Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

15.02-20.02 Gdzie w Austrii?


mario_p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:)

Do tej pory jeździłem tylko w Polsce lub Słowacji.

Mamy plany wyskoczyć na narty do Austrii, jedziemy w 8 osób (1x2 i 2x3).

Interesują nas raczej trasy łatwe gdyż nasze lepsze połówki dopiero się uczą jeździć. Kwatery do 30e/osoba raczej ze śniadaniem,blisko do wyciągu lub skibusa, dojazd własny.

Najbardziej skłaniam się na SalzburgerLand.

Interesuje mnie też w miarę bez problemowy dojazd, jeżdżę często w okolice Salzburga więc ta trasa jest mi "najbliższa" ale to nie jest priorytet.

Jakieś polecane biura podróży też by mogły być :)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To okres feryjny,więc unikaj dużych,znanych ośrodków- w polecanych przez kolegę Flachau i Saalbach bedzie multum ludzi i niekiedy nawet kolejki do wyciągów.Wybierz mniej znane-ja np jadę 13.02 do Lungau,możesz też zaliczyć np Dachstein West,Hochkoenig's Winterreich,Steinplatte(tu jest większość łatwych tras)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na Forum,

Powiem szczerze, że trochę póżno zabrałeś się za planowanie wyjazdu. Ten termin jest zwykle w Austrii mocno obłożony.

Osobiście polecam Ramsau am Dachstain. W samym Ramsau jest trochę fajnych tras dla początkujących. Dla bardziej zaawansowanych masz Schladming z okolicznymi trasami full wypas.

Na www.ramsau.at znajdziesz adres do ich lokalnego Turismusverbandu. Napisz do nich czego szukasz a przyślą Tobie ofertę, co jeszcze mają wolnego w tym terminie. Powiem szczerze, że za 30 ojro ze śniadaniem to chyba trudno będzie coś znaleźć. Jakbyś jednak decydował się na mieszkanie wakacyjne - sami robicie posiłki - to może byc łatwiej.

W 2004 roku mieszkałem tutaj:

http://www.tita.at/strasser/

Synowa gospodarzy jest Polką :)

Skibusy są, ale w tamtym rejonie jeździłem własnym transportem.

I jeszcze jedno:

Lodowiec Dachstein jest na pewno do obejrzenia, ale narciarsko (mówię o narciarstwie alpejskim) jest w mojej prywatnej klasyfikacji najniżej.

Drugi region który polecam początkującym to Zillertal (to już Tyrol, trochę dalej - jakieś 75 km :) )

Procedura podobna:

Pytanie na http://www.mayrhofen.at

Tutaj skibusy jeżdżą super. Na lodowiec Hintertux polecam dojazd wlasny. Dla początkujących trasy na górze Ahorn

pzdr

misal

_________________

ramka0.bmp

ramka2.bmp

ramka4.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...