Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaworzyna Krynicka cennik i godziny otwarcia - ??


Slavko

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nie umiem czytać czy w cenniku na sezon 2009/2010 godziny otwarcia stoku to od 9.00 do 18.00 ? I to tylko gondola, a pozostałe wyciągi krócej? Czyli od godziny 16ej do 18ej będą otwarte tylko dwie trasy? Największa frajda dla mnie to właśnie jazda po 18ej, kiedy już nie ma tłoku.

Już się zabierałem za szukaniem noclegów ale chyba będzie trzeba poważniej pomyśleć o Wierchomli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slavko "dobrze" nie umiesz czytać ;).

z informacji na stronie jaworzyny wynika, że pomimo tego iż mają trasy I II i III oświetlone, to zamierzają pracować tylko do 18 i to na jednej z nich, a na pozostałych do 17:30 w szczycie sezonu:eek:

http://www.jaworzynakrynicka.pl/stacja/index.php5?module=Contents&contentId=14

może to oznacza, że przez pozostałe 15h będą ratrakować:D

...ale chyba będzie trzeba poważniej pomyśleć o Wierchomli...

zerknij w takim razie tutaj:

http://wierchomla.com.pl/cennik_skipassow.html,259

bo także możesz się zdziwić, no chyba, że lubisz jeździć od 18 do 19 :).

Edytowane przez ravick97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to oznacza, że przez pozostałe 15h będą ratrakować:D

Tam nie ma takiego zwyczaju. Chyba, że coś się zmieniło. Nie byłem tan baaardzo dawno..., ale będę w Sylwestra i zamierzam 1 stycznia (Nowy Rok) jak wszyscy będą leczyć rany po całej nocy jeździć do upadłego. W pozostałe dni w okolicy Sylwestra będę spacerował ponieważ nie jestem zainteresowany staniem w kolejce po 45 min. Może ktoś będzie w tym czasie???

ps

Tutaj pisałem o nowościach na Jaworzynie:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=9202&highlight=jaworzyna+nowo%B6ci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście , nie zwróciłem uwagi, że Wierchomla jest czynna do 21ej tylko w okresie świątecznym. Po zeszłorocznej wizycie w Białce, Czarnej Górze k/ Białki i Jurgowie gdzie się jeździło prawie do 22ej to dla mnie dosyć niemiłe zaskoczenie. W takich ośrodkach jak Wierchomla czy Jaworzyna czasy otwarcia do 18ej czy 19ej to jakieś nieporozumienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam w tamtym roku i powiem szczerze, że około 17 ośrodek zaczyna pustoszeć (byłem 2 dnia świąt), ale za to pojawia się coraz to więcej ludzi, którzy uważają, że stok należy wyłącznie do nich i rozwijają spore prędkości jednocześnie bardzo mały odsetek tych osób potrafi nad taką prędkością zapanować, więc nie jest bezpiecznie.

W dodatku w ostatniej godzinie, gondola chodzi praktycznie pusta, co oczywiście generuje straty - przydało by się to krzesełko już od dość dawna planowane, które miało by chodzić wzdłuż gondoli. Wtedy o 18 gondola stop, a do 22 jeździmy na krzesełku wzdłuż dolnej części trasy I.

Tak czy siak ten dolny odcinek trasy I, w dni świąteczne o godzinie 18 praktycznie już nie nadaje się do jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

"Jaworzyna Krynicka (1114 m n.p.m.) – szczyt w Beskidzie Sądeckim, w pobliżu Krynicy-Zdroju, najwyższy w Paśmie Jaworzyny i położony w jego wschodniej części. Stoki północne i wschodnie opadają do doliny Czarnego Potoku, natomiast południowo-zachodnie – ku dolinie Szczawniczka."

żródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Jaworzyna_Krynicka

zatem jeśli chcesz z buta uderzać na stok to szukaj noclegów w Krynicy w Czarnym Potoku (obecnie dzielnica Krynicy), tyle że nie na wylocie doliny, bo stamtąd i tak będziesz musiał dojechać (samochód/skibus). Jeśli zdecydujesz się na noclegi w samej Krynicy to dojazd samochodem zajmie Ci 10-20 minut.

tutaj masz mapkę: http://www.skionline.pl/stacje/?co=stacje&id_miejscowosci=10&podstrona=dojazd

Edytowane przez ravick97
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale następne pytanie, już chyba ostatnie.

Chciałem poszukać noclegu w Jaworzynie i wszystkie strony przekierowują mnie do Krynicy Zdrój. To jak to jest? Gdzie powinienem szukać? w Jaworzynie czy w Kryunicy? Jak daleko jest od Krynicy do Jaworzyny?

Przy samej gondolce masz trzy hotele: Hotel Jaworzyna, Eris oraz PKO BP i z nich masz na piechotkę do gondolki, ale są dość drogie i na odludziu. Ja polecam Ci te w centrum Krynicy to fajne klimatyczne miasteczko i jest tam co robić wieczorami. Internet jest wypchany adresami obiektów noclegowych, więc na pewno coś znajdziesz. Dojazd autem do gondoli 15 min, autobusem 20 min. W przyszłości kolejka gondolowa będzie startowała z centrum Krynicy (obok lodowiska), a obecna stacja dolna stanie się stacją pośrednią. Jest już zrobiona wycinka (trochę już zarosła) więc będzie można dotrzeć nie tylko bezpośrednio na Jaworzynę, ale tez na Słotwiny z centrum miasta.

Edytowane przez fanatyk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości kolejka gondolowa będzie startowała z centrum Krynicy (obok lodowiska), a obecna stacja dolna stanie się stacją pośrednią. Jest już zrobiona wycinka (trochę już zarosła) więc będzie można dotrzeć nie tylko bezpośrednio na Jaworzynę, ale tez na Słotwiny z centrum miasta.

Jak już zdarzy się cud i ta kolej rzeczywiście powstanie to liczę na to, że przybędzie na tym pagórku (na którym zrobiona jest wycinka) kilka nowych tras i na szczycie będzie gondolka zwalniała by można było wyskoczyć. Ech gdyby w krynicy działali tak prężnie jak w białce to by naprawdę ładny ośrodek powstał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zdarzy się cud i ta kolej rzeczywiście powstanie to liczę na to, że przybędzie na tym pagórku (na którym zrobiona jest wycinka) kilka nowych tras i na szczycie będzie gondolka zwalniała by można było wyskoczyć.

Z tego co wiem, to nigdy nie było planów na trasy narciarskie na tej górze.

Ech gdyby w krynicy działali tak prężnie jak w białce to by naprawdę ładny ośrodek powstał.

Jaworzyna jest dla dobrego narciarza kilka razy bardziej atrakcyjna niż Białka. Dla mnie to ośrodek modelowy. Byłem tam pierwszy raz w marcu 1999 i przez te 10 lat zmieniło się tam bardzo dużo. Gondolka z miasta by się przydała, ale raczej miastu niż ośrodkowi narciarskiemu (tu raczej by nie zarobiła na siebie). Zmniejszyła by znacznie korki w Krynicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to nigdy nie było planów na trasy narciarskie na tej górze.

Jaworzyna jest dla dobrego narciarza kilka razy bardziej atrakcyjna niż Białka. Dla mnie to ośrodek modelowy. Byłem tam pierwszy raz w marcu 1999 i przez te 10 lat zmieniło się tam bardzo dużo. Gondolka z miasta by się przydała, ale raczej miastu niż ośrodkowi narciarskiemu (tu raczej by nie zarobiła na siebie). Zmniejszyła by znacznie korki w Krynicy.

Nie prawda! Trasa ze Słotwin pod lodowisko kiedyś istniała, a nawet była ratrakowana. Osobiście nią zjeżdżałem i była nawet zaznaczona na starych mapach ośrodka Azoty. Ze Słotwin jest trasa do Czarnego Potoku co prawda na południowym stoku, ale przy śnieżnych zimach można było zjeżdżać. Kiedyś przy tej trasie stał jedno osobowy orczyk. Kolejka z centrum jeśli tylko powstanie nie tylko będzie służyła jako komunikacja. Będzie zwalniać tam gdzie zaczyna się właśnie trasa do Czarnego Potoku. Z tego co się orientuje to projekt cywilizowanego połączenia Jaworzyny ze Słotwinami i Centrum jest bardziej realny niż całe Siedem Dolin, które póki co zostają w swerze naszych marzeń. Pamiętajmy, że projekt ma już decyzję środowiskową co prawda oprotestowaną, ale machina już ruszyła i w tej czy innej formie na 100% połączenie Jaworzyny, Słotwin i Centrum powstanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, dobrze widać tę trasę z gondolki, patrząc na dolną stację po lewej stronie od Pegaza, aczkolwiek o planowanym jej reanimowaniu przy przedłużaniu kolejki nie słyszałem.

Swoją drogą mieszkańcy twierdzą, że gdyby Krynicą rządził nadal poprzedni burmistrz, to dawno mielibyśmy gondolę spod lodowiska :( (nie mylić z centrum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy PKO i PZU nadal planują odsprzedać udziały, ale akcje od miasta wykupił pan Florek. I dobrze :)

Z tego co się orientuje to rozmowy z potencjalnym inwestorem się toczą. Może to jest Florek. Fajnie by było bo gość oprócz tego, że ma łeb do biznesu to jest wielkim pasjonatem narciarstwa oraz rozwoju infrastruktury w tej części Beskidów. Poczekamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...