Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Volkl Sl Czy To Bedzie Dla Mnie Dobra Naarta?


MARECKI233

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 182cm 83kg to moj wzrost i waga

1.czy te narty nie beda dla mnie za twarde? jezdzilem wczesniej na duzo miekszych i chce je zmienic..

2.czy taka narta jest trudna w ujezdzeniu zwlaszcza na nie przygotowanym stoku?(muldy)

pomozcie zanim popelnie blad i wydam majatek a moze dobrze zrobie? niestety nie mam juz czasu na to aby zaczekac az spadnie snieg i potestuje narty ,poniewaz wyjezdzam w bliskim terminie..

3.ewentualnie jaakka twardosc buta bedzie dobra do tej narty?

dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak będzie prościej dla wszystkich? :)

1.Płeć K/M,

2.Wiek,

3.Wzrost,

4.Waga,

5.Jaki masz poziom umiejętności w skali forum,

6.Jak długo jeździsz na nartach,

7.Jakie masz buty/flex,

8.Jakie masz teraz narty/model,

9.Na jakich nartach jeździłeś do tej pory (model, długość, promień skrętu),

10.Jak lubisz jeździć na nartach,

11.Jak chciałbyś jeździć,

12.Jaki preferujesz promień skrętu,

13.Twoje ulubione trasy,

14.Możliwości finansowe.

Edytowane przez Robert Janus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buta nie dobiera sie do narty tylko do wagi narciarza, po 2 napisz jaki poziom umiejętności w skali forumowej, twardośc wg mnie dla Ciebie w granicach flex 90 poczytaj wątek o flexie, na nie przygotowane na pewno nie jest łatwa do ujeżdzania bo nie do tego zostala ona stworzona

wszystko zalezy jaki poziom umiejętnosci masz bo to jest wymagająca narta dla dobrze i bdb jeżdzących narciarzy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisal Marcin. Długośc 165 cm i na tej narcie sie nie powozisz, cały czas trzeba skręcać, raczej krótko, można też średnio. Na zjechanym stoku trzeba ich pilnować, lubi jedna narta złapać krawędź jak sie jej dobrze nie dociska, bywają nerwowe. To świetne narty ale nie dla leniwych, na nich cały czas trzeba pracować, napierać, na dobry stok jak dla mnie nie ma lepszego rodzaju narty ale na stoku wyeksploatowanym robią się bardzo wymagające i męczące, wtedy wymagają dobrej techniki i kondycji bo bardzo trudno się na nich powozić. Na miękim to samo. Kluczowe pytanie jak jeździsz, jeśli nie przynajmniej dobrze lub bardzo dobrze to raczej poszukaj czegoś innego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi:)

No to tak jestem facetem 25lat, poziom umiejetnosci ciezko powiedziec koledzy mowia ze bardzo dobrze jezdze ale ja bym powiedzial ze jest duzo lepszych wiec oceniam sie na dobrze..

Moje poprzednie narty to jakies head c140 165cm promien wlasnie sie znalazlem na googlach bo tak to nawet nie wiedzialem 14m..

Za bardzo sie nie znam na nartach i niewiem wogole co mam kupic zazwyczaj jezdzilem po to zeby sie dobrze bawic i obojetne mi bylo co mam pod butem ale czas juz zmienic na cos co posluzy znow pare dobrych lat:) wiec pomozcie bardzo prosze..

Moj styl jazdy to raczej krotkie skrety ale to tez dlatego ze w polsce nie ma dobrze przygotowancyh stokow. Ale jak juz sie trafi wyratrakowany zjazd to lubie tez szybka jazde dluzszym skretem, na obecnych nartach wywijalo mnie czasem jak za dlugo przytrzymalem skret do gory stoku i niewiem czy to wina miekkosci narty czy narta ma zbyt duzy promien no albo poprostu umiejetnosci..

Wiec prosze powiedzcie jesli nie ta to jaka narta?? bo musze cos kupic poki jeszcze cos noweego mozna w dobrej cenie zlapac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rossignol mutix bądz progresor fischera, mozna też np Volkl CROSSTIGER STEEL dlaczego te wg mnie?? bo sam mowisz ze krotki skręt ale jak jest mozliwośc to dluższy więc ja bym polecał Ci narty z grupy allroud takze:)

moze tez byc rossignol zenith Blizzard G-Force Sonic IQ, moze fischer viron 4.4?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te pytania musisz sam sobie odpowiedzieć, masz napisane sporo o tej narcie. Moim zdaniem jeśli nigdy nie jeździłeś na twardej narcie, na żadnej choćby zbliżonej do Sl-ki i do tego nie bardzo wiesz o co chodzi to to narta nie dla Ciebie. To nie znaczy, że sobie z nią nie poradzisz, co więcej możliwe, że jak na niej pojeździsz będziesz zadowolony i się w niej zakochasz ale wydaje sie, że są lepsze modele zwłaszcza, że piszesz o jeździe głownie w kraju a na naszych rozjechanych stokach slalomka nie jest specjalnie przyjemna. Dobrze Ci Bugi pisze, przyglądnij sie nartą z grupy Croos lub dobrym Allroundom, na zmęczonym stoku bedą o niebo lepsze, łatwiejsze i mniej męczące, nie tak zabawowe na twardym i równym ale i w tych warunkach daja radę i pełne zadowolenie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja wiekszosc czasu spedzam na naszych stokach teraz w styczniu pierwszy raz jade do wloch i chce zaczac tam na nowym sprzecie tym bardziej ze stary sie rozleci niedlugo..

Jeszcze jedno pytanko na tych crosach pojade tez rownie latwo krotkim skretem? tzn jazdą klasyczna?

czyli ta narta sie rozni tym ze ma wiekszy skret i jest mieksza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

182cm waga 83

przez klasyk zawsze rozumialem taka szybka krotka jazde z szybkim przeskokiem z wybijaniem rytmu kijkami.. tak jak mowilem ja poprostu jezdze i widze ze nawet niewiem co to klasyk:(

dzieki za pomoc bo moze dzieki wam nie wyrzuce pieniedzy a nie spie na nich takze hehe wole byc zadowolny przez nastepne 4/5lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narta Crossowa może mieć twardość poprzeczną podobną do slalomki (trzymanie na twardym i dynamika) ale ma zupełnie inną twardość podłużną a także inną geometrię, jest szersza troche i ma trochę większy promień skrętu - dzięki temu mniej jest wrażliwa na gorsze warunki, lepiej wybiera nierówności, więcej wybacza, jest mniej męcząca, można powalczyć ale i powozić się lajtowo, chętniej pójdzie klasykiem. Allround to jeszcze bardziej krok w tą stronę czylki mniej sportowo a bardziej uniwersalnie. Oczywiście to jest pewne uproszczenie bo są różne modele.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slalomki atomica :) ale musze zakutalizować profil bo juz ich niemam ten model co posiadałem jest sprzed hmmmm 5 lat:) raczej do takiej jazdy jak ty preferujesz sie nie nadaja ja jednak upierał bym się być sprobował allrounda pojedziesz skrętem ciętym a takze takim jak lubisz a moze nawet sprobojesz tej nowej techniki i złapiesz bakcyla?:) i wtedy taką nartą takze pojedziesz sobie nowa techniką bez zadnego problemu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...