Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dylemat Wierchomla czy Pilsko


KP

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z feriami. Do wyboru tylko Polska (nie ma innej opcji). W grę wchodzi Wierchomla i Pilsko. Problem w tym, że muszę wpłacić zaliczkę i nie wiem gdzie. Termin 16-23.01.2010. Gdzie jest większe prawdopodobieństwo, że będzie biało? I jak z tłokiem na stokach? Oglądałem zdjęcia z Pilska i mnie troszkę przeraziły. W wierchomli byłem w zeszłym roku, ale w lutym i było OK.

Może ktoś coś poradzić?

Pozdrawiam

Edytowane przez Bończa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z feriami. Do wyboru tylko Polska (nie ma innej opcji). W grę wchodzi Wierchomla i Pilsko. Problem w tym, że muszę wpłacić zaliczkę i nie wiem gdzie. Termin 16-23.01.2010. Gdzie jest większe prawdopodobieństwo, że będzie biało? I jak z tłokiem na stokach? Oglądałem zdjęcia z Pilska i mnie troszkę przeraziły. W wierchomli byłem w zeszłym roku, ale w lutym i było OK.

Może ktoś coś poradzić?

Pozdrawiam

I w jednym i w drugim o tej porze roku jest przeważnie śnieg. Ja bym wybrał Wierchomlę ze względu na brak kolejek od strony Szczawnika i bliskość Krynicy do której można wyskoczyć na jeden dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dilema rzeczywiście.

Ja bym się skłaniał do Pilska, ze względu na wysokość ośrodka i bliskość rezerwowych miejsc na Słowacji, gdzie prawie na pewno da się pojeździć (Rohace, Vitanowa, Oravice (ok.60 km) i bliżej granicy położone słowackie ośrodki. Minusem jest stara infrastruktura Pilska, GAT i ilość ludzi, jaka może być w czasie ferii.

O Wierchomli wiesz wszystko. Nowszy ośrodek, starają się, tylko pytanie czy warunki dopiszą. Blisko też na Jaworzynę, która raczej będzie hulać (zakupili nowe armaty śnieżne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dilema rzeczywiście.

Ja bym się skłaniał do Pilska, ze względu na wysokość ośrodka i bliskość rezerwowych miejsc na Słowacji, gdzie prawie na pewno da się pojeździć (Rohace, Vitanowa, Oravice (ok.60 km) i bliżej granicy położone słowackie ośrodki. Minusem jest stara infrastruktura Pilska, GAT i ilość ludzi, jaka może być w czasie ferii.

O Wierchomli wiesz wszystko. Nowszy ośrodek, starają się, tylko pytanie czy warunki dopiszą. Blisko też na Jaworzynę, która raczej będzie hulać (zakupili nowe armaty śnieżne).

Ja zaś bym się skłaniał ku Wierchomli.

Owszem Pilsko wyżej ale nawet jak jest śnieg to przygotowanie tras jest niestety żadne.A jak śniegu brak to kamień na kamieniu.

W Wierchomli sypią ,może nie tak intensywnie jak w Białce ale sypią.

Oczywiście pod warunkiem,że będzie na minusie.

No ale na warunki pogodowe nie mamy żadnego wpływu.

Jeśli mieszkanko miałbyś jeszcze w domkach alpejskich mieszkasz prawie na stoku.

Albo w której z kwater prywatnych w pobliżu odpada Ci dojeżdżanie.

Co w przypadku Pilska Cię nie minie w żadnym przypadku, a to podraża koszty.

Zgadzam się z tym ,że z Korbielowa jest kilka alternatywnych miejsc na Słowacji ,ale przez to wzrastają koszty.

A wyraźnie w swoim poście KP napisał:" Do wyboru tylko Polska (nie ma innej opcji). "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pilsku piszą, że w zasadzie podjazd na nartach pod hotel (FERO LUX)...

potwierdzam co piszą - byłem tam w ubiegłym tygodniu, choć nie podjeżdżałem na nartach:)

a co do wyboru, to z punktu widzenia przygotowania tras i zaplecza wybrałbym wierchomlę, a z punktu widzenia możliwości przeżycia przygody w szerokim znaczeniu tego słowa to pilsko. pytanie czy stać Cię na przeżycie takiej przygody:rolleyes:

Edytowane przez ravick97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pilsku piszą, że w zasadzie podjazd na nartach pod hotel (FERO LUX), byłem tam kiedyś ale nie pamiętam czy rzeczywiście. Co do Wierchomli to w zeszłym roku na prawdę było OK i ludzi nie za dużo.

Przy pełnej zimie pewnie wykonalne. ;)

Ja bym tego nie zrobił nawet na nartach z wypożyczalni.

Bo przecież typowej trasy wytyczonej to nie ma,tylko poboczem,to po kamieniu, to po szlace ,to po asfalcie.....czasem po śniegu.

A rano to z pod hotelu jaką katapultę mają żeby Cię do tego tłumu pod orczyk wciepała???

Nie q..a będziesz dymał pod górę albo odpalał wozidlo i walczył o miejsce do zaparkowania.

A teraz trochę do śmiechu.

Z Włoszczowy zajedziesz pociągiem do Wierchomli,.....no prawie.;)

A do Korbielowa nie....:P

Edytowane przez MB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierch...: ,ale jakoś obecnie z polskich stoków przypomina;)trochę Słowację/W tamtym roku rozmawiałem z słowacką instruktorką z grupą narciarzy,mówiała,że OK;)-tanio,dobrze przygotowne stoki;):P-był marzec:)Ja też lubię to miejscve i polecam,można pojeździć:).ceny umiarkowane w stosunku do usługi!!:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę.

Pilsko było fajne 20 lat temu. Bo mało było w ogóle ośrodków. Teraz nie spełnia żadnych przyzwoitych norm, nawet w naszym kraju. Jedyna zaleta w porównaniu z Wierchomlą, to w przypadku dużej ilości śniegu, można powalczyć poza trasą, szczególnie od samego szczytu między kosodrzewiną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...