Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kubica w Renault


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

F1 jest jedną wielką plotką. Oglądam ten cyrk od 1995 to wiem:) nic tylko śmiać się z redaktorków. A jakby to była prawda to nawet fajnie bo maclaren nie ma jeszcze drugiego kierowcy no i sauber...:)

Popieram redaktorzy w mediach czasem takie bzdury wypisują. No ale czego nie robi się dla biletów NBP.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plotki, plotki i po plotkach, szef renówki powiedział że oficjalnie potwierdził że będą startowac w 2010:)

A dzisiaj jest takie info, czyli nic nie wiadomo:

"Wbrew temu, co mówił Jean-Francois Caubet, dyrektor wykonawczy Renault, wcale nie jest przesądzone, że jego team wystartuje w nowym sezonie Formuły 1. Według słów Carlosa Ghosna, prezydenta korporacji Renault, decyzja o wycofaniu zespołu jest całkiem możliwa. Ostateczne zdanie francuskiego zespołu będzie znane najpóźniej w grudniu."

Więcej tutaj:http://sport.onet.pl/0,1248769,2073054,,dyrektor_renault_zaskakuje_-_wycofanie_z_f1_jednak_mozliwe,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

"Źle się dzieje w państwie duńskim"

Przyszłość Renault raczej niepewna w F1 (i nie pieprz o plotkach, bo nerwowy jestem, że Polaka w F1 już mogę nie zobaczyć).

Robert dzisiaj powiedział w odpowiedzi na pytanie co się stanie, jak Renault wycofa się - "będę tęsknił za F1"; dopytywany o swoją przyszłość, powiedział: "myślę, że powiedziałem wystarczająco dużo".:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy chwilę, a wszystko się wyjaśni. Kubica, i jego menago nie są takimi leszczami na jakich teraz wyglądają. Myślę, że dobrze wiedzieli w co się angażują.

Chwilowo ściemniają, bo pewnie nie wszystkie ruchy pozakulisowe są przyklepane.

Kolejne sensacyjne informacje dotyczące przyszłości Renault napływają z Francji. Według "L’Equipe" niewykluczone, że zespół Roberta Kubicy sprzeda swoją fabrykę nadwozia w Enstone!

Historię opisała Anne Giuntini, która jest żoną byłego dyrektora Renault, Denisa Cheveriera. - Jej artykuł ma solidne podstawy - zauważa dziennikarz "Los Angeles Times", który wychwycił informację na swoim blogu. Według francuskiej gazety fabrykę podwozia Renault w Enstone wykupi David Richards, który próbował wejść do Formuły 1 z zespołem Prodrive, ale jego aplikację odrzucono!

Renualt miałoby dalej produkować i dostarczać silniki dla zespołu i dla Toro Rosso. - Jednymi słowy oznaczałoby to, że Francuzi wróciliby do stanu z lat 90., gdy zaopatrywali drużyny Benettona oraz Williamsa - twierdzi Brad Spurgeon z "LA Times".

Giutini podkreśla, że Richards sprzedaje właśnie tereny, na których zlokalizowana jest siedziba Prodrive w Banbury, blisko Silverstone. - Jak będziemy mieli coś ciekawego do ogłoszenia to wtedy to zrobimy - powiedział "L'Equipe" Richards.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c.d. spekulacji

Angielskie media powołując się na słowa szefa Formuły 1 Berniego Ecclestone'a informują, że zespół Renault F1 Racing rozważa oferty czterech prywatnych osób, pragnących przejąć kontrolę nad teamem.

Według wcześniejszych informacji francuska ekipa dostała propozycje od firmy Prodrive i Luksemburczyka Gerarda Lopeza. Zarząd Renault decyzję w tej sprawie ma podjąć w tym tygodniu.

Ecclestone przyznał, że ma nadzieję iż sytuacja Renault wyjaśni się w ciągu najbliższych tygodni dodając, że oprócz Prodrive i Lopeza, chętnych na przejęcie kontroli nad zespołem jest jeszcze dwóch inwestorów.

- Richards z Prodrive ma największe szanse - mówi Ecclestone. - Jest jeszcze grupa Gerarda Lopeza i dwóch innych biznesmenów.

- Nie sądzę, żeby szybko wyjaśniła się sytuacja Renault, choć oczywiście dla wszystkich byłoby lepiej, gdyby nastąpiło to jak najwcześniej. Mam nadzieję, że będziemy coś wiedzieć przed świętami Bożego Narodzenia - podkreśla Anglik.

Onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Renault szykuje rewolucję w bolidzie

Inżynierowie Renault chcą sporo zmienić w bolidzie R30 /AFP1 godz. 51 minut temu

Team Renault, którego kierowcą jest Robert Kubica, przygotowuje znacznie zmieniony bolid na wyścig o Grand Prix Bahrajnu, który 14 marca rozpocznie kolejny sezon mistrzostw świata Formuły 1.

http://sport.interia.pl/formula-1/formula-1/news/renault-szykuje-rewolucje-w-bolidzie,1439831

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie dobre wieści od Roberta - dzisiaj kolejny dzień testów w Jerez, na których Robert długo był najszybszy, a teraz jest drugi za Buttonem.

Bardzo chwali sam, zespół mechaników, atmosferę pracy, także oby tak dalej.

Relacja na żywo

Sprawa jest prosta. Robert jest nr1 i pod niego i dla niego jest wszystko robione. Ponadto Robert oprócz tego, że jest super kierowcą to ma zmysł techniczny, inżynierski i wszystkie jego uwagi są uwzględniane przez inżynierów - nie tak jak w poprzednim zespole.

Jestem dobrej myśli.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witalij Pietrow twierdzi, że nie podpisał kontraktu z ekipą RenaultF1 na posadę "kierowcy nr 2" u boku Roberta Kubicy.

Rosyjski debiutant w zamian za podpisanie kontraktu z zespołem z Enstone zgodził się zapłacić 15 mln euro.

"Wyścigi się jeszcze nie rozpoczęły, więc może on [Kubica] będzie numerem dwa" - powiedział Pietrow rosyjskiej agencji informacyjnej RIA Novosti.

Przyznał jednak, że nie spodziewa się, iż Kubica ułatwi mu życie.

"Każdy kierowca jest odpowiedzialny za siebie" - dodał.

Raport dodaje, że w kontrakcie Pietrowa jest podobno zapis, że Rosjanin musi zdobyć 25 procent punktów Polaka. On ma również zapłacić obiecane 15 mln euro.

Rosyjski dziennik sportowy "Sovetsky Sport" informuje, że petycja podpisana przez kolegów sportowców Pietrowa została wysłana do premiera Rosji Władimira Putina, w nadziei, że dzięki pomocy państwa uda mu się zgromadzić środki na opłacenie drugiej raty 7,5 mln euro.

źródło: onestopstrategy.com

Ambicja albo buta bije ze słów Pietrowa. Mam nadzieję, że RK utrze mu ostro nosa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witalij jeszcze nigdy się nie ścigał w Formule 1. Będzie potrzebował trochę czasu, by się zaadaptować i zebrać odpowiednie doświadczenie - powiedział ze spokojem Robert Kubica.

- Nie wydaje mi się, że w tym teamie będzie wyraźny lider - dodał, jednoznacznie dając do zrozumienia, że nie ma zamiaru przepychać się słownie z Pietrowowem. Polak nie dał się sprowokować, bo to za nim przemawia doświadczenie w Formule 1. Witalij Pietrow to kompletny żółtodziób, który nigdy nie był nawet testowym kierowcą w królowej sportów motorowych. - Wyścigi się jeszcze nie zaczęły, więc może to Robert będzie numerem dwa - zagaił Rosjanin.

Kubica w swoim stylu nie dał się wciągnąć w jałową gadkę i skupił się na samochodzie. - Będziemy mieli kilka poprawek, ale nie wiem, jak duże one będą. Mam nadzieję, że dzięki temu trochę zbliżymy się do czołowych ekip. Oczywiście to tylko gdybanie, bo nie wiemy, w jakim stopniu oni ulepszą swoje bolidy - tłumaczył Robert Kubica.

Polski kierowca nie może się doczekać pierwszego tegorocznego wyścigu, który 14 marca. - Robimy, co w naszej mocy, a dopiero w Bahrajnie przekonamy się, czy to jest wystarczające - mówi Kubica, który jak sam przyznaje, nigdy nie jest do końca zadowolony z postępu prac, bo zawsze można zrobić więcej.

Eurosport - łup

Robert jak zawsze, siła spokoju.:);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie wypowiedzi Roberta...

"Będziemy starać się, aby być na pozycji żeby walczyć o najwyższe cele, ale uważam, że może być to trudne do osiągnięcia, szczególnie na początku roku"

"Mamy nadzieję na dobry start, na to iż będziemy konkurencyjni już od samego początku. Oczywiście musimy być realistami, więc nie pojedziemy do Bahrajnu, żeby walczyć o podium, to jest pewne."

"Ale może będziemy mieć tutaj miłą niespodziankę w niedzielę, a potem w Bahrajnie z nowymi ulepszeniami i będziemy w stanie walczyć o podium."

Robert o przełożeniu testowania nowych części aerodynamicznych do jutra ze względu na chęć testu pełnego pakietu:

"Czekaliśmy bardzo długo, ponieważ każdego tygodnia było kilka nowych części, które wyglądały bardzo obiecująco w tunelu aerodynamiczny, więc zespół zdecydował się bardzo długo czekać, aby być w stanie przywieźć do Bahrajnu tak dużo ulepszeń jak to tylko możliwe i wyprodukować coś na Barcelonę"

"Odkryliśmy w zeszłym tygodniu, że przez pewne zmiany zyskujemy przewagę i według mnie to odpowiedni kierunek, nie będziemy mieć kłopotów w Bahrajnie."

"To ryzykowne, ale sądzę, że zespół czuje się całkowicie pewnie, iż zależność pomiędzy tunelem aerodynamicznym a torem jest bardzo dobra, więc nie ma powodu dla którego bym w to nie wierzył."

Tu zaś Kubica o możliwej stracie Renault w stosunku do niektórych teamów:

"Uważam, że to wyglądało naprawdę obiecująco podczas pierwszego testu w Jerez, po Walencji gdzie zmierzyliśmy się z kilkoma kłopotami jeśli chodzi o ustawienie bolidu, ale zareagowaliśmy bardzo szybko i w Jerez wyglądaliśmy na bardzo mocnych."

"W zeszłym tygodniu wciąż wyglądaliśmy w porządku, ale myślę, że trochę straciliśmy. Tutaj jest bardzo trudno oceniać rozkład sił, ponieważ dzisiaj nie pojeździliśmy za dużo i wygląda na to, iż wiele osób skoncentrowało się na jazdach z zupełnie lekkim bolidem, a potem testowali dystans wyścigowy, więc trudno jest to zrozumieć."

"Tak więc, mamy po prostu nadzieję, że nowy pakiet z nowymi częściami da nam przewagę, której się spodziewamy i mamy nadzieję, iż inne zespoły nie zainstalują w swoich bolidach wielu rzeczy. Oczywiście oni będą je mieć - niektóre drużyny już tutaj mogły coś sprawdzać, inne może nie, ale wszystko zobaczymy w Bahrajnie."

Źródło: autosport.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Robert Kubica w Renault do końca 2012 roku

Robert Kubica przedłużył o dwa lata kontrakt z francusko-luksemburskim teamem Formuły 1 - Renault.

Oznacza to, że polski kierowca będzie startował w jego barwach do końca 2012 roku.

25-letni Kubica, który trafił do Renault w styczniu, jest obecnie piąty w mistrzostwach świata kierowców.

http://sport.interia.pl/formula-1/formula-1/news/oficjalnie-kubica-w-renault-do-konca-2012-roku,1503322

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...