Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

dobór nart 187cm/77kg


sucharek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wybieram się do Austrii w tym roku i szukam nowych nart pasujących do poniższych wymagań.

1.Płeć K/M,

M

2.Wiek,

20

3.Wzrost,

187 cm

4.Waga,

77 kg

5.Jaki masz poziom umiejętności w skali forum,

5/6

6.Jak długo jeździsz na nartach,

ciężko powiedzieć, teraz będzie chyba z 6 sezon, ale zaznaczam, że będzie to mój pierwszy wypad na narty od ok.3 lat

7.Jakie masz buty/flex,

Salomon Performa 4.95

8.Jakie masz teraz narty/model,

no właśnie brak

9.Na jakich nartach jeździłeś do tej pory (długość, promień skrętu),

z wypożyczalni: ciężko powiedzieć wtedy niezbyt do tego przywiązywałem wagę, jakieś rossignole, fischery

10.Jak lubisz jeździć na nartach,

dynamicznie, na przygotowanych trasach, jak i czasem na mniej przygotowanych, z reguły czerwone trasy.

11.Jak chciałbyś jeździć,

O wiele lepiej technicznie. Czuć się pewniej na stoku i może lepiej panować nad nartami

12.Jaki preferujesz promień skrętu,

ciężko powiedzieć ale wydaje mi się że średni/czasem krótki

13.Twoje ulubione trasy.

Niebieskie/czerwone/okazyjnie czarne

14.Możliwości finansowe.

chciałbym wydać ok. 1000zł za komplet (narty+wiązania), jak wyjdzie taniej to nie będzie źle (po cichu liczę na przeceny i oszczędzenie paru groszy :D), nie muszą to być koniecznie modele tegoroczne, aby były nowe.

Generalnie rzecz ujmując szukam nart uniwersalnych i powiedzmy dających możliwość poprawienie słabej techniki, którą mam i dających dużo funu. Ze wstępnych poszukiwań zwróciłem uwagę na narty K2 (podoba mi się ogólnie ich dizajn :P), Fischery Progressor 7+ i Head Peak 71, ale niestety nie znam się na sprzęcie zbytnio dlatego proszę was o pomoc w doborze modeli jakich mam szukać oraz długości nart.

pozdrawiam

Ps. Czy mając tak niezbyt wysokie umiejętności narciarskie jak ja, warto dokupić kask, czy będzie to raczej zwykle lansowanie się w kasku?

Edytowane przez sucharek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum! :)

Kask nie służy do lansu,ale dla Twojego bezpieczeństwa!Nie ma tu znaczenia,czy jeździsz szybko,czy wolno.Ja się szybciutko przekonałem,że to znakomity zakup - czuję się bezpieczniej,a do tego żadna czapka nie będzie Cię tak skutecznie chronić przed zimnem i innymi czynnikami atmosferycznymi.Na tym nie oszczędzaj! :)

Fischer Progressor 7+ (te znam) jak najbardziej powinny Cię zadowolić,ale jeśli chcesz model tegoroczny,to nie wiem czy 1000 zł wystarczy.Nie sprawdzałem cen,ale być może będziesz musiał zaczekać parę dni - po nowym roku będą na pewno spore przeceny. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za szybką odpowiedź.

Zakupu planuję dokonać gdzieś w połowie/pod koniec stycznia, dlatego myślę, że ceny będą już wtedy niezbyt wysokie i uda mi się zaoszczedzić co nie co studenckich pieniędzy :D. Z tego co ostatnio czytałem o nartach to chyba faktycznie zdecyduję się na jakieś crossy. Jakie jeszcze polecacie oprócz tych fischerów?

PS. Ew. ile trzeba przeznaczyć na kask, który nie pęknie przy pierwszym kontakcie z ziemią i na co zwracać uwagę przy zakupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Ew. ile trzeba przeznaczyć na kask, który nie pęknie przy pierwszym kontakcie z ziemią i na c zwracać uwagę przy zakupie?

Przede wszystkim na dopasowanie. :) Wystarczy nawet 100 - 200 zł,ale polecałbym zwrócić uwagę na wentylację,a zwłaszcza możliwość regulacji.Kask musi mieć znaczek CE(w praktyce każdy sprzedawany w sklepie go ma).

Jeśli chodzi o narty,to może zainteresują Cię Rossignol Zenit - narta dość uniwersalna. :)

Konkretnie Zenit ZR.1.0,bądź ZR.3.0(tą chyba bardziej bym polecił).

Więcej możesz pooglądać tutaj.

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że warto K2 - np te

http://www.allegro.pl/item863285629_narty_k2_moto_cross_174cm_m1_12_0_wyprzedaz.html

Za te pieniądze myślę, że należy je kupić od razu bo i długość też ok dla Ciebie. Nawet na przecenach w tym sezonie nie kupi się dobrych nart za takie pieniądze. Narta dobra i bardzo rozwojowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne te k2 :D tyle, że na razie robię rekonesans tylko, bo funduszy na razie brak. Co do atomiców to znalazłem za 1000 z kawałkiem atomic drive scandium, w testach ntn dostały bardzo dobre noty, czy ktoś może na nich jeździł? A i ponawiam pytanie o różnice pomiędzy zentami z1.0 i zr1.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Zenithy to minimum 3, poniżej nie warto schodzić, trójka to narta stosunkowo łatwa a jednocześnie dająca już pewne możliwości, na niej pojeździ i początkujący i całkiem dobry narciarz tez fajnie spędzi czas.

Michał też dobrze radzi:),ale nie narta czyni narciarza wybornym;).Jeśli finanse i możliwości fizyczne kierują Cię w zenith 1,0 lub r1,0 to możesz tą nartę wybrać.Ale się nie spiesz-masz tyle nart do wyboru;)Szukaj nart dla średniozaawansowanych;),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wiem, że pośpiech jest złym doradcą. Niedługo mam zamiar przejechać się po tych skiteamach, intersportach i zobaczyć te nartki na żywo. Dzięki wam Panowie teraz wiem, że powinienem szukać nart crossowych 170-175. Co do samego zakupu to znacie i polecacie może jakieś sklepy w Poznaniu gdzie sprzęt jest dobrych, niskich cenach a no i gdzie są jacyś kompetentni sprzedawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Odświeżam mój stary temat, gdyż czas zakupu się zbliża i właśnie mam problem. W decathlonie w poznaniu sa narty rossignol zenith z1 sport i z3 sport w dobrej cenie i tu moje pytanie czy to jest jakas inna wersja zenithów (markietowa?) skoro w katalogu są opisywane jako zenith z1 oversize a nie sport?

No i jeszcze drugie pytanie co sądzicie o nartach nordici, konkretnie o serii hot rod? Za 900 zł mogę kupic nordici hot rod afterburner 06/07, warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze drugie pytanie co sądzicie o nartach nordici, konkretnie o serii hot rod? Za 900 zł mogę kupic nordici hot rod afterburner 06/07, warto?

Jeśli chodzi o tą nartęhttp://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=1709&id_modelu=2147-to może być nie lada przygoda,tylko musisz się zastanowić czy 84 cm pod butem będzie to co Cię zadawala,musisz wziąść pod uwagę wolniejsze przejście z krawędzi na krawędz,ale za to nie powinno być niezbadanych terenów przed Tobą:rolleyes:Model Fuel wypadł rewelacyjnie WSkiTest06/07.Ale to już inna bajka niż Z1 czy Z3:p

Dynki Contact proponowane przez Marcina-byłaby dla Ciebie,ale nie 165 cm;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szczerze mówiąc jestem w lekkiej kropce. Nordici mi się podobają, ale jakimś super amatorem freeridu nie jestem, pewnie większość czasu narty spędzą na przygotowanych stokach. A co z tymi zenithami sport z decathlona? warto kupować czy to jakas gorsza wersja na market?

Edytowane przez sucharek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szczerze mówiąc jestem w lekkiej kropce. Nordici mi się podobają, ale jakimś super amatorem freeridu nie jest, pewnie większość czasu narty spędzą na przygotowanych stokach. A co z tymi zenithami sport z decathlona? warto kupować czy to jakas gorsza wersja na market?

Fakt do takich nart trzeba dorosnąć;):P

Co do tych Z1 i Z3 sport-pewnie seria dla Decathlona;),sprawdź parametry czy odpowiadają katalogowym.Decathlon to nie Biedronka,tylko sieć sklepów sportowych:rolleyes:A w czasie kryzysu producent szuka odbiorców;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...