Narty - skionline.pl
Jump to content

Honza

Members
 • Content Count

  327
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

216 Excellent

About Honza

 • Rank
  Średnio zaawansowany
 • Birthday 05/10/1970

Personal Information

 • Imię
  Alex
 • Miejscowość
  Zawady

Recent Profile Visitors

5,621 profile views
 1. Obserwuję warunki narciarskie w Polsce od ponad 20 lat. Jest to jeden z gorszych sezonów pod względem pogody. Na nizinach nie było śniegu nawet przez jeden cały dzień. Ja myślę, że SMR będzie miał w tym roku straty na Szczyrku. W wysokich górach naśnieżasz tras raz i trzymają do wiosny. W Szczyrku przy deszczu i +10C jest to kopanie się z koniem. SMR może stawać na głowie ale pogody nie zmieni. Stawiam tezę, że za 10 lat narciarstwo w naszych lichych górkach, poza kilkoma oślimi łączkami nie będzie się kompletnie opłacało pod względem ekonomicznym. Nasze dywagacje o wycinaniu nowych tras i inwestowaniu w naśnieżanie powoli przestaje mieć sens. Jest początek lutego. Na nizinach nie widzieliśmy jeszcze w tym sezonie pokrywy śnieżnej. Żeby było tak źle jak w tym roku, to jeszcze nie pamiętam. A należę do osobników obserwujących prognozy pogody i warunki narciarskie od wielu lat. Jestem na tym forum od 15-20 lat. To forum stało się miejscem dyskusji "miłośników" i przeciwników Szczyrku. Niestety narciarstwo zjazdowe najlepsze czasy ma w Polsce za sobą.
 2. Tak, trzeba by było zrobić stan wyjątkowy na terenie powiatu tatrzańskiego.
 3. Czyli od lat to samo. Jak zobaczę, to uwierzę.
 4. Można bliżej. Tsakhkadzor, koło Erywania i Gudauri koło Tbilisi. Tam można dolecieć bezpośrednio z Polski.
 5. Nie przesadzacie z tym brakiem nowoczesności infrastruktury w SP. Główna kanapa jest z 2002 r. a Furkota z 2009. Kanapy z TL są z 2010 i 2011 r. Krzesła w górach działają po 40 lat. między 2002 a 2011 nie było jakiś bog wie jakich technologicznych przełomów w dziedzinie kolei linowych.
 6. A ja się zawsze zastanawiałem gdzie jest ta stromizna na trasie FIS COS. Dla mnie FIS to typowa trasa czerwona.
 7. Ludzie popatrzcie sobie na mapę. Poczytajcie sobie o różnicach klimatycznych pomiędzy górami wewnętrznymi a zewnętrznymi. Dlaczego w Szpindlu nigdy nie ma problemu ze śniegiem a na Szrenicy, którą widać ze Szpindla gołym okiem rośnie trawa. Poczytajcie sobie o warunkach hydrologicznych Beskidu Śląskiego. Potem wysuwajcie wnioski. Zima nie jest tragiczna. Pamiętam gorsze. Ale nie jest nawet dobra.
 8. Nie porównuj proszę Białki od Szczyrku. To są kompletnie inne warunki. Białka ma lepszy dostęp do wody. Dodatkowo znacznie więcej dni i nocy z mrozem. Na koniec raczej łagodne i krótsze trasy.
 9. Najlepiej jak ktoś wrzuci takie zdanie na forum, bez żadnych wyjaśnień. Rozumiem, że sobie żartem napisałeś?
 10. To jest góra, która mogła by być fajnie zagospodarowana. Niestety jest na granicy parku narodowego i mają problem modernizacją ośrodka. Z tego co pamiętam to nawet obecne oświetlenie i naśnieżanie zostało zrobione trochę prawem kaduka. Kiedyś był mapki z projektowaną kanapą do Polany Jaworzynka. Czyli równolegle, ale dalej od granicy parku. Jak na razie nic z tego nie wyszło. Cieszmy się, że chociaż jest to co jest, bo cały czas Tobołów jest pod presją zamknięcia a gestorzy to nawet zamknięcia w kiciu.
 11. Tylko, jak widać na przykładzie Zieleńca to może być główny koń pociągowy tego biznesu. Tym bardziej, że chyba będzie to łagodna górka.
 12. W dobie coraz liczniejszych kolejek "niechodów" takich jak Szczawnik, Tobołów, Czarny Groń, każde nowe krzesło cieszy. Szkoda tylko, że Laworta się rozdzieliła kranetowo z Gromadzyniem bo Ustrzyki mają swój urok.
 13. Jak ktoś odejmie odsetki dla jednostek powiązanych to CTE ma zyski. Odsetki od jednostek powiązanych to dystrybucja zysku a nie prawdziwy koszt.
 14. Ale Ty tam też nie jeździsz, więc skąd Twoja wiedza na temat uwarunkowań lokalnych. Ten ośrodek został zaprojektowany w latach 70-tych. Obecnie lekko przeprojektowany. Przy +10C na początku zimy nie ma szans na śnieg. Sorry, ale to że się od ponad 10 lat udzielasz na różnych forach nie czyni z Ciebie eksperta.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...