Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla początkującej kobiety.


flamingo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jeszcze chwilę temu szukałem nart dla siebie a teraz przyszła kolej na narty dla dziewczyny. :) Zobaczyła, że ja kupuję narty dla siebie to zaczęła się zastanawiać nad kupnem. Więc tak, wzrost 158cm, 60kg, początkująca. Potrafi zjechać na oślej łączce i nie pocałować śniegu :P stara się prowadzić narty równolegle, jednak pługuje często (uczy ja szwagier). Jakie narty dla niej wybrać? W pewnym sklepie polecili narty dla juniora ale czytałem troszkę na forum, że nie powinno się dobierać nart juniorskich dla dorosłych. Cena tak do 650zl za nówki z wiązaniami, oczywiście mogą być modele z poprzednich sezonów.

Pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem w opisach na aukcjach to zawsze pisze coś w stylu "narty przeznaczone dla początkujących oraz średnio-zaawansowanych narciarek"

No i jakiej długości szukać, 158cm wzrostu to narty 142cm mogą być czy dłuższe? Wyszukać narty dla kobiety to o wiele trudniejsza sprawa... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zero wyboru, nie wiem jak w sklepach ale na necie czy na allegro masakra! Kobieta sobie zażyczyła nart do 600zl a na allegro jak coś znalazłem to zawsze od 160cm w górę! Jedynie co to te co podałem wcześniej:

Blizzard Viva Sinus 08/09 + IP 3.10 - 143cm - 559zl

Zarówno w SportXXL jak i na allegro zawsze jest opis, stopień zaawansowania: początkujący/średnio-zaawansowany. Jak myślicie na ile te narty starczą jeśli kobieta jeździe na poziomie 2 teraz? No i o dziwo jak jej pokazałem kolor tych nart to jej się spodobały! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nart dla kobiet jest mnóstwo:rolleyes:-do wyboru do koloru...:)Pamiętaj,że Ciebie ogranicza skala cenowa;)W tej cenie do 600 zł-nowej narty spełniającej wszelkie zachcianki estetyczne i technologiczne nie znajdziesz:pNie wiem czemu nie zastanowisz się nad Salomonem-przedstawionym wcześniej,można poszukać podobnego Topaz:rolleyes:Jest to często użytkowana narta przez kobiety w różnym wieku/obserwacja na stoku;)/.Kosztuje tuć ponad 600 zł,ale zamiast kolacji w Mikołajki;):) możesz dołożyć dziewczynie/oczywiście PLN:)/.Wydaje się bardziej korzystniejszą ofertą od Blizzarda/ :)-oczywiście jest przyjazna i daje możliwości rozwoju.

Edytowane przez dareklewandowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy poziomie 2 na dzień dzisiejszy-daje szansę na jazdę na 3 sezony,ale to zależy od użytkowniczki;)/jeśli 1-2 tyg na nartach w sezonie/to będzie służyć dłużej:rolleyes:.Zostaje jeszcze jedna możliwość-skupić się nad kupnem wygodnych butów,a nartki z wypożyczalni.Trzeba się uśmiechnąć do właściciela wypożyczalni i powiedzieć,że do nauki dla początkującej z instruktorem;)-obawiają się wtedy wciskać całkowicie wysłużone,albo jakieś SC lub RC czy inne Gs...;):rolleyes:

Ps.znowu mam jakiś problem z długością tekstu/edytuj/-też nie pomaga!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze jest to, że to ona mi nakazała szukać nast dla niej do 600zl bo drugie tyle wyda pewnie na buty. Poza tym te Blizzardy jej się podobają a dla kobiety to już jest wystarczający powód by je kupić! :)

Mówiłem jej o możliwości wypożyczenia to stwierdziła, że dołoży jeszcze raz tyle i ma swoje nowe.

Pisząc, że nie ma wyboru miałem na myśli, że wszystkie narty są przeważnie albo za długie albo za krótkie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się uprze... hmm trzeba jej pokazać inne porównać poopowiadać i da rade!

Poszukaj w intersporcie tam też nieraz mają jakieś promocje. Buty na wyprz. z zeszłego sezonu kupisz jej za 300zł spokojnie. Za 600 to z flexem 100. Powiem ci tak nigdy nie miałem stycznosci z blizardem i ja bym tego nie kupił. Jest wiele innych firm...

Takie narty powinny jej starczyć od 2 do 4 sezonów w zalezności jak szybko załapie i jak często będziecie jeździć. Druga sprawa to prędkość jak ją polubi to tańsze narty będą niestabilne (wręcz będą niebezpieczne) szczególnie na twardym podłożu.

Zawsze zaczyna się szukac od pewnej kwoty a później i tak się kupuje 40% droższe. Przynajmniej ja tak mam.

Czyli jak planuje 1200 / 900 nartki + 300 butki :D /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostra ma jakieś Blizzardy dla początkujących i jest z nich bardzo zadowolona. Jeździ już na nich 5-6 lat ale po 5-7 dni w sezonie i mówi, że innych nie potrzebuje. Jeździ wolno, podobnie jak moja kobieta (pytałem jej czy będzie chciała jeździć szybko to powiedziała, że nie) Ja jej doradzam inne no ale jak kobieta się uprze to możesz zapomnieć o jakiejkolwiek zmianie! Mamy dzisiaj kupić narty, będą jeszcze negocjacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...