Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

istebna


Rekomendowane odpowiedzi

Istebna 10.01.2010

witam,

Na początek dojazd - przez przełęcz kubalonki jak na te warunki bardzo dobry, trochę błota pośniegowego ale ogólnie asfalt.

Rano- awaria prądu uporali się z tym ok 10 na szczęście przyjechaliśmy po 10 więc nas to nie dotyczyło.

Na początek pozytywne zaskoczenie- parking przy wyciągu ok 40m i za darmo:) Później ceny skipassów 50zł za całodniowy do 17 jak na wiślańskie warunki bardzo korzystnie. Trasa przygotowana dobrze, praktycznie zero oblodzeń i muld. Ok godz 15 pojawiły się lekkie przetarcia (do lodu) ale nie przeszkadzały w jeżdżeniu. Kolejek brak nawet w największym obłożeniu 12-13. Browarek 5zł w ciepełku ogromny + za nowoczesne stojaki na narty wewnątrz restauracji która jest przy dolnej stacji (wjeżdża się praktycznie do baru).

Byłem w tej stacji pierwszy raz, ale ogólnie bardzo pozytywnie zaskoczony. Nowoczesna mała stacja jest świetną alternatywą do wiecznie przeludnionej nowej osady i wiecznie oblodzonego soszowa + ceny tam 60zł 3-4h tu 50zł 9-17. Ale uwaga jeżeli szukacie wrażeń ostrych ścianek itd to nie tutaj.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istebna zagroń

Byłem tam od 9.00 do 9.45 , na tyle mi cierpliwości wystarczyło, prognozy powrotu zasilania były takie, że może być za chwilę, za dwie godziny albo wcale więc cóż było robić, ewakuowałem sie do Nowej Osady i teraz żałuję jak czytam że wyciąg ruszył kwadrans po mojej dezercji:mad:

Na Nowej Osadzie byłem pierwszy raz i bez entuzjazmu powiem szczerze, przede wszystkim wina warunków jakie zastałem o 10.30 czyli mokra breja, na stromszych fragmentach ciężkie muldy z tej brei no i uważam że zdecydowanie przesadzone z przepustowością-na stoku po prostu tłok:(

Jak na w miarę szybką 4-kę jaka tam jeździ stok przynajmniej drugie tyle powinien być szerszy a do tego jakiś orczyk od połowy w górę

Istebną lubię za przygotowanie tras, super knajpę, dobre piwo grzane, doskonałą czekoladę na gorąco:)naprawdę polecam, a przede wszystkim za łagodność stoku dzięki czemu dobre warunki utrzymują się często do wieczora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do bywalców Zagronia:

1) Ostatni raz byłem na tej górce 2 sezony temu, jak jeszcze tam był wyciąg MAREK. Z tego co sobie przypominam, trasa jest płaska, bardzo płaska. Czy coś zmieniło się w charakterystyce trasy? Może jest jakoś inaczej poprowadzona?

Widzę, że sporo forumowiczów wybiera ten ośrodek dość regularnie, co stanowi dla mnie pewną zagadkę. No chyba, że faktycznie jedzonko i czekolada na gorąco są takie pyszne :D

2) Na Zlotym groniu były jeszcze 2 inne wyciągi. Zaraz za Zagroniem, powinien być wyciąg kopalni Suszec "Zloty Groń". Czy on wciąż jeszcze istnieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do bywalców Zagronia:

1) Ostatni raz byłem na tej górce 2 sezony temu, jak jeszcze tam był wyciąg MAREK. Z tego co sobie przypominam, trasa jest płaska, bardzo płaska. Czy coś zmieniło się w charakterystyce trasy? Może jest jakoś inaczej poprowadzona?

Widzę, że sporo forumowiczów wybiera ten ośrodek dość regularnie, co stanowi dla mnie pewną zagadkę. No chyba, że faktycznie jedzonko i czekolada na gorąco są takie pyszne :D

2) Na Zlotym groniu były jeszcze 2 inne wyciągi. Zaraz za Zagroniem, powinien być wyciąg kopalni Suszec "Zloty Groń". Czy on wciąż jeszcze istnieje?

tamte wyciągi istnieją ale nie mają sztucznego oświetlenia i śnieżenia :) wybór tego osrodka przez większość bywalców jest prosty - blisko, tanio, przygotowane, krzesło jak nie oczekujesz ekstremy to można pojeździć, chyba że potrzebujesz stromych ścian i 2 km trasy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do bywalców Zagronia:

1) Ostatni raz byłem na tej górce 2 sezony temu, jak jeszcze tam był wyciąg MAREK. Z tego co sobie przypominam, trasa jest płaska, bardzo płaska. Czy coś zmieniło się w charakterystyce trasy? Może jest jakoś inaczej poprowadzona?

Widzę, że sporo forumowiczów wybiera ten ośrodek dość regularnie, co stanowi dla mnie pewną zagadkę. No chyba, że faktycznie jedzonko i czekolada na gorąco są takie pyszne :D

2) Na Zlotym groniu były jeszcze 2 inne wyciągi. Zaraz za Zagroniem, powinien być wyciąg kopalni Suszec "Zloty Groń". Czy on wciąż jeszcze istnieje?

Na mapie stoku są zaznaczone nowe trasy częściowo czerowne. Ale niestety otwarta jest tylko ta podstawowa. Zjezdżałem wczoraj tą zamkniętą ale niestety niratrakowany śnieg zmrożony na kamień po sobotnim deszczu-nie polecam. Jeżeli chodzi o sąsiednie wyciagi są ale z tego co słyszałem nie ma warunkó druga sprawa że to stare orczyki.

Ja wybrałem ten ośrodek bo nie lubie soszowa a na nowej osadzie są kolejki. Wczoraj był bardzo szybki śnieg że dało śię pośmigać. Ale w plusowych temp. nie polecam tego ośrodka.

PS czekaldy nie piłem, a piwko dobre:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tamte wyciągi istnieją ale nie mają sztucznego oświetlenia i śnieżenia :) wybór tego osrodka przez większość bywalców jest prosty - blisko, tanio, przygotowane, krzesło jak nie oczekujesz ekstremy to można pojeździć, chyba że potrzebujesz stromych ścian i 2 km trasy :D

Broń boże nie oczekuję cudów, ale jak sobie przypominam ta trasa naprawdę była bardzo płaska. Prawdę mówiąc dlatego zawsze decydowałem się na ten drugi z wyciągów, bo jakoś wyglądał trochę bardziej ambitnie (pomijając infrastrukturę). Chyba najrozsądniej będzie się tam przejechać. Planuję czwartkowy wyjazd z moją wife i albo uderzymy na Nowa Osadę lub właśnie na Zagroń. Ona na dobrą sprawę dopiero zaczyna się uczyć, więc chyba obie opcje są rozsądne. Na Nowej Osadzie w tygodniu wczesnym rankiem też chyba nie powinno być tłoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń boże nie oczekuję cudów, ale jak sobie przypominam ta trasa naprawdę była bardzo płaska. Prawdę mówiąc dlatego zawsze decydowałem się na ten drugi z wyciągów, bo jakoś wyglądał trochę bardziej ambitnie (pomijając infrastrukturę). Chyba najrozsądniej będzie się tam przejechać. Planuję czwartkowy wyjazd z moją wife i albo uderzymy na Nowa Osadę lub właśnie na Zagroń. Ona na dobrą sprawę dopiero zaczyna się uczyć, więc chyba obie opcje są rozsądne. Na Nowej Osadzie w tygodniu wczesnym rankiem też chyba nie powinno być tłoku.

Ostatnio /od postawienia kolei/ nowa osada przeżywa prawdziwe oblężenie, byłem 2 razy: 1 weekend od 10 masakra, drugi raz środek tygodnia od 11 masakra. Stoki bardzo podobne ale w ostatnich zdniach istebna zdecydowanie lepiej utrzymana (osada coraz więcej lodu) jak będzie mróż tak jak mówią ja uderzyłbym w istebną. Może akurat poprawisz sobie zdanie o tej stacji. Od dwóch lat naprawdę wiele się zmienillo.

Druga sprawa zależy jak jeździsz jak umiesz na kantach "dostać prędkości" to naprawdę szybko sobie pojeździsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa zależy jak jeździsz jak umiesz na kantach "dostać prędkości" to naprawdę szybko sobie pojeździsz.

dokładnie, przy mrozie jest to naprawdę niezły stok carvingowy, dajesz z góry kawałek na kreskę a potem można się fajnie pobujać na krawędziach po całej szerokości:) i co ważne nie jest stromo więc ludzie nie zsuwają tak śniegu w muldy bo nie ma na to prędkości ani sił grawitacji

amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle z tychów to bym się na mosorny groń wybrał doi zawoi tam mozna poszaleć:) A widze na kamerze że mimo upadłości jeżdżą http://www.zawoja-ski.pl/kamera.html

Wiem, że jeżdżą. Bardzo lubię ten stok, ale jedzie się koszmarnie długo. W ubiegłym sezonie byłem kilka razy i dojazd zniechęcił mnie bardzo skutecznie. Dojazd to około 100km, ale jechaliśmy ponad 2 godziny. A tak swoją drogą Mosorny Groń to jest prawdziwy fenomen. Fajny stok, fajna infrastruktura i upadłość :( Czyżby położenie było kluczowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz może jakie są aktualnie arunki bo nie podają? Jak wyjedziesz o 6 30 to na 8 bedziesz. My z za gliwic jezdzimy 1,50-2h ale warunek na 8 na stoku i w weekend jak pracownicy grzecznie śpią. A ile jedziesz do istebnej??? chyba tak samo?

hmmm... a upadłość myśle że ktoś kase pierze.... układy przejęcia podatki

Edytowane przez przemo_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz może jakie są aktualnie arunki bo nie podają? Jak wyjedziesz o 6 30 to na 8 bedziesz. My z za gliwic jezdzimy 1,50-2h ale warunek na 8 na stoku i w weekend jak pracownicy grzecznie śpią. A ile jedziesz do istebnej??? chyba tak samo?

hmmm... a upadłość myśle że ktoś kase pierze.... układy przejęcia podatki

Przemku, temat warunków na MOsornym Groniu byl poruszony w tym wątku -> http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=9007

Do Zawoji z Tychów rzadko kiedy udało mi się dojechać w czasie krótszym niż 2 godziny. Dużo wiosek po drodze, w tygodniu sporo tirów. Do Istebnej dojeżdżam dużo szybciej, z reguły krócej niż 1,5h. Wybieram się w najbliższy czwartek, więc zweryfikujemy czas dojazdu i warunki na stoku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żar dzis,oraz pytanie o Nowa Osade.

Żar dzisiaj podczas wieczornej jazdy byl dosc mocno zlodzony i zaludniony,kilka razy musialem czekac na kolejny wagonik,bo nie wszyscy miescili sie na raz.. Coz,warunkow nie nazwalbym bardzo dobrymi absolutnie,nawet ktos starl slowo "bardzo" z tablicy informacyjnej.

Czy ktos po weekendzie odwiedzil wieczorkiem Nowa Osade? Chetnie bym sie tam przejechal , bo wszyscy chwala osrodek wiec trza sprawdzic.. tylko wole sie nie rozczarowac bo wtedy chyba juz calkowicie sie zalamie.. normalnie gdzie ostatnio nie pojade to nie mozna swobodnie pojezdzic.Jak nie brak sniegu to zlewka gestorow.. no ale dobra, jak ta Nowa Osada wieczorami ? :)

nie ten watek sory,prosze o przeniesienie do ogolnych warunkow narciarskich :) zamotka po tym zlodzonym Żarze :/

Edytowane przez fishextr
zamotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żar dzisiaj podczas wieczornej jazdy byl dosc mocno zlodzony i zaludniony,kilka razy musialem czekac na kolejny wagonik,bo nie wszyscy miescili sie na raz.. Coz,warunkow nie nazwalbym bardzo dobrymi absolutnie,nawet ktos starl slowo "bardzo" z tablicy informacyjnej.

Czy ktos po weekendzie odwiedzil wieczorkiem Nowa Osade? Chetnie bym sie tam przejechal , bo wszyscy chwala osrodek wiec trza sprawdzic.. tylko wole sie nie rozczarowac bo wtedy chyba juz calkowicie sie zalamie.. normalnie gdzie ostatnio nie pojade to nie mozna swobodnie pojezdzic.Jak nie brak sniegu to zlewka gestorow.. no ale dobra, jak ta Nowa Osada wieczorami ? :)

nie ten watek sory,prosze o przeniesienie do ogolnych warunkow narciarskich :) zamotka po tym zlodzonym Żarze :/

Nie polecam osady popołudniu szczególnie w weekend. To ze piszą ze mają 100cm to hłyt marketingowy w rzeczywistości miejscami mają 30:) I po godzinie 12-13 robi się szeroki pas szorstkiego lodu na środku a cały sypki snieg leży po bokach, więc jak masz dobre kanty możesz jeździc po środku, jak nie to niestety pozostają boki w ciężkim armatkowym śniegu. Ogólnie jak osada to o 8.00 na stoku bo z każdą godziną coraz gorzej a rano naprawde fajnie. Przydało by się popołudniowe ratrakowanie bo naprawdę spory ruch tam jest.

Edytowane przez przemo_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na istebnej powinno byc lepiej, byłem w niedziele do 16 czyli przy największym natężeniu w tygodniu i było całkiem ok. Istebna jest minimalnie bardziej lightowa od nowej osady. Choc ani jedna ani druga do wymagajacych nie nalezy. Szkoda że nie ratrakują tylch naszych super długich nastostrad w ciagu dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna strategia stacji, bo przecież pare stacji miało ratrakowanie przed jazdą wieczorną jakoś powoli sie wszyscy wycofują zamiast poszerzać ofertę. Troche to przez nas narciarzy bo i tak przyjezdzamy na nie ratrakowane trasy.

Chociaż powiem ci że soszów mnie korci na nocne. Nie jade tam tylko dla tego bo nie lubie ich przygotowania stoku, sam lód. Napisz gdzie jedziesz i zdaj relacje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...