skionline.plstacje samochodem na narty Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Packline - The Mother of All Boxes

2016.10.13
Packline - The Mother of All Boxes
Kliknij, aby powiększyć.
Packline - The Mother of All Boxes
Legendarna skandynawska marka oficjalnie na polskim rynku z nowym boxem dachowym Packline NX!
Packline - w połowie lat 70-tych ubiegłego wieku w szwedzkim Strängnäs stworzyła nowoczesny box dachowy, a dziś ponownie wyprzedza konkurentów i jako pierwsza w świecie proponuje box produkowany w innowacyjnej technologii Twin Sheet.
Większość współczesnych boxów dachowych powstaje metodą termoformowania z jednowarstwowych płyt z tworzywa. W produkcji boxów Packline NX wykorzystuje się zaawansowaną technologię równoczesnego formowania i zgrzewania ze sobą dwóch cieńszych płyt, tworzących dwuwarstwową, niezwykle sztywną strukturę. Zalety tego rozwiązania to uzyskanie dużo wyższej sztywności całego boxa oraz możliwość dowolnego kształtowania jego wyglądu bez widocznych z zewnątrz, wzmacniających przetłoczeń.

Sztywna podłoga boxa Packline NX składa się zatem z aerodynamicznej warstwy zewnętrznej i mocno wyprofilowanej warstwy wewnętrznej. Zewnętrzna warstwa wieka przyciąga wzrok wysmakowaną, minimalistyczną linią i uderza brakiem jakichkolwiek widocznych elementów konstrukcyjnych. Zawiasy i rygle ukryte są bowiem w wewnętrznych powłokach wieka i podłogi, pozostawiając zewnętrzną powierzchnię boxa doskonale gładką. Obrazu całości dopełnia dyskretna grafika z logo producenta.

System szybkiego montażu z mocowaniami iZi2connect
System szybkiego montażu z mocowaniami iZi2connect
Wyposażenie boxa Packline NX jest równie innowacyjne. Bezkonkurencyjny system szybkiego montażu z mocowaniami iZi2connect wyposażonymi w pokrętła pozwala łatwo, szybko i bezpiecznie zamocować box na belkach bagażnika bazowego o szerokości do 90mm, czyli praktycznie każdego systemu dostępnego na rynku. Bezstopniowa regulacja położenia mocowań pozwala na wygodną instalację boxa Packline NX także na autach z fabrycznymi punktami mocowania bagażników bazowych.

Opatentowany, mechaniczny system otwierania LiftOff umożliwia wygodny, jednoczesny dostęp do wnętrza z 3 stron. Wnętrze boxa zabezpieczone jest dwoma tylnymi ryglami blokowanymi zamkiem umieszczonym z boku. Jaskrawo-czerwony uchwyt klucza sprawia, że nie sposób zostawić go w zamku i łatwo znaleźć, gdy zniknie z pola widzenia. W przedniej części boxa umieszczony jest dodatkowy rygiel, będący integralną częścią wewnętrznej powłoki wieka i jako taki całkowicie niewidoczny z zewnątrz.

Ładunek zabezpieczają 2 pasy mocujące oraz sztywna przegroda czołowa. Ładowność boxów Packline NX wynosi 75 kg, a do wnętrza zmieści się 380 litrów (NX 195) i 450 litrów (NX 215) ładunku. Oba zamieszczą także narty od długościach maksymalnych odpowiednio 185 cm i 205 cm.

Wysoki poziom bezpieczeństwa boxów Packline NX potwierdzają testy CityCrash zaliczone z pełnym dopuszczalnym ładunkiem 75 kg według normy DIN 75302.

Box Packline NX
Box Packline NX

Packline NX 195 - dane techniczne
Wymiary dł. x szer. x wys. (cm) 195x 77 x 38
Pojemność (l) 380
Ładowność (kg) 75
Masa własna (kg) 19
Maks. długość nart (cm) 185
Montaż iZi2connect
CityCrash test tak
Materiał ABS, Twin Sheet
Kolor czarny fortepianowy
Gwarancja 5 lat
Rekomendowana cena detaliczna 3.699,-

Packline NX 215 - dane techniczne
Wymiary dł. x szer. x wys. (cm) 215 x 88 x 36
Pojemność (l) 450
Ładowność (kg) 75
Masa własna (kg) 23
Maks. długość nart (cm) 205
Montaż iZi2connect
CityCrash test tak
Materiał ABS, Twin Sheet
Kolor czarny fortepianowy
Gwarancja 5 lat
Rekomendowana cena detaliczna 4.149,-

Packline to norweski producent boxów dachowych z centralą w Drammen. Jego historia sięga lat 70 -tych XX wieku, kiedy to w szwedzkim Strängnäs powstał pierwszy box dachowy pod marką Skiline. W 1982 roku już pod marką Packline powstał pierwszy w świecie kompozytowy box dachowy z żywicy zbrojonej włóknem szklanym, a 2 lata później na rynku pojawił się Packline Original, ustanawiając obowiązujący do dziś standard boxa dachowego. Dziś Packline wytwarza boxy zarówno w swej tradycyjnej technologi z żywic zbrojonych włóknem szklanym, jak i z modyfikowanego, przyjaznego środowisku ABS-u.
Packline jest częścią HTS Hans Torgersen & Sønn Group z centralą w Krøderen, Buskerud, rodzinnej grupy kapitałowej powstałej w 1919 roku i będącej właścicielem kilku innych, równie zacnych marek.
Wyłącznym dystrybutorem boxów Packline w Polsce jest firma Bibal Distribution.

skionline.pl
Tagi: #samochodem na nart #boxy dachowe #packline #narty w samochodzie

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
Opłaty drogowe
Porady
Ceny paliw
PB95 ON LPG
Austria 1.77 2.09 EUR
Bułgaria 1.79 1.78 BGN
Czechy 38.50 43.90 CZK
Francja 1.34 1.21 0.86 EUR
Hiszpania 1.14 1.07 0.66 EUR
Niemcy 1.34 1.04 0.55 EUR
Słowacja 1.31 1.00 0.55 EUR
Szwajcaria 1.59 1.79 CHF
Włochy 1.44 1.32 0.59 EUR
Kursy walut
BGN 2.43CHF 4.81CZK 0.20EUR 4.75