Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jak dobrać dziecku sprzęt


kaeres

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że tytuł zdradza wszystko.

Zatem jak się kupuje sprzęt narciarski 4,5-5 letniemu chłopczykowi ?

Butki się przymierza i kask, a nartki można osobno kupować z wiązaniami ?

Czy muszę iść do profesjonalnego sklepu i zapłacić więcej czy mogę np. kupić coś z tzw. marketów (narty z wiązaniami już) ?

Jak z wielkością nart, jak z wielkością buta, itp. pytanie mnie dręczą.

Malec nosi okularki. Są gogle na takie okazje dla malutkich dzieci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo.

Pomogło mi to w ustaleniu mniej więcej co i jak z długością nart.

Sądzę, że przy jego wzroście 114cm i wadze ok. 18kg oraz pierwszym razie wychodzi na to iż nie będą dłuższe niż 80cm.

Butki czytałem, że nie powinny być za dużo za duże (ok. 0,5cm większe).

Czy są buty tzw. rosnące z dzieckiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 cm to będą na pewno za krótkie, 90 powinieneś mu kupić na pewno a będa głosy ze i 1 metr, jak ma 4,5 roku i pierwszy raz 90 cm wystarczą moim zdaniem-ale to będzie góra na sezon, zwłaszcza,ze on mały nie jest, buty jak są trochę za duże to ja koryguje dodatkową wkładką pod wkładkę orginalną, ten problem ma na stałem bo u mnie buty idą w spadku po starszej. Butów rosnących z dzieckiem to nie praktykowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty 80cm to na pewno za krótkie. Nawet jeżeli to ma być pierwszy raz. Jak już zacznie jeździć to minimum 100. Wg mnie powinieneś wypożyczyć narty na ten sezon (ew. kupić jakieś używane), a za rok spokojnie kupisz narty 110cm lub dłuższe.

Co do butów to najlepiej kupić nowe, może z małym zapasem... Na alledrogo znalazłam takie coś: http://www.allegro.pl/item835112151_buty_narciarskie_rosnace_roces_super_prezent.html

Nie wiem co to i czy się sprawdza, czy nie...

Pozdrawiam

Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja córa teraz będzie 3 sezon na 130 ma teraz 144 wzrostu przy przesiadce na 130 maiła je trochę dłuższe od siebie , wcześniej jeździła 2 lata na 110 a zaczynała też dwa sezony na 90, tak więc można na początek jakąś mocno taliowaną 100 albo tochę mniej 90 - lepiej uzywane niż nowe buciki też, można cały sprzęciek za ok 300 skompletować a za rok to wymienić za niewielką dopłatą (dlatego warto poszukać czegoś lepszego - łatwiej to wymienić) masz blisko do ustronia i wisły to podjedź i poszukaj w serwisie lu wypożyczalni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie.

Większa część sprzętu kupiona.

Poszedłem za głosem aby brać dłuższe. Tym bardziej, że w sklepie mi tak doradzili przymierzając nartki do syna.

Takie 80-92cm były na prawdę do jego klatki piersiowej i wyglądały komicznie.

Wybraliśmy 100cm Elany Formula z wiązaniami Elan EL 4,5

Kask WED`ZE 40CA JR + gogle WED`ZE JR S3 screen 100 - idealnie pasują do tego kasku - są również dość głębokie (synek nosi okulary).

Mam problemy z bucikami do tego sprzętu ponieważ w sklepach okazały się diabelsko drogie, a jeżeli były w cenach OK to nie było rozmiaru albo koloru.

Będę musiał zamówić z internetu.

Budżet to okolice 140-150zł (najlepiej z przesyłką już).

Co polecacie w kolorze najlepiej czarnym.

Sprzedawca w Decathlonie przymierzał mu rozmiar 17,5 butki tylnowłazowe Rossignola - http://allegro.pl/item852224585_buty_narciarskie_rossignol_junior_r18_17_5_nowe.html

I były dobre.

Czy brać o 0,5 rozmiara większe - do końca sezonu aby starczyło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Większa część sprzętu kupiona.

Poszedłem za głosem aby brać dłuższe. Tym bardziej, że w sklepie mi tak doradzili przymierzając nartki do syna.

Takie 80-92cm były na prawdę do jego klatki piersiowej i wyglądały komicznie.

Wybraliśmy 100cm Elany Formula z wiązaniami Elan EL 4,5

Kask WED`ZE 40CA JR + gogle WED`ZE JR S3 screen 100 - idealnie pasują do tego kasku - są również dość głębokie (synek nosi okulary).

Mam problemy z bucikami do tego sprzętu ponieważ w sklepach okazały się diabelsko drogie, a jeżeli były w cenach OK to nie było rozmiaru albo koloru.

Będę musiał zamówić z internetu.

Budżet to okolice 140-150zł (najlepiej z przesyłką już).

Co polecacie w kolorze najlepiej czarnym.

Sprzedawca w Decathlonie przymierzał mu rozmiar 17,5 butki tylnowłazowe Rossignola - http://allegro.pl/item852224585_buty_narciarskie_rossignol_junior_r18_17_5_nowe.html

I były dobre.

Czy brać o 0,5 rozmiara większe - do końca sezonu aby starczyło ?

0,5 rozmiaru to tylko szerokość a nie długość buta będą po prostu trochę szersze więc musial byś kupić o jeden pełny rozmiar więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy z bucikami do tego sprzętu ponieważ w sklepach okazały się diabelsko drogie, a jeżeli były w cenach OK to nie było rozmiaru albo koloru.

Będę musiał zamówić z internetu.

Budżet to okolice 140-150zł (najlepiej z przesyłką już).

17,5 cm? - to jest coś ok 28-29 w rozmiarówce dziecięcej z takimi butami w takiej kwocie nie będzie problemu, wystarczy podjechać do wisły albo ustronia, może być trochę większy byle nie był za szeroki, (lepsze byłyby na 2 lub 3 klamry z przodu), możesz wziąść dopasowanego a w trakcie sezonu wymienić na większego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam ponownie.

Wybraliśmy 100cm Elany Formula z wiązaniami Elan EL 4,5

Kask WED`ZE 40CA JR + gogle WED`ZE JR S3 screen 100 - idealnie pasują do tego kasku - są również dość głębokie (synek nosi okulary).

Jaki ustawić DIN dla dziecka (5 lat, 18kg, 114cm, pierwszy raz na nartach). ?

Thx from the mountain.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...