Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty, wiązania, serwis


kaeres

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze pragnę się przywitać ponieważ jestem nowy na forum.

32 lata, 192cm, 90kg - stara szkoła jazdy (równolegle) od 18-20 bardzo nieregularnych sezonów. Długo więc jeżdżę ale nigdy jakoś ostro i tylko w Polskich górach.

Los kieruje mnie sam i zrządził mi psikusa ponieważ na urodziny dostałem nartki freestylowe.

Kolega, który robi tego typu sprzęt w jednym z zakładów w B-B (snowboard, kiteboard, narty - dla Burtona, Nobile to jego chleb powszedni) podarował mi swoje usługi i ustrugał dla mnie tego typu narty.

Proszę się nie martwić, na pewno się nie zabiję.

Bardzo profesjonalna robota z wymyślonym dla mnie i jedynym na świecie motywem graficznym.

Wymiary 178cm

Taliowanie 130x90x130

Do tego wiązania Tyrolia Peak 11

Wątek zakładam po to aby się dowiedzieć od bardziej doświadczonych kolegów w temacie freestyle.

Przechodzę do problemu.

Znając swoje konserwatywne podejście do narciarstwa podejrzewam, że minie spora część sezonu (jeżeli nie cały) na poznaniu sprzętu i o skakaniu w snowparku czy darciu nart na railach na razie nie myślę.

Chcę się nauczyć jazdy carvingowej (próbowałem na racingowych Atomicach od ojca kilka lat temu i mi się spodobało ale niestety słabo wytaliowane więc i skręty były średnie), doszkolić jazdę w głębokim śniegu oraz poskakać na naturalnie utworzonych muldach - może jazda tyłem.

Pytanie zatem mam podstawowe przed tym zanim się skieruję do serwisu.

Z takimi preferencjami jak się na twin tipy zakłada wiązania ?

Idealnie w środku czy tak jak tradycyjne narty czy ew. gdzieś pomiędzy ?

Chcę poznać to zagadnienie zanim serwisant ew. zada to pytanie.

Może błądzę i jest tylko jedno wyjście i serwisant posiadając katalog Tyrolia oraz znając się na sprzęcie (również twin tip) sam będzie wiedział lepiej ode mnie czego ja chcę ?

Drugie pytanie zatem.

Gdzie mi porządnie założą te wiązania do takich nart ?

Słyszałem, że byle jaki tego nie zrobi ponieważ muszą mieć szablon Tyrolia do tego typu rozwiązań.

Mieszkam 12km od Rybnika, 65km od Bielska, 35km od Gliwic w miejscowości Wodzisław Śląski.

Proszę o pobłażliwe potraktowanie moich dla niektórych śmiesznych pytań.

Za wszelkie rady będę wdzięczny.

Pozdrawiam serdecznie.

kaeres.

Edytowane przez kaeres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mi porządnie założą te wiązania do takich nart ?

Słyszałem, że byle jaki tego nie zrobi ponieważ muszą mieć szablon Tyrolia do tego typu rozwiązań.

Mieszkam 12km od Rybnika, 65km od Bielska, 35km od Gliwic w miejscowości Wodzisław Śląski.

Śmiało możesz zawieść te narty na montaż do Szczyrku do Romka Rajby, nawet jak nie ma szablonu to wpierw Cię zje...bie że on nie jest cudotwórcą:D, a potem weźmie Ci to po rozmierza i na pewno dobrze założy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.

Jeden z forumowiczów Machu jest z branży narciarskiej z Rybnika, więc mialbys najbliżej. Napisz do niego na PM na pewno coś doradzi.

A przy okazji może uda ci się zdjęcia Twoich desek zamieścić, bo ciekawi mnie taka robota ręczna.

Edytowane przez Bończa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że wiązania PEAK 11 są bardzo zacne, ale to model dla juniorów, kobiet lub lekkich "zawodników", a nie dla kogoś 192cm, 90kg.

PEAK 15 by pasowało - mocne i solidne, w ostateczności PEAK 12 - niby tylko 1 dni więcej niż 11, ale inne konstrukcyjnie i sporo mocniejsze.

Jak nie wybierasz się na nich do parku to zamontuj sobie jakieś 4-5cm do tyłu od geometrycznego środka narty. Im więcej chcesz czasu spędzić poza trasą / w puchu - tym bardziej w tył montujesz - tak do max 7cm dla ortodoksyjnych freeriderów (w tego typu symetrycznych twin tipach).

Swoją drogą nartki też by mogły być z 5cm dłuższe, gdyż pewnie nie są one specjalnie sztywne.

A graficzka dla fana F1 pewnie niezła gratka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej nie ostrzy się wcale :)

Odcinek pod wiązaniem to nawet się tępi (zaokrągla) żeby przypadkiem nie "chwyciło" na boksach albo podczas dokręcania rotacji po wylądowaniu.

A jeśli nartki tylko do normalnej jazdy to fabryczne 90 będzie ok.. i tylko czasem wygładzić i drut usunąć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...