Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Salomon X-Wing 8 Sezon 08/09


pawko

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... kupiłem je głównie dlatego, że kosztowały mnie 750 zł z wiązaniami na płycie plus gwarancja 2 lata. Ale dzięki za odpowiedź :)

To jest tak na prawdę moja pierwsza "fajna" narta :) kiedyś dawno dawno temu jeździłem na klasycznych PRL-owskich nartach :) a później tylko wypożyczalnie... ale po paru dobrych latach w końcu mnie wzięło i powoli kompletuje sprzęt. Teraz mnie czeka kupno butów i tu będzie ciężko. Jaka twardość i firma jest warta zainteresowania ?

Edytowane przez pawko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak na prawdę moja pierwsza "fajna" narta :) kiedyś dawno dawno temu jeździłem na klasycznych PRL-owskich nartach :) ?[/b][/color]

Bo to jest fajna narta,oczywiście można mierzyć w 10 albo Tornado,Jeśli to są pierwsze narty taliowane,będziesz pozytywnie zaskoczony :rolleyes:Butów szukaj w granicach flex 80-100(wystarczy),firma ma mniejsze znaczenie-mają być wygodne i pasować do Twojej fizjonomii stopy:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię martwić,ale zrobiłeś błąd:(Oczywiście,że 166 cm byłoby lepsze,pewnie dlatego była okazja/158/.To nie jest slalomka:eek:.Zobaczysz/pomęczysz się i sprzedasz;),albo już sprzedaj:cool:Chyba,że jesteś małej wagi i pierwsze narty taliowane/no 20 cm różnicy/,ale dla tej narty to max raczej 10cm

Edytowane przez dareklewandowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zaniepokoiłeś... z tego co wiem to nawet goście o wysokości 180 cm kupili te nartki. "Pomęczę się" co przez to rozumiesz ? Kumpel powiedział, że się nią dobrze pobawię i że warto było ze względu na cenę i jakość tej narty no i na dobrą zabawę. Narta sięga mi do ust :) Zamiar mam jeździć na przygotowanych stokach.

P.S Wazę 76 kg

P.S 2 Dodam, że parę sezonów już nie jeździłem bo nie było czasu i pieniędzy. Teraz się to zmieniło.

I to jest tak jak mówię moja pierwsza narta. W tym sezonie nie planuję żadnych wyjazdów w góry tylko zabawę na stokach w woj. Świętokrzyskim

Edytowane przez pawko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadając się z nart klasycznych na taliowane-napewno się zabawisz:),dobrze ,że nie ważysz tonę;):D,na początek będzie ogromnie trudno przejść na skręt cięty przy tak krótkiej narcie;),narta dłuższa jest stabilniejsza,jak już posiądziesz sztukę skrętu ciętego do perfekcji-to będzie zabawa czyli fun;)Ale nie panikuj;):cool:,na drugi raz pytaj innych -jak przed zakupem masz dylemat:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj na nartach klasycznych jeździłem :) hmm żeby nie skłamać z 8 lat temu :) a ostatni raz narty na nogach z wypożyczalni miałem ponad 5 lat temu

pytałem innych tylko nie na tym forum :)

Czyli traktuj to jakbyś prawie na "nowo "zaczynał przygodę z narciarstwem.;)Ale współczesna technika jest o wiele łatwiej i przyjemniej przyswajalna,jednak trzeba pamiętać,że nabiera się łatwiej prędkości,nad którą trzeba umieć zapanować i tutaj z powodu długości Twojej narty zaczną się problemy;)Znając życie będziesz się bał wykonać pełen skręt cięty ratując się ześlizgiem;)Na początek łatwiej jest jeździć dłuższym skrętem ciętym i przy średniej prędkości wychwycić moment zmiany krawędzi-czyli zmianę kierunku jazdy.Przy długości Twojej narty będzie to na początku dość trudne,ponieważ narta zacznie szybko skręcać pod stok,a Ty z strachu siądziesz na tyłach/czyli odchylisz się/i doznasz chwili tzw"wyjazdu nart spod..."Każdy z Nas to przeszedł;)i jeszcze czasmi tego doznaje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj, może lekkoo za krótkie ale oblecą, to są niezbyt twarde narty i przy twoim wzroście i wadze tragedi nie będzie. Moje Metrony mają 164 cm a ja 183 i ważę 86 - i nie narzekam, jeździ mi sie na nich super i świadomie wybrałem je w tej długości. Na kreskę nie jeźdzę, długim skrętem też nie i narta mnie nie zawodzi. Każdy mi powie, że za krótka ale narty o tej twardości i parametrach nie są aż tak uciążliwe przy braku długości. Na za krótkiej slalomce czy gigantce to jest ciężko ale na takiej - raczej relaks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest problem,przy takich nartach długość -do wzrostu i wagi to basis!!:rolleyes:

Ja mam inne doświadczenie, krótsza długośc na pewno powoduje, że gorzej na tej narcie jeździ sie w puchu i poza trasą, gorzej ciągnie długi skręt przy dużej szybkości, nieco gorzej trzyma na twardym i bardzo stromym, tylko trochę gorzej jeździ po miękkim, za to dużo lżej sie prowadzi, jest dużo bardziej reaktywna i mozna na niej pofikać jak na slalomce na wyjechanym stoku. Narta przy obciążaniu tyłów nie ma tendencji do wyjeżdzania i nie zauważyłem żadnych symptomów jej przykrótkosci poza ww, myśle, że ta reguła - 10 to nie do końca się tu sprawdza i nie należy przesadzać - nie będzie źle, 166 było by lepiej ale stawiam dolary przeciw orzechom, że te narty w tej długości pytającego nie "zabija" a jeśli je bedzie chcial zmienic za jakiś czas to z innych powodów może i pośredno związanych z długością ale to nie będzie decydujące. Co do butów to do tej narty 80 wystarczą,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne doświadczenie, krótsza długośc na pewno powoduje, że gorzej na tej narcie jeździ sie w puchu i poza trasą, gorzej ciągnie długi skręt przy dużej szybkości, nieco gorzej trzyma na twardym i bardzo stromym, tylko trochę gorzej jeździ po miękkim, za to dużo lżej sie prowadzi, jest dużo bardziej reaktywna i mozna na niej pofikać jak na slalomce na wyjechanym stoku. Narta przy obciążaniu tyłów nie ma tendencji do wyjeżdzania i nie zauważyłem żadnych symptomów jej przykrótkosci poza ww, myśle, że ta reguła - 10 to nie do końca się tu sprawdza i nie należy przesadzać - nie będzie źle, 166 było by lepiej ale stawiam dolary przeciw orzechom, że te narty w tej długości pytającego nie "zabija" a jeśli je bedzie chcial zmienic za jakiś czas to z innych powodów może i pośredno związanych z długością ale to nie będzie decydujące. Co do butów to do tej narty 80 wystarczą,

Ja to rozumię,ale czy pytajacy znajdzie dla Siebie opitimum:rolleyes:,bo coraz bardziej odbieram to jako te porady niby kolegów po 180 cm;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item765030350_nowe_salomon_x_wing_08_przecena_z_299_euro.html

ciekawostka, troszkę dłuższa narta i nikt nie licytuje :)

Szczerze mówiąc nie wiem.

Wszystkie na jakich miałem okazję jeździć miały płytępod wiązanie.

Dopiero w 08/09 widać, że jest np Tornado goła narta.

I facet dokooptował sobie do tego wiązanko 610 i sprzedaje w super cenie.

Z tego co pamiętam to 610 ma lifterki - ale płyty po całość niet.

Znalazłem i lineczka:

http://www.allegro.pl/item792009159_nowe_narty_salomon_x_wing_tornado_154cm_f610.html

Edytowane przez mysiauek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narta Tornado o7/08 bez płyty-wiązanie Z12,gość z sklepu i serwisu pitoli o jakimś innym modelu,gdzie niby jest płyta/Ti?:confused:/

Niech Ci podeśle fotkę. Zobaczymy.

Może mamy typowy przykład szumu na łączach :)

By the way - Z12Ti były w sezonie 08/09 :)

Gugle (i skionline) prawde Ci powie :)

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_wiazania&id_grupy=2653&id_modelu=847

Niech Ci pokaże konkretną nartę i konkretne wiązanie.

Zobaczymy co to facet złożył.

Ale płyta Ti??? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2193&id_modelu=2775

To jest ta narta,ale to wiązanie wygląda trochę inaczej:eek:tzn bezpieczniki są prawie przytwierdzone bezpośrednio do dechy:confused:,odpowiedź serwisanta -brzmiala,że tak było inne wiązanie do tej narty w tym okresie -Z12Ti:confused:

Jako znawca Salomona może wiesz coś na ten temat:confused::eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item765030350_nowe_salomon_x_wing_08_przecena_z_299_euro.html

ciekawostka, troszkę dłuższa narta i nikt nie licytuje :)

nie wiem ale ta narta jest z sezonu 06/07 i średnio mi się to widzi... poza tym jest bynajmniej dla mnie za duża... i czuby ma jakieś dosztukowane :)

Ale na allegro są Tornado za 799pln bez płyty.

Są ale moim zdaniem ta deska przewyższa moje umiejętności... i w dodatku jest jeszcze mniejsza od tej co posiadam.

Edytowane przez pawko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam,

Jestem zupełnie nowy. Zarówno jeśli chodzi o forum, jak i o naukę jazdy.

Byłem na stoku zaledwie trzy dni a już pokochałem ten sport. Po powrocie postanowiłem kupić coś swojego. Ponieważ Panowie z wypożyczalni dawali mi zawsze deski 160cm myślałem, że na początek powinienem kupić narty właśnie takiej długości (mój wzrost to 186cm a waga 90kg).

Przypadkowo natrafiłem na ten wątek i zauważyłem, że proponujecie coś zupełnie innego, że narty powinny być sporo dłuższe. Sam nie wiem co mam robić ponieważ ostatnio na chwilę założyłem narty o 10cm dłuższe i było mi wiele trudniej skręcać.

Czy mimo to powinienem kupić dłuższe narty i po prostu douczyć się na nich?

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanko odnośnie proponowanych modelów. W innym wątku znalazłem propozycję Atomic Izor 7:5. Czy są jeszcze inne, podobne?

Dodam, że poszukuję nart używanych. Zależy mi na dość niskiej cenie.

.. acha.. moje umiejętności określam na 2/3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...