Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Salomon XW FURY + Z14 08/09


aklim

Rekomendowane odpowiedzi

w końcu udało mi się przetestować moje FUR-ki ( dł. 177cm):)

zrobiłem na nich kilkanaście zjazdów w warunkch rozjeżdżonego stoku z mokrym , ale niezbyt ciężkim śniegiem. Kto był na WZF na Sihelnym w ostatnią sobotę to wie o co chodzi;)

Narty na trasie bardzo stabilne , łuki wycinają bez problemów tylko trzeba je dobrze rozpędzić , żeby pojechać na krawędzi.Jazda średnim i dużym promieniem daje dużo frajdy . Drobne nierówności terenu nie stanowią dla nich żadnej przeszkody . Jazda śmigiem również nie sprawia kłopotu . Trochę leniwe w przejściu z krawędzi na krawędź , no ale przy talii 85 mm to chyba normalka .Poza trasą ( a głównie do takiej jazdy je kupiłem) jeszcze ich nie testowałem bo niestety warunków brak:( , więc c.d. nastąpi:)

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cała przyjemność po mojej stronie:)

dodam jeszcze ,że raczej nie są to narty dla początkujących ;) , co nie znaczy ,że jakoś specjalnie wymagające , ale jednak "trochę" obycia z nartami trzeba mieć:) żeby jazda na nich była przyjemnością:P

I tu potwierdze że nie dla początkujących miałem okazje przejechać się na nich na w/w szkoleniu i odczucie było katastrofalne hehe sam bym ich nie kupił ale może kiedyś w przyszłości jak już bede miał przejechane pare tysięcy km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c.d.

dzisiaj rano , korzystając z tak pięknych okoliczności przyrody:) wybrałem się na Pracicę z nadzieją:rolleyes: ,że uda mi się potestować FUR-ki w jeździe pozatrasowej. Ostatnio spadło u nas trochę świeżego śniegu , więc liczyłem ,że taka jazda będzie możliwa.Po wyjechaniu na górę okazało się ,ze jest OK:) . Na trasach kupa śniegu , głównie sztucznego , ale również tam gdzie armatki nie sypały okazało się że jest sporo "białego" , który pozwalał na test;) nart poza trasą . Warunki pozatrasowe wyglądały tak : podkład to ok. 20-30 cm starego ubitego,czasem zlodowaciałego śniegu , a na tym warstwa ok. 10-20 cm świeżego puchu.Nie było może idealnie ,ale co tam , trzeba było FURY przeciagnąć po tym co jest a nie grymasić . Zaznaczę ,że są to moje pierwsze narty dedykowane raczej do jazdy pozatrasowej niz na ratrakowane stoki więc w zasadzie "uczyłem" się tych nart , za porównanie mając narty typu SL i Cross. Po pierwszych kilku niezbyt pewnych zjazdach , każdy następny dawał mi coraz więcej frajdy:) . Narty bardzo dobrze wybieraja nierówności terenu ,dzioby wręcz wypływają na powierzchnię . Jak jest trochę twardego pod nimi to fajnie łapią krawędź i można przyspieszyć , nie tracąc kontroli nad torem jazdy pomimo lodu , muld , nierówności terenu , a nawet nie do końca przysypanych śniegiem rowów:eek:. Jak więcej kopnego , to jadąc śmigiem ma sie pełną kontrolę , narty cały czas "wychodzą" na powierzchnię. Odkryłem nawet jedna fajna hopkę , dzięki której pobróbowałem jak to sie na nich skacze , a przedewszystkim ląduje w "świeżym". I tutaj kolejny plus , bo lądowanie jest bardzo stabilne, nie wbijasz się nartami w śnieg , tylko jedziesz dalej . Zaliczyłem kilkadziesiąt zjazdów szukając wszystkich możliwych , niezjeżdżonych miejsc i powiem Wam ,że coraz bardziej ta zabawa zaczęła mi się podobać:D .

Podsumowując : jak ktoś ma ochotę na jazdę bardziej free to po prostu musi to robić na nartach do takiej jazdy dedykowanych. Gdybym dzisiaj próbował zjechać niektóre fragmenty tras na ,powiedzmy, slalomkach , to po kilku próbach rzuciłbym pod nosem parę epitetów i skruszony wróciłbym tam gdzie ratraki zrobiły swoje:rolleyes:. A tak był "banan" od ucha do ucha i jazda do póki starczyło sił i karnet się nie skończył:(.

Teraz czekam na konkretne opady śniegu i Pilsko moje:)

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...