Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

nordica speedmachine 14 czy naprawde bez wad?


szand

Rekomendowane odpowiedzi

WitamOd wielu lat jeździłem w butach nordica next... i byłem bardzo zadowolony. wiem, że to były buty o niskim flexie ale za to system do chodzenie nie zepsuł się do samego ich końca. uważam że dla ludzi lubiących wygodę poruszania się między barami i parkingami rewelacyjne rozwiązanie i nie psujące buta po przełączeniu na tryb do jazdy. jednak przyszła pora na zmiany i wybrałem Nordica speedmachine 14 , model 08/09. w bucie tym przejeździłem już 7 dni. oczywiście pierwsze wrażenia zarówno pozytywne jaki kilka minusów. obawiałem się czy nie będą za twarde, i już wiem że nie są (jeździłem tylko na ustawieniu solf) spokojnie przejeździłem 6 dni we Włoszech(od 8 -16) i było OK. Oczywiście buty na krzesło rozpinam czasami wystarczy co drugi zjazd:-). Buty trzymają w mojej ocenie bardzo dobrze. do tej pory w starych butach przy dużych prędkościach miałem niekontrolowane drgania całej narty i nie wiedziałem dlaczego. teraz widzę różnice w butach, odkąd mam speedmachiny zjawisko to zniknęło. Dla mnie bardzo ważnym elementem jest żelowy język, do tej pory miałem problemy z obtarciami na piszczelach, teraz jest prawie idealnie(może za bardzo na tyłach:-)...) po 6 dniach delikatne zaczerwienienie na jednej nodze. w trakcie 7 dni (jeden dzień jeszcze na szkoleniu skionline na Słowacji)trzy razy jeździłem na tyczkach slalom i tutaj pojawił się problem , błąd konstrukcji? a może moja zła technika jazdy w tyczkach? ale na poważnie w mojej ocenie brak ochronnego "spoilera" pierwszej dolnej klamry. dwa razy jechałem tak blisko tyczki, że zahaczyłem i niestety klamra została uszkodzona. mam nadzieje, że widać to na zdjęciach jak odstaje, że nie wspomnę o oderwanych ozdobnych gumeczkach na klamrach.a druga sprawa to przy wyciąganiu nogi wkładki podwijają się i "łamią" na środku ale to chyba większość tak ma w twardych butach.Podsumowują, jak dla mnie buty bardzo dobre , jednak nie bez wad, na szczęście na tyczkach prawie nie jeżdżę więc po małych naprawach posłużą jeszcze trochę.

IMG_7653.jpg

IMG_7654.jpg

IMG_7655.jpg

IMG_7656.jpg

IMG_7657.jpg

IMG_7653.jpg.800f2f1be6c5dd3c16194c4d051dc04d.jpg

IMG_7654.jpg.ea44e2a857de7cac7f595b94a8c631a5.jpg

IMG_7655.jpg.3f9bb5b73492932fcf267177a7a3e500.jpg

IMG_7656.jpg.2ba2458a3a3a806182352ef4bf8792c0.jpg

IMG_7657.jpg.189cc451a761037af2a4693c0d901f81.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wszystko o czym piszeesz. Pomimo tych wad nie zamienilbym ich na inne... Po 1 sezonie wkladka ugniotla sie na tyle ze zapinam sie na przedostanie mozliwe rowki. Oczywiscie moge jeszcze przekrecic je na "wezsze "pozycje ale na razie wkladka sie ustabilizowala. Co prawda mnie pierwsze klamry nie odpadly(nie chodze juz na tyczkI) ale mojemu dziedzicowi:D w speedmachinach juz je przenitowywalem....Niewiele roboty i jazda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Tobie też się wykrzywiła na tyczkach?

Powoli szukam nowych butów, te Speedmachine 14 też biorę pod uwagę, ale przez najbliższe 4 lata będę jeździł głównie na tyczkach, więc jeżeli tak łatwo wykrzywić to od razu je odpuszczam :P

Jak myślisz o tyczkach, to proponuje coś twardszego ( mam takie ). Podam jeszcze przykład ( ale nie wiadomo dlaczego tak się stało) gościowi 2 tyg temu podczas treningu pękła kostka w tych butach podczas upadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem od czego klamra się wykrzywiła. Może od jakiegoś upadku, może od tyczek. Choć na tyczkach mało jeździłem więc to mniej prawdopodobne. Po prostu pewnego dnia zauważyłem, że jedna klamra jest odgięta.

A co do serwisu to istnieje jakiś oficjalny serwis Nordica w Polsce? Czy po prostu kontaktować się ze sprzedającym? U mnie jest ten problem, że buty kupiłem przez internet...

Edytowane przez Mikolaj00
Uzupełnienie posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz o tyczkach, to proponuje coś twardszego ( mam takie ). Podam jeszcze przykład ( ale nie wiadomo dlaczego tak się stało) gościowi 2 tyg temu podczas treningu pękła kostka w tych butach podczas upadku.

Przeglądam oferty - niestety w woj. Pomorskim jest ciężko z przymierzaniem twardszych butów - po prostu nie ma ich w sklepach...

Więc jedną z możliwych opcji jest kupno via Internet i ew. zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kolejne kilka dni z nordikami i kolejna niemiła niespodzianka. wczoraj ubierając buty na stoku zauważyłem pęknięte języki. czy ktoś spotkał się z czymś podobnym w tych butach?. jeśli tak to jak rozwiązał ten problem? .już zwróciłem się do sprzedawcy i czekam na odpowiedź . buty kupiłem przez allegro ale mam paragon. może uda się zareklamowaćczy w Polsce jest serwis nordica i czy można bezpośredni do nich wysłać taką reklamację , ?z góry dziękuję za pomocandrzej

r1.jpg

r2.jpg

r3.jpg

r1.jpg.44aa44a5f387fa18a141a2119fd0ce88.jpg

r2.jpg.2e1f8a2d4202aa3a8bc2766d504cb711.jpg

r3.jpg.41c9ed5de14e7effe32249a3247e30f9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

apropo pourywanych klamer...

Na początku sezonu urwałem klamry po jednej w prawym i lewym bucie w wyniku zderzenia z przegubem tyczki na verticalu... Wyrwało po jednym nicie z obu klamer w efekcie czego klamra wisiała na jednym nicie. Sprawa kiepska... Co zrobić? Dałem nowy nit ( ten wciskany przez niciarke ) ale jako, że jest to klamra druga od dołu na stopie i idą na nią największe obiążenia ( najbardziej ściska i trzyma zwartą skorupę ) nit zerwał się po mocniejszym dopięciu buta... Ok, więc co teraz? Udałem się do mojego serdecznego znajomego (serwisanta wypożyczalni w ryterskim raju, K.Litwina ), który zastosował swój patent śruba tytanowa m4 9 + klej bodajże żywiczny. Jezu... siedzi to niewzruszone a zarwałem klamrą o tyke wiele razy po tym. Wniosek? modele butów heada do sezonu 06/07 mają gówniane nity w klamrach. Dopiero model 07/08 ma zastosowane inne nitowanie, nitami mocniejszymi i z szerszymi główkami. Pokłony dla Krzysia, jeśli chodzi o kreatywne myślenie :D

to tyle w sprawie pourywanych klamer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

jednak kiszka

Podbijam zeszłoroczny temat, czy tylko ja mam takie zdolności, że jak tylko dostane nowe buty (te po reklamacji) to po trzech dniach na nartach języki znowu popękały, czy ktoś miał podobny problem ?

z przeprowadzonych doświadczeń, (może nie na 100%) ale wada powstaje przy wyciąganiu nogi z buta przy silnym pociąganiu za "uchwyt' przy języku, język wtedy ściska sie bokami do środka, lub przy samym sciśnięciu boków języka do środka. próbę przeprowadziłem na nowych ciepłych butach i już pojawiają sie delikatne pęknięcie, to dla tych co jeszcze mają całe języki uważajcie a będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Ponownie podbijam ten temat, ponieważ nie znalazłem tutaj rozwiązania u poszkodowanych.

Podobnie jak w pierwszym poście odgiąłem najniższa klamrę w prawym bucie podczas upadku. Czy istnieje serwis Nordica w Polsce lub czy ktoś może polecić serwis, w którym naprawią to porządnie (najlepiej Katowice lub okolice). Przez 3 lata nic się z klamrami nie działo, ale w końcu miałem pecha. Cała klamra w dobrym stanie tylko blaszka przynitowana do buta jest wygięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego czasu pisałem bezpośrednio do Nordica i bez odzewu.

Blaszkę miałem już 2x wygiętą. Trzeba uważać.

Ostatecznie skończyło się na imadle i kombinerkach. Domowym sposobem można osiągnąć zadowalające efekty. Klamry trzymają odpowiednio, patrząc z perspektywy czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem Speedmachine 14 przez 4-5 lat. Także pękła mi dolna przednia klamra - po uderzeniu w skałę na offpiste. Trudno było mieć pretensje - nawet byłem zadowolony, że tylko tyle. W serwisie dobrali mi klamrę z jakiegoś innego buta (innej marki). Innych problemów z tymi butami nie było (poza tym, że zlazła srebrna grafika) - przeszły na emeryturę - dałem koledze. To były pierwsze moje w pełni udane, bardzo wygodne buty i mogę je z czystym sumieniem polecić.

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wad to jednak kawał porządnego buta. Ja miałem dosyć zmarzniętych stóp na zawodach więc przesiadłem się z Fischera rc4 130 do Speedmachine 14. Pierwsze wrażenie. Flex flexowi nie równy, nordica odczuwalnie miększa, za to komfort nieporównywalny. Po 3 sezonach i kilku przeróbkach musiałem się z nimi pożegnać.

Tak wyglądała finalna wersja ;)

imag01522.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...