skionline.pl stacje Austria Kraj Salzburski wyślij link znajomemu dodaj opinię

Gastein

Dolinie Gastein - nie tylko na narty
Dolinie Gastein - nie tylko na narty
2018.11.11
Lecznicze właściwości tutejszych wód termalnych znane były już w średniowieczu, jednak dopiero wiek XIX przyniósł prawdziwy boom turystyki zdrojowej i rozwój miejscowości w dolinie Gastein. Bad Gastein stał się modnym kurortem, w którym jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać pełne przepychu hotele czy eleganckie restauracje. Bywał tutaj cesarz Franciszek Józef ze swoją piękną małżonką - cesarzową Sissi, a pruski kanclerz Otto von Bismarck w 1865 r. w słynnym Grandhotelu Straubinger podpisywał konwencję w Gastein, kończącą wojnę austriacko-pruską, bywali także sławni pisarze i kompozytorzy - jak choćby Franz Schubert - o czym dzisiaj przypominają pamiątkowe tablice na historycznych budynkach.
Dolinie Gastein - nowa kolej Schlossalmbahn
Dolina Gastein - nowa kolej Schlossalmbahn
2018.11.05
Spółka Gasteiner Bergbahnen AG inwestuje 85 milionów euro w modernizację stacji narciarskiej Schlossalm w dolinie Gastein. Realizację najbardziej spektakularnych prac - w tym budowy nowej kolei linowej Schlossalmbahn - przewidziano na lata 2017-2018. Już 1 grudnia 2018 nowoczesna jednolinowa kolej linowa wwiezie pierwszych narciarzy z Bad Hofgastein w rejon Schlossalm i Hohe Scharte.
Gastein: sport, relaks i bezgraniczna przyjemność
Gastein: sport, relaks i bezgraniczna przyjemność
2018.02.13
Oferta zimowa w dolinie Gastein obejmuje różnorodne ośrodki narciarskie, sport i znakomite doznania kulinarne w schroniskach górskich, a także niczym niezakłóconą regenerację w jednym z dwóch ośrodków spa i leczniczej "termie" urządzonej w sztolniach starej kopalni.
Ski amadé "made my day" - największe narciarskie atrakcje Austrii
Ski amadé "made my day" - największe narciarskie atrakcje Austrii
2017.10.12
Niezwykły dzień na nartach, szaleństwa w snowparku, interaktywne gogle narciarskie, Ladies Week, Mini,s Week i najwyżej położony targ regionalny w Alpach - to tylko niektóre propozycje Ski amadé na sezon zimowy 2017/2018.

Pięć regionów, 760 km tras narciarskich, 270 wyciągów oraz 260 schronisk i restauracji - oto Ski amadé. Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig i Grossarltal wspólnie oferują najwięcej narciarskich atrakcji w Austrii.
Sezon zimowy 2017/2018 upłynie nam pod hasłem "Ski amadé - made my day": fantastyczne i pełne emocji narciarskie wyprawy z przewodnikiem i "efektem WOW", który można sobie wybrać według własnych upodobań.
Ski amadé: Ladies Week i darmowe skipassy dla najmłodszych
2008.03.29
Pięć należących do Ski amadé regionów, czyli salzburski Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig i Großarltal, oferuje doskonałe warunki do wiosennego szusowania w słońcu. Dzięki efektywnym systemom naśnieżania stoki pozostają tutaj białe aż do wiosny. Ale to oczywiście nie wszystko: w ramach Ladies Week i Wielkanocnej Akcji Rodzinnej Ski amadé rozdaje w prezencie karnety narciarskie.
Kuettel triumfuje w Bischofshofen
Andreas Kuettel fot. J.Ciszak/skionline.pl2005.09.05
Andreas Kuettel wygrał konkurs Letniego Grand Prix w austriackim Bischofshofen. Szwajcar dzięki skokom na 135 i 137m wyprzedził lidera klasyfikacji generalnej - Jakuba Jandę, który w finale uzyskał najlepszą odległość dnia - 140,5m. Trzecie miejsce przypadło dziś Niemcowi - Michaelowi Uhrmannowi (133 i 138m).
Nowe Alpejskie Centrum SPA już otwarte!
2004.11.16
Kolejna atrakcja Gastein - budowa najnowocześniejszego w Europie centrum wypoczynku i odnowy biologicznej o łącznej powierzchni ponad 32 tys. m² została ukończona.
Nowa inwestycja to 6 kompleksów wodno - relaksacyjnych, panoramiczny bar z widokiem na góry 360°, multimedialna kopuła, telebimy, gejzery i sauny z jeziorkiem górskim.
Salzburger Land - konferencja prasowa
fot. Stefan Zubczewski2004.10.04
(skionline.pl) 22 września odbyła się w Warszawie konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele Salzburger Land przedstawili tegoroczną ofertę dla zwolenników aktywnego wypoczynku w zimie.
Nie "Ladies first", lecz...."Ladies only!"
TVB Gastein2003.10.10
Kobiety, matki, siostry, ciotki i studentki - wszystkie one powinny cieszyć się życiem i choć raz pozwolić sobie na zasłużony relaks. Z dala od stresu codzienności, od pracy, partnera i rodziny czeka na nie oferta wypoczynku, której trudno się oprzeć. Związek regionów narciarskich "Skiverbund amadé" postawił sobie za cel stworzenie trwającego tydzień urlopu narciarskiego dla kobiet - i to (prawie) w prezencie.
Nowa terma "Therme Gastein"
2003.09.29
Najnowocześniejsze w Europie alpejskie centrum zdrowotne

Gastein, Austria (skionline.pl) Dla wszystkich miłośników term Gastein przygotował w tym roku wyjątkowy prezent na gwiazdkę. W okolicach Bożego Narodzenia 2003 otwarty zostanie najnowocześniejszy w Europie "Świat Zdrowia i Wypoczynku". "Świat" to w tym przypadku bardzo trafne określenie, gdyż cały kompleks zajmuje obszar prawie 30.000 m².
Narty w prezencie dla gości Ziemi Salzburskiej
Gastein fot. J.Ciszak2003.09.24
Salzburgerland, Austria (skionline.pl) Zazwyczaj jadąc na urlop zimowy sprzęt narciarski zabiera się ze sobą. Ale w niektórych regionach Ziemi Salzburskiej jest inaczej! Ci z Państwa, którzy dokonają rezerwacji pakietów narciarskich Hervis w następujących regionach: Region Urlopowy Park Narodowy Wysokie Taury, Gasteinertal oraz Narciarski Cyrk Saalbach-Hinterglemm Leogang, otrzymają w prezencie nowiusieńkie narty firmy Blizzard.
poprzednie1 - 11 z 11następne
Booking.com