
nam też zależy w sumie na tym 12 grudnia bo wtedy biuro daje nam za darmo pakiet: karnet na wyciągi + wypożyczenie nart i kijków więc trochę koszty by nam to obcięło

spoko - dawajcie 12 grudnia - spotkamy sie na miejscu - jesli bedziecie to Wasza pierwsza wizyta w Bansko to moge wam pare ciekawych miejsc podrzucic i jakies forumowe piwo mozna wypic .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Drogie i na wpół puste mogą okazać się bułgarskie kurorty górskie w tegorocznym sezonie zimowym - pisze w tych dniach prasa bułgarska. Według ocen operatorów turystycznych ceny w kurortach bułgarskich są wyższe niż w Alpach.

Sezon zaczął się od podwyżki cen za wyciągi narciarskie o 13 proc. Według mediów właściciele hoteli starają się zrekompensować podwyżkami spadek liczby turystów.

Podczas tegorocznych świąt może powtórzyć się sytuacja z maja, kiedy rząd w Sofii ogłosił sześć dni wolnych, by pobudzić krajową turystykę, a Bułgarzy masowo udali się do Grecji i Turcji.

Obecnie rząd również postanowił zaoferować obywatelom długi weekend. 31 grudnia ogłoszono dniem wolnym od pracy, tak więc Bułgarzy będą mieli cztery dni wolne. Jednak ci, którzy nie zrezygnowali z wyjazdów z powodu kryzysu, wolą albo kurorty zimowe w Austrii czy Włoszech, albo tradycyjnie tani Nowy Rok w Stambule lub Grecji.

Chętnych do wyjazdów będzie jednak mniej niż pół roku temu. Bezrobocie od tego czasu wzrosło o 3 proc., płace w administracji państwowej są zamrożone, nie będzie premii dla urzędników na święta. Sektor prywatny również przeżywa trudności i spodziewane premie są niższe od ubiegłorocznych.

Branża turystyczna liczy na Rosjan, Serbów i Macedończyków. Dla Bułgarów Austria i włoskie Alpy są porównywalne cenowo, a nawet tańsze od miejscowych kurortów. Operatorzy turystyczni proponują siedmiodniowy wypoczynek w Austrii za 400 euro, podczas gdy w czterogwiazdkowym hotelu bułgarskim nocleg kosztuje między 95 - 200 euro. Oddzielnie płaci się za wyciągi, a jakość obsługi w Bułgarii, zdaniem większości turystów - zarówno krajowych, jak i zagranicznych, pozostawia wiele do życzenia.

Według szefa Instytutu Analiz i Ocen Turystycznych Orlina Draganowa w 2010 r. liczba miejsc w bułgarskich hotelach będzie o 200 tys. niższa w porównaniu z 2009 r. i wyniesie ok. 800 tys. Na sprzedaż wystawiono 700 hoteli. Właściciele, jeżeli nie mogą ich sprzedać, wolą utrzymywać hotel zamknięty. Może to przyczyniać się do podniesienia cen w tych hotelach, które są otwarte. Tendencja ta według Draganowa będzie się nasilać.

za PAP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bułgaria i moje pierwsze zmagania

Czy na wpół puste to się jeszcze okaże! Poza tym we wczorajszym artykule (z 10 grudnia 2009r.) czytałam. że ceny noclegów w bansku są bardzo niskie i już za kilkaset złotych można tutaj wynająć wysokiej klasy apartament na tydzień. Więc chyba nie ma się czym martwić, zresztą ja lecę z biurem itaka, wszystko mam już zarezerwowane, wylot już jutro więc odliczam godziny do wylotu, życzcie mi powodzenia :) dzięki za wszystkie rady i pomoc

Link do artykułu:

http://www.webshock.com.pl/bansko/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...
  • 5 weeks later...

bylem w zeszlym tygodniu w Bansko na weekend i z pobytu zmontowalem 2min filmik, ktory mozna obejzec na Youtube:

lecielem z podrecznym wiec nie moglem zabrac ze soba statywu co przeklada sie niestety na efekt koncowy. filmik zrobilem pod katem Belvederer Holiday Club gdzie znajduje sie moj apartament - ale film daje pewne wyobrazenie jak Bansko sie prezentuje, co moze byc pomocne dla kogos, kto tam jeszcze nie byl.

pozdrawiam serdecznie Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem w zeszlym tygodniu w Bansko na weekend i z pobytu zmontowalem 2min filmik, ktory mozna obejzec na Youtube:

lecielem z podrecznym wiec nie moglem zabrac ze soba statywu co przeklada sie niestety na efekt koncowy. filmik zrobilem pod katem Belvederer Holiday Club gdzie znajduje sie moj apartament - ale film daje pewne wyobrazenie jak Bansko sie prezentuje, co moze byc pomocne dla kogos, kto tam jeszcze nie byl.

pozdrawiam serdecznie Michal

U mnie link nie wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny1999

a już myślałem,że mnie przekonasz do nartowania w Bułgarii :rolleyes:

hoteli i apartamentów to się już na zwiedzałem trochę

filmik OK

ale ja chciałem widzieć ośrodek narciarski,jego infrastrukturę,przygotowanie tras,zużycie tras na fajerant

a tu to tylko autostradą pod prąd się przejechałem

i to było największe przeżycie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem w zeszlym tygodniu w Bansko na weekend.... filmik zrobilem pod katem Belvederer Holiday Club gdzie znajduje sie moj apartament - ale film daje pewne wyobrazenie jak Bansko sie prezentuje, co moze byc pomocne dla kogos, kto tam jeszcze nie byl.

pozdrawiam serdecznie Michal

tak jak pisalem bylem tam na 3dni i nie jezdzilem na niczym. jesli chodzi o pokazanie miasteczka, stokow, tras i jazdy to film nakrece dopiero w lutym w trakcie dluzszego pobytu.

tu mozna zerknac jak sie prezentuje ostodek, pozdrawiam:

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

off-piste

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...