Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomoc w doborze nart i butów M 190cm/85kg


Doody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Proszę o pomoc w wyborze pierwszych własnych nart + butów. Do tej pory jeździłem jedynie na wypożyczanych i nie zanam się jeszcze za dobrze na tematyce doboru sprzętu. W tym sezonie w marcu ruszam na stoki Włoch i chciałbym już pojeździć na własnym sprzęcie.

Jak tak sobie trochę poszukałem przychodzą mi do głowy 2 propozycje:

- HEAD Xenon Super Pro (około 800 pln) jest to propozycja sieci makro o bardzo podobnych parametrach do HEAD Xenon 5.0

- SALOMON AEROMAX RS (700-750 pln)

Co o tym sądzicie jakie macie propozycje nart ze swojej strony no i jakie do tego buty kupic?

O mnie:

1. Mężczyzna

2. 30lat

3. 85kg

4. 190cm

5. trzy sezony

6. 5

7. wypożyczane

8. wypożyczone

9. jeżdżę od 3 sezonów niestety tylko około 5 dni w roku jak dotąd (Krynica, Zieleniec i Magura)

10. praktycznie od pierwszego dnia na stoku jeżdżę na czerwonych trasach i jak na razie nie przesiadam się na czarne bo chcę jeszcze popracować nad techniką

11. jazda rekreacyjna z zacięciem sportowym, szerokie łuki, praktycznie od początku jeżdżę bez kijów

12. kondycja ok, ćwiczę amatorsko box, siłownia, rolki wcześniej trochę zawodniczo obecnie rekreacyjnie

13. narty+buty do 1500-1600, raczej nowe

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ale to bardzo nie polecam nart (tych których nie ma w oficjalnym katalogu producenta) marketowych to w 99% g.......o:mad:

Dlaczego sądzisz, że Head'y o których wspomniałem, to g...o jeśli możesz to powiedz co z nimi nie tak?

Proszę też o info dlaczego polecasz te, a nie inne narty poza kupnem chciałbym też np wiedzieć dlaczego mam je kupić ... po prostu sie czegoś nauczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty marketowe też kiedyś omyłkowo kupiłem i szybko wymieniłem. Też nie mam do takiego sprzętu zaufania. Już to, że ni e ma ich w oficjalnym katalogu sugeruje, że są jakoś "specjalnie" robione. Lepiej dopłacić parę groszy lub kupić lepsze używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przychodzi przedstawiciel marketu do producenta nart stary zrób nartę dla mnie jak najtańszą trochę żywicy pianka krawędzie i ślizg damy im odpowiednią szatę graficzną i nazwiemy podobnie do modelu z katalogu kupią ludziska co się na sprzęcie nie znają a kasa fifti fifti :mad::mad::mad:" tak to wygląda i radze ci przyjacielu słuchać starszych (jeżdżę dłużej niż ty żyjesz)a na nartach jeździć katalogowych , no chyba że zrobiłeś już fo-pa i kupiłeś z marketu - to sprzedaj bo nogi długo się goją :)

Edytowane przez magelan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przychodzi przedstawiciel marketu do producenta nart stary zrób nartę dla mnie jak najtańszą trochę żywicy pianka krawędzie i ślizg damy im odpowiednią szatę graficzną i nazwiemy podobnie do modelu z katalogu kupią ludziska co się na sprzęcie nie znają a kasa fifti fifti :mad::mad::mad:" tak to wygląda i radze ci przyjacielu słuchać starszych (jeżdżę dłużej niż ty żyjesz)a na nartach jeździć katalogowych , no chyba że zrobiłeś już fo-pa i kupiłeś z marketu - to sprzedaj bo nogi długo się goją :)

A co powiesz na taką historyjkę: " Jako producent - moje koszty produkcji nart to 150pln ale chcę się nachapać więc do małych wyspecjalizowanych sklepików sprzedaję je po 700 pln, a one sprzedają je za 1200,00 ale przychodzi do mnie takie Makro i mówi biorę od ciebie 300 tyś szt. ale dasz mi dobrą cene, a jak nie to weznę od kogo innego. Co robię ... ? Sprzedaję im za 450,00 (i tak mam zysk ... i to spory 300 000 x 300,0 pln) i zmieniam jedynie nazwę i lekko paramerty aby Ci drobni detaliści sie nie czepiali że im sprzedaję za drogo. Nie muszę uruchamiać nowej lini produkcyjnej itd."

i co która historia jest prawdziwa... wiesz bo ja nie i dlatego nie teoretyzuję.

Prosiłem aby mi ktoś doradził Ty potrafisz jedynie napisać, że jeździsz dłużej niż ja żyję ... liczyłem na jakieś konstruktywniejsze uwagi skoro jesteś takim dobrym zawodowcem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ostrzeżenie przed źle wydaną kasą to nie dobra rada ?

Wiesz przy twoim wzroście sugerowane na aledrogo to tyż dobra rada:)

Nartki poniżej 175cm nie kupuj nie kupuj nart do gs ani do sl weż coś z crossów

ale zawsze możesz kupić wręcz przeciwnie 3 pary do każdego typu jazdy tak jak piszący te słowa , ale nie w markecie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magelan dobrze mowi co do nart marketowych w pełni się z nim zgadzam omijaj te narty szerokim łukiem

określ swoj poziom w skali forumowej i będziemy dobierać narty:)

co do butów fllex ok 80 modeli Ci nie podam bo kazda stopa jest inna pozostaje Ci tylko mierzyć i wybrac te ktore będą wygodne i nie będą nigdzie ugniatać zwróc tez uwage na to by pięta pochylająć się do przodu była nieruchomo w bucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEAD Xenon od 5 do 9 godne polecenia na pewno sobie z nimi poradzisz różnią się szerokością pod butem i długością skrętu do mnie najbardziej przemawia 7 ale 5 na przygotowanych trasach i w średnim skręcie też będzie OK

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2094&id_modelu=2675

Jak kupisz to opisz jak się jeździ.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kup dobre buty, na razie krótko jeździsz więc musisz sporo poćwiczyć więc by nie wchodzić w większą kasę to poszukaj czegoś z flexem 70-80, na kilka sezonów wystarczą, wygodne dopasowane itd, mniejsza o markę- to najważniejsze. Z kijami czas zacząć jeździć - 125-130 cm - to bym też radził, na początku będą nieco przeszkadzać ale szybko je docenisz.

A narty: nie wiem ile Ci kasy zostanie po butach (i kijach?) - ale jeśli jeździsz tylko w Polsce to poszukaj czegoś z allroundów, szerokość w tali 70-75mm, cos raczej w twardości nie najtanszego ale tez nie najwyższa półka, przykładowo z popularnych desek to np takie Heady Xenony, Atomic Metron 8 i 9, Atomic Izor 8 i 9 czy Drive 9, Rossi Zenith 3, Salomon X Winds 10 albo Aeromax Ti, K2 Moto Cross czy coś tego typu - dużo jest podobnych modeli, w tym budżecie musisz szukać nart nowych sprzed sezonu lub starszych w długości 170-176cm, coś znajdziesz jak nie będziesz wybrzydzał, do nauki i robienia postąpów na naszych stokach każda z nich będzie dobra. Poszukaj, wrzuć co znalazłeś - się zobaczy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to będą za miękie narty dla ciebie, narta raczej na poziom początkujący-śerdniozaawansowany a ty lekki nie jesteś, będzie mięka dla Ciebie, szybko Ci sie znudzi, będzie niestabilna, szybko ciężko będzie jeździć. Generalnie Xenony to fajne narty

Zgadzam się z Michałem,5 odpadają.Xenony nie należą do twardych nart,ja mam 10-są super,ale myślę,że jest to dobry wybór dla narciarzy z mniejszą masą,tak jak ja;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale jeśli jeździsz tylko w Polsce to poszukaj czegoś z allroundów, ...

Właśnie w marcu jadę pierwszy raz do Włoch - Klausberg i myślę że teraz już tak będzie co sezon ;).

Dlatego też postanowiłem zainwestować w sprzęt.

I jeszcze jedno pytanie znajomy polecił mi Atomic SX10, a sam jeszcze zastanawiam się nad Salomon AEROMAX SR bo cena jest ciekawa http://www.allegro.pl/item868943509_nowe_narty_salomon_aeromax_2010_kurier_gratis.html - co Wy na to?

Edytowane przez Doody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...