Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

dobór nart


ReD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

przymierzam sie do kupienia na ten sezon nowych nart, oczywiscie z nastawieniem na jazde fun carvingowa. Dotychczas jezdzilem na atomicach 10.11, ktore zdecydowanie byly rewelacyjna narta jednak nie przetrwaly zeszlego sezonu, jako ze moje 10.11 sluzyly mi swietnie przez ostatnie 6-7 lat, to niespecjalnie zainteresowany bylem nowymi, tym bardziej ze ta linia atomica nie byla kontynuowana.

Poki co zastanawiam sie miedzy trzema modelami:

atomic race d2 sl

atomic race ti sl

fischer rc4 wc sc

+ do tego buty

atomic hawx 100

czy ktos moze testowal ktores z tych nart (zdaje sobie sprawe ze z atomicami moze byc problem bo to 09/10 ale moze ktos juz mial okazje potestowac)? Czy wogole w dobrym kierunku zmierzam czy moze zupelnie jakas inna narte powinienem rozwazyc? Moje umiejetnosci narciarskie szacuje na ok 8/9.

z gory dziekuje za wszelkie opinie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym chciał odkupic od Ciebie 10.11 -> to były cudowne narty!

Dla nieznających tematu :

http://narty.onet.pl/1,1,10,,,atomic,narty_beta_carv_10_11,sprzet.html

Ja osobiście probowałem je odnaleźć w Fischer RX HOT FIRE ... podobna geometria:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=1975&id_modelu=2484

Ale subiektywne moje odczucia kazały mi pozbyć się HF jak najszybciej (na czym skorzystał kolega ze skionline:)).

10.11 - drugiej takiej nie zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście probowałem je odnaleźć w Fischer RX HOT FIRE ... podobna geometria:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=1975&id_modelu=2484

Ale subiektywne moje odczucia kazały mi pozbyć się HF jak najszybciej (na czym skorzystał kolega ze skionline:)).

I jeździ na tych nartach z taką buźką :)

Kolego ReD gdybyś dorwał takie HF to bierz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem napisać to samo co mysiek Dot tych 10.11 ale mnie uprzedził:P a co do HF to popieram łokcia narty superrrr:) chociaz mozesz sie też zastanowić nad rc4 wc sc bo to też super narta jest:)

ja jeżdzę na wc sc od hmm 2002 roku:) przewineło się ich kilka.....wiem wiem stronniczy jestem ale no wg mnie to jest super narta:P chyba ze coś z dynastara np omeglass?:) a jak masz dużo pieniędzy to firma RTC:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziekuje wszystkim za opinie:)

To ja bym chciał odkupic od Ciebie 10.11 -> to były cudowne narty!

Dla nieznających tematu :

Tak zdecydowanie fenomenalna narta i ciezko mi sie z nia rozstawalo, ale niestety piszac ze nie przetrwala poprzedniego sezonu niestety chodzilo mi oto ze juz jej nie mam, wiec przykro mi, ale nie mam mozliwosci jej sprzedac.:/

Ja osobiście probowałem je odnaleźć w Fischer RX HOT FIRE ... podobna geometria:

Ale subiektywne moje odczucia kazały mi pozbyć się HF jak najszybciej (na czym skorzystał kolega ze skionline:)).

10.11 - drugiej takiej nie zrobili.

A z czystej ciekawosci na czym w tej chwili jezdzisz?:) jak sie narty sprawdzaja przy jezdzie fun carvingowej?

I jeździ na tych nartach z taką buźką :)

Kolego ReD gdybyś dorwał takie HF to bierz.

Pozdrawiam.

No to teraz mam dwie kontr-opinie;)

rozważ tochę inną drogę :D szczególnie jak chcesz wydać więcej pieniędzy, narty do funa robi duel :), u Roberta dowiesz się szczegułów

Szczerze mowiac nigdy nie slyszalem zadnej opinii, ale sprobuje w takim razie zapytac Roberta dzieki.

chciałem napisać to samo co mysiek Dot tych 10.11 ale mnie uprzedził:P a co do HF to popieram łokcia narty superrrr:) chociaz mozesz sie też zastanowić nad rc4 wc sc bo to też super narta jest:)

ja jeżdzę na wc sc od hmm 2002 roku przewineło się ich kilka.....wiem wiem stronniczy jestem ale no wg mnie to jest super narta:P chyba ze coś z dynastara np omeglass? a jak masz dużo pieniędzy to firma RTC

tak wc sc to kuszaca propozycja, aczkolwiek naprawde mam trudnosci ze zdecydowaniem sie.

A koledzy moglibyscie napisac na czym sami jezdzicie i jak sie narta sprawia w jezdzie fun carvingowej, czy standardowa plyta jest wystarczajaca(problem z wybutowaniem)?

jeszcze raz wielkie dzieki

Edytowane przez ReD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz no ja to nie jestem nasz kolega nexcom ktory jest tu na punkcie funu zakręcony na max ale czasem jak pojeżdze bez kijków (wc sc 160cm) i daje rade przynajmniej ja nienarzekam:) wszystko zalezy od tego na jakim etapie funu jestes:) wiesz najlepiej to jest taką starą dobrą zasadą potestować zanim się coś kupi bo w pewnym etapie dobierania nart każdy ma swoje preferencje, jezeli masz czas- potestuj wtedy z pewnością trafisz na tą odpowiednią:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czystej ciekawosci na czym w tej chwili jezdzisz?:) jak sie narty sprawdzaja przy jezdzie fun carvingowej?

Dwa lata temu przesiadłem się na miększy hardware :)

All mountain: Salomon Blast. Do tego w domu jeszcze jakieś blejdy i coś za szafą dłuższego by się znalazło :)

Natomiast: nigdy nie jeździłem fun. Kiedyś (20kg temu, przy większym samozaparciu, bez brzucha i wysportowany gdy byłem) zszedłem do łokcia.

Wtedy też bawiłem się na 10.11.

Lokiec3 ma moje HF to może on lepiej coś podpowie.

Osobiście: nie chcę się wypowiadać co do tych nart bo mam całkiem inne doświadczenia niż wszyscy inni. A jak je miałem to już jeździłem półrekreacyjnie. Bo teraz już tylko rekreacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysiu ale kolega ma umiejętności 8/9 więc twardsza narta nien powinna mu sprawic problemu

Ma rację.

Kolego ReD

Ja fun się uczę dopiero. Jak dla mnie HF jest naprawdę fajną nartą.

Nie mam wyższej płyty, tylko standardowego Flowflex. Powiem Ci, że w lutym dwa razy na bucie wyjechałem. a gdzie mi tam z funem do np Nexa. także jak ostro się kładziesz to płyta w górę obowiązkowa. Narta ma 65 mm szerokości pod butem. No a sztywność...sztywna jest. Jednak przy naprawdę ostrym skręcie potrafi też wpaść w wibracje (tylko szyna kolejowa nie wibruje:D), ale tor jazdy trzyma bez problemu.

Jestem ciekaw co się teraz będzie działo po niewielkiej modyfikacji moich butów.

Za 14 dni...się dowiem.

Pozdrawiam.

Edytowane przez lokiec3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

przymierzam sie do kupienia na ten sezon nowych nart, oczywiscie z nastawieniem na jazde fun carvingowa.

Poki co zastanawiam sie miedzy trzema modelami:

atomic race d2 sl

atomic race ti sl

fischer rc4 wc sc

+ do tego buty

atomic hawx 100

z gory dziekuje za wszelkie opinie

pozdrawiam

RC4 wc sc może być za twarda do funu, zależy jeszcze ile ważysz... Ja bym Ci sugerował do funu Salomona Equiope SC z zeszłego sezonu (teraz pozmieniali modele i sie nie orientuje jaki jest aktualny), jeśli chodzi o promien skretu to jest porównywalna z innymi slalomkami (ok. 11), ale jest to narta o dużo szerszym dziobie i stopce w porównaniu np z fischer czy atomic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...