skionline.plstacje samochodem na narty Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Boxy dachowe - przegląd nowości 2016

2016.09.15
Box dachowy Whispbar
Kliknij, aby powiększyć.
Box dachowy Whispbar
Im częściej Polacy decydują się na podróże autem, tym większe zainteresowanie urządzeniami ułatwiającym samochodowy transport. W ślad za rosnącą popularnością takiej formy aktywności rozszerza się także rynkowa oferta boxów dachowych. W ostatnich miesiącach swoje nowości przedstawiły szwedzkie Thule oraz polski Taurus, a niebawem w sklepach pojawią się też całkiem nowe boxy dachowe nowozelandzkiej marki Whispbar.
Rynek boxów dachowych rozwija się z roku na rok. Oferta obejmuje coraz więcej modeli, które różnią się od siebie głównie rozmiarami, wykonaniem oraz zastosowanymi technologiami. Dobrej jakości box dachowy o prostej konstrukcji można kupić już za ok. 500 zł, ale najdroższe i jednocześnie najbardziej zaawansowane modele to już koszt na poziomie nawet ponad 7000 zł.
Rok 2016 to czas, w którym nowe boxy dachowe przedstawiły marki Taurus, Thule oraz Whispbar.

Przygoda z Taurusem


Polska firma Taurus wprowadziła niedawno do dystrybucji nowy model Adventure 480. W tej wersji box oferuje większą o 140 l pojemność w stosunku do dostępnych wcześniej modeli Adventure 340. Boxy z tej serii wyróżniają się zwiększającą bezpieczeństwo pogrubioną pokrywą i mechanizmami ułatwiającymi montaż oraz przechowywanie bagażnika.

Wykonany z tworzywa ABS Taurus Adventure 480 pozwala na transport ładunków o wadze do 75 kg, a jego pojemność to 480 l. Bagażnik można otwierać z obu stron. Ciekawym rozwiązaniem jest też system SimpleFix, który usprawnia montaż. Jak przekonuje Taurus, jednym z głównych atutów serii Adventure jest bardzo dobra relacja jakości do ceny. Boxy wyróżniają się również zastosowaniem grubszego względem konkurencyjnych modeli materiału. Standardem w branży jest grubość rzędu 4-5 mm - w Adventure to tymczasem 6 mm, dzięki czemu box jest sztywniejszy i bardziej wytrzymały. Nowy model wyposażono ponadto m.in. w specjalne uchwyty, które pozwalają na zawieszenie bagażnika przykładowo na ścianie w garażu.
Sugerowana cena Taurus Adventure 480 to 1699 zł.

Box Taurus Adventure 480
Box Taurus Adventure 480

Thule dla miłośników sportu


W ostatnich miesiącach nową propozycję przedstawiła też szwedzka firma Thule. Model Flow cechuje się opływowym kształtem i niskim profilem. Uzyskane w ten sposób właściwości aerodynamiczne zmniejszają powstający podczas jazdy hałas oraz ograniczają zużycie paliwa. Projektanci postawili w tym przypadku na sportowe zastosowanie - box Thule Flow został bowiem stworzony z myślą o miłośnikach sportów zimowych.

Box Thule Flow
Box Thule Flow

Ładowność boxów Flow wynosi 75 kg, a ich pojemność to 400 l. Jednorazowo można w nich przewozić nawet 8 par nart albo też 3 deski snowboardowe. Za pomocą boxa można przewozić sprzęt o długości do 210 cm. Thule Flow wyposażono również w znane z innych modeli tego producenta mechanizmy i technologie, w tym np. system szybkiego montażu Power-Click oraz system obustronnego otwierania bagażnika Dual-Side. W przypadku Power-Click interesującym rozwiązaniem jest także zintegrowany wskaźnik siły docisku.
Sugerowana cena Thule Flow to 3499 zł.

Elegancka aerodynamika Whispbar


Wśród tegorocznych nowości znajdują się też boxy dachowe marki Whispbar, która pochodzi z Nowej Zelandii i jest jednym ze światowych liderów branży. Cztery różniące się rozmiarami modele WB751-WB754 trafią do dystrybucji w ciągu kilku najbliższych tygodni i na tle konkurencji mają wyróżniać się głównie eleganckim designem oraz znakomitymi - potwierdzonymi odpowiednimi testami - właściwościami aerodynamicznymi. Jak informuje producent, nową serię boxów zaprojektowano w Europie.

Box dachowy Whispbar
Box dachowy Whispbar

W zależności od modelu pojemność waha się od 400 do 500 l. Cechami wspólnymi boxów Whispbar są wysoka jakość wykonania i autorskie rozwiązania technologiczne, zapewniające bardzo dobry poziom funkcjonalności. Zastosowano w nich m.in. system obustronnego otwierania oraz technologię szybkiego montażu/demontażu QuickDock. Stworzone przez Whispbar boxy dachowe wyróżniają się też dodatkowymi - w pełni zintegrowanymi z konstrukcją - elementami usztywniającymi.
Sugerowane ceny boxów dachowych Whispbar WB751-WB754 to 2150-3299 zł.

informacje prasowe

skionline.pl
Tagi: #samochodem na narty #thule #taurus #box dachowe bagażniki

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
Opłaty drogowe
Porady
Ceny paliw
PB95 ON LPG
Austria 1.77 2.09 EUR
Bułgaria 1.79 1.78 BGN
Czechy 38.50 43.90 CZK
Francja 1.34 1.21 0.86 EUR
Hiszpania 1.14 1.07 0.66 EUR
Niemcy 1.34 1.04 0.55 EUR
Słowacja 1.31 1.00 0.55 EUR
Szwajcaria 1.59 1.79 CHF
Włochy 1.44 1.32 0.59 EUR
Kursy walut
BGN 2.43CHF 4.81CZK 0.20EUR 4.75