Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla ciężkiego faceta :)


herbu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sprawa byłaby prosta, gdybym to potrzebował nart dla siebie. Ale poszukuje nart dla ojca, bo on sam jest zielony w kwestii sprzętowej, a chciałby coś zmienić, bo ze swoich obecnych nart nie jest zadowolony, gdyż źle mu się na nich jeździ, są wolne i za miękkie. Do rzeczy-ojciec to facet nielekki, przy 181 cm wzrostu waży 105 kg. Jeździ od 1974 roku, ale z długą przerwą. Jednak umiejętności ma całkiem niezłe, żeby nie powiedzieć, że bardzo dobre.

Jaką nartę polecacie? Ma być dość szybka, dość twarda, ale nie typowo gigantowa. Raczej uniwersalna, żeby można było ją wykorzystać w wielu warunkach. Może to być, a w zasadzie powinna narta używana, z przed 2-3 sezonów (kryzys, cięcie kosztów :)). Osobiście skłaniam się do czegoś z kategorii RC, choć nie wykluczam czegoś z allround. Przeglądnąłem allegro i wpadło mi kilka modeli w oko:

1. ATOMIC Supercross 174cm

2. VOLKL SUPERSPORT ALLSTAR 6 175cm

3. FISCHER RC4 WORLDCUP RC 170cm lub 175cm.

Jeśli macie inne pomysły (model i długość) będę (oraz mój staruszek też będzie) za nie niezmiernie wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój szwagier kupił wczoraj na allegro takiego Volkla, to ciekawa narta bo wg naszego oglądu niewiele różni sie od teraźniejszego Crosstigera - ma dokładnie tą samą geometrię, te same promienie skrętu, jest to świetna i uniwersalna narta crossowa. A z tamtego wątku to znalazłwm Rossiego Zenitha Mutixa Z11 - też fajna deska właśnie pod kogoś ciężkiego, lekko używana 170 cm za 800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam ponownie po przerwie. Sprawa powoli zaczyna się wyjaśniać. Ojciec poszukał, poczytał pooglądał narty, które wg. niego będą ok i zgłupiał. Za dużo, za kolorowo i nie wie co wybrać. A więc, do wyboru stają:

1. ELAN SPEED WAVE 10 168cm - jak dla mnie nie wiem czy nie za miękka przy jego wadze

2. Volkl SuperSport S5 175cm

3. FISCHER PROGRESSOR 9+ 170cm

4. ATOMIC SX11m Supercross - 170cm

5. VOLKL TIGER MOTION 175cm

6. HEAD WORLDCUP iXRC 172cm

7. DYNASTAR COURSE SPEED 172cm

8. ROSSIGNOL RADICAL 8X OVERSIZE 174cm

9. ROSSIGNOL RADICAL 9X OVERSIZE 174cm

Jak więc widzicie rozrzut spory. Dla mnie na chwilę obecną faworytami są narty nr. 2, 8 i 9. I teraz mam pytanie czy Lepsze będą dla ojca (180 cm, 105 kg, umiejętności 6-7) 9X czy 8X? Czym różnią się te narty, czy tylko twardością? A może wybrać co innego z tej listy? Dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witajcie,

Ja, jak najbardziej w temacie....

I po przejrzeniu całego allegro, po przeczytaniu wielu stron forum stoję na ostatniej decyzji.

Mam 181cm i 110kg żywca,

Na nartach trochę próbowałem, oczywiście na pożyczonych i raz było lepiej raz gorzej ogólnie łatwe czerwone trasy pokonuje tak asekuracyjnie ale bez gleby więc jeszcze trochę i bede średnio zaawansowany :)

Wymyśliłem że kupię własne narty, wiem że muszą być sztywne i że muszą być długie ze względu na moją wagę a jednocześnie nie za długie bo słabo jeżdżę.

Mam możliwość kupna takich nartek:

Volkl AC20 177cm

oraz

Volkl AC7.4 170cm

w podobnej cenie.

Dodam że kręci mnie raczej komfort i wożenie się po stokach niż jazda na łeb na szyję.

Pomóżcie koledzy, koleżanki, które z tych deseczek wybrać? A może żadne z nich się dla mnie nie nadają?

Pozdrawiam serdecznie,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja napiszę... do Ciebie Marku :-)

przy podobnych parametrach wagowych ;P

i umiejętnościach średnich... - zjadę z wszystkiego... ale ostre trasy nie sprawiają mi przyjemności (np. Bienkula i Golgota)

mam narty Atomic Metron B5 (akurat stare bo z 04/05 ale robili je dłużej) i mogę polecić... na PL warunki (często słabo przygotowane trasy = miekko) nie zakopują się łatwo :-P

do wyrwania za 300-500zł... na aledrogo :-) jeździ się przyjemnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 162 :> do 179cm wzrostu... ale może ktoś "obeznany" się wypowie :-)

mi je parę lat temu doradzano właśnie przez wagę... twierdząc że przy takiej wadze na miękkich nartach będę miał problem ;-P

Edytowane przez Azmadan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...