Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Heliskiing w Alpach


grregs

Rekomendowane odpowiedzi

Koniec października, więc najwyższa pora planować wyjazdy 2009/2010

Dla mnie nowy temat na marzec: heliskiing

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie, informacje: gdzie najlepiej się wybrać, od tych którzy faktycznie próbowali i mają osobiste doświadczenia. (w Googlu sam sobie potrafię znaleźć)

Ośrodki, organizatorzy, sugestie cokolwiek co pomoże zorganizować pierwszy wypad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agencje w Biszkeku (stolica Kirgizji) organizują takie imprezy w górach Tien Szan- pasmo Terejski Ałatau i Kungej Alatu - pasma koło wielkiego górskiego jeziora Issyk-Kuł. Spróbuj wygoglować, do Biszkeku dolecisz przez Moskwę, mieszka sie w hotelu w tym mieście (akurat to żadna artakcja), góry wyższe niż Alpy (5200 najwyżej ale ogólnie też jest wyżej), zimniej, dużo śniegu, jeździ się z przewodnikiem. Sam niestety nie jeździłem ale zdarzalo mi sie latać tam helikopterami w innych celach (nie szpiegowskich i nie militarnych), generalnie góry fajniejsze niż Alpy, robią wrażenie dużo większych i do tego dzicz. Gdzieś mam chyba wizytówkę kolesi ale nie wiem czy znajdę bo ostatni bylem tam 7 lat temu. Troche nie na temat bo nie Alpy ale to jest ciekawa alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agencje w Biszkeku (stolica Kirgizji) organizują takie imprezy w górach Tien Szan- pasmo Terejski Ałatau i Kungej Alatu - pasma koło wielkiego górskiego jeziora Issyk-Kuł. Spróbuj wygoglować, do Biszkeku dolecisz przez Moskwę, mieszka sie w hotelu w tym mieście (akurat to żadna artakcja), góry wyższe niż Alpy (5200 najwyżej ale ogólnie też jest wyżej), zimniej, dużo śniegu, jeździ się z przewodnikiem. Sam niestety nie jeździłem ale zdarzalo mi sie latać tam helikopterami w innych celach (nie szpiegowskich i nie militarnych), generalnie góry fajniejsze niż Alpy, robią wrażenie dużo większych i do tego dzicz. Gdzieś mam chyba wizytówkę kolesi ale nie wiem czy znajdę bo ostatni bylem tam 7 lat temu. Troche nie na temat bo nie Alpy ale to jest ciekawa alternatywa.

Dzięki za sugestię, tylko ze pytałem o Alpy bo tam się wybieram.

Wiem, że można na Kaukazie, w Kanadzie, na Alasce, no i bliższej, bądź dalszej Azji itd. Pewnie ktoś by jeszcze dopisał Chile New Zeland itp. Ale ja mam chęć spróbować w Alpach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Cervinia

W Cervinia można wybrać się na krótszą bądź dłuższą wyprawę na okoliczne wierzchołki i przełęcze.

Lokalny instruktor i przewodnik organizuje je dla kilku osobowych grup. http://www.heliskicervinia.com/index_e.asp

W zależności od warunków i umiejętności można wybrać się na Monte Rosa (4550m npm) lub zrobić kilka krótszych zjazdów.

Będąc samemu (jak ja) trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać na możliwość dołączenia do grupy.

W marcu zeszłego roku śniegu nie było zbyt wiele, więc możliwości były ograniczone.

Połowa ekipy ma dojechać z Chamonix, spóźniają się więc czekamy na lądowisku dość długo. Wreszcie grupa (6 osób) jest w komplecie i przygotowujemy się do wylotu. Przewodnik wybiera Colle del Breuil na cel naszej wyprawy.

Do helikoptera mieści się pilot z przewodnikiem i 3 pasażerów więc lecimy w 2 grupach. Lecę w pierwszej turze, kilkuminutowy lot i helikopter siada na siodle poniżej szczytu. Po jego odlocie mamy chwilę przerwy na podziwianie widoków. Wokół panorama kilku czterotysięczników w tym Matterhornu obok którego lecieliśmy.

W reszcie ekipa w komplecie i ruszamy w dół. Najpierw puch, później gips, a niżej firn. Niestety od 1/3 trasy śnieg staje się mokry i grząski. Zrobiło się ciepło, szkoda, że tak późno wylecieliśmy.

W sumie niezapomniane przeżycia.

DSC00790.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...