skionline.pl stacje Polska Beskid Śląski wyślij link znajomemu dodaj opinię

Szczyrk

Zmiany na Skrzycznem - poszerzony Ondraszek, zmodernizowane naśnieżanie
Zmiany na Skrzycznem - poszerzony Ondraszek, zmodernizowane naśnieżanie
2019.05.27
Do kolejnych ważnych zadań inwestycyjnych, mających poprawić funkcjonalność ośrodka na Skrzycznem latem, jak i w sezonie zimowym, przygotowuje się Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.
Górskie ścieżki rowerowe powstają w Szczyrku
Górskie ścieżki rowerowe powstają w Szczyrku
2019.05.01
W odpowiedzi na coraz większą popularność górskich kompleksów rowerowych, a szczególnie Enduro Trails w Bielsku- Białej, spółka Tatry Mountain Resort inwestuje w budowę górskich tras rowerowych w ośrodku narciarskim Szczyrk Mountain Resort. Warto dodać, że jest to pierwszy tego typu "produkt turystyczny" w Szczyrku.
Rekordowa zima w Szczyrku!
Rekordowa zima w Szczyrku!
2019.04.09
Zima w Szczyrku była w tym sezonie pod wieloma względami rekordowa. Ze szczyrkowskich tras narciarskich skorzystała największa ilość narciarzy i snowbordzistów w całej historii narciarskiej tej destynacji turystycznej.
Szczyrk Skrzyczne
Do Szczyrku na narty bez korków
2019.03.28
Miłośnicy białego szaleństwa w Szczyrku mają przed sobą kulminację sezonu zimowego. Słoneczne dni, wraz z dużą ilością śniegu, kuszą wiosenną jazdą na nartach na zalanych słońcem stokach narciarskich bez czekania w kolejkach.
Narciarski weekend z dziećmi? To proste!
Narciarski weekend z dziećmi? To proste!
2019.02.07
Wielu rodzicom zaplanowanie zimowego wyjazdu w góry spędza sen z powiek. Gdzie najlepiej zacząć naukę jazdy na nartach? Czy moim dzieciom to się spodoba? Co robić poza stokiem? Jak zaplanować atrakcje na cały dzień?
To tylko kilka pytań, które pojawiają się takiej sytuacji. W najbliższy weekend marka Reima i Szczyrk Mounatin Resort ułatwią rodzicom życie.
Testy nowej kolekcji Fischera i spotkanie sympatyków skionline.pl - zapraszamy już w sobotę!
Testy nowej kolekcji Fischera i spotkanie sympatyków skionline.pl - zapraszamy już w sobotę!
2019.01.03
Fischer Polska i skionline.pl mają ogromną przyjemność zaprosić wszystkich miłośników narciarstwa, dobrej zabawy na stoku i nie tylko, a także wszystkich sympatyków naszego portalu na testy najnowszej kolekcji nart Fischera, które odbędą się w najbliższą sobotę, 5 stycznia 2019 roku, w ośrodku Szczyrk Mountain Resort. Mile widziani będą zarówno wyjadacze, jak i początkujący narciarze. Oprócz samego testowania, będzie można dowiedzieć się także sporo ciekawych rzeczy od prawdziwego specjalisty - swoją wiedzą z uczestnikami spotkania będzie dzielił się Marek Żurawicki.
Zatrzymanie kolei kanapowej na Zbójnicką Kopę
Zatrzymanie kolei kanapowej na Zbójnicką Kopę
2018.12.25
W ośrodku Szczyrk Mountain Resort została zatrzymana kolej linowa na Zbójnicką Kopę. Kolej jest nowością tego sezonu jej uruchomienie odbyło się z dniem otwarcia szczyrkowskiego ośrodka a więc ponad tydzień temu 15.12 w sobotę, od tego czasu kolej funkcjonowała codziennie.
Szczyrk uroczyście otworzył nową kolej linową na Zbójnicką Kopę
Szczyrk uroczyście otworzył nową kolej linową na Zbójnicką Kopę
2018.12.21
21.12.2018 - data, która przejdzie do historii narciarstwa w Beskidach. Piątek o godzinie 7.30 Władze Szczyrk Mountain Resort oraz Burmistrz miasta Szczyrk Antoni Byrdy uroczyście otworzyli nową 6-osobową kolej na Zbójnicką Kopę.
- Jest to przełomowy moment dla Szczyrku, dla naszych gości i całego regionu - na połączenie koleją Dużego Skrzycznego i Małego Skrzycznego czekaliśmy kilkadziesiąt - mówi Burmistrz.

Nowa kolej startuje z Hali Skrzyczeńskiej (1000 m n.p.m.) - 67 krzesełek wyjeżdża bardzo widokową trasą na Zbójnicką Kopę (1205 m n.p.m.). Z tego miejsca już od 15.12.2018 narciarze i snowboardziści mogą przemieszczać się dwukierunkowo pomiędzy ośrodkami Szczyrk Mountain Resort i Centralnym Ośrodkiem Sportu Skrzyczne.
Sezon zimowy w Szczyrku wystartował, Ślązacy przesiadają się z samochodu do autobusu
Sezon zimowy w Szczyrku wystartował, Ślązacy przesiadają się z samochodu do autobusu
2018.12.20
Autobusowe połączenie Szczyrku z aglomeracją katowicką wystartowało w zeszłą sobotę 15 grudnia. Nowa ekspresowa linia Katowice - Tychy - Szczyrk, realizowana przez przewoźnika ZebraBus.pl, rozpoczęła swoje stałe kursy w prawdziwie górskim klimacie. Pierwszych pasażerów witał burmistrz miasta, góralska muzyka oraz oscypki. Dzięki nowym połączeniom dotarcie na stok znaczne się uprościło, a w góry można nareszcie pojechać bez samochodu. Dodatkowo, od 28 grudnia, przewoźnik dokłada kolejny kurs - odjazdy będą realizowane 2 razy dziennie.
W Szczyrk Mountain Resort powstaje strefa szkoleniowa z prawdziwego zdarzenia
W Szczyrk Mountain Resort powstaje strefa szkoleniowa z prawdziwego zdarzenia
2018.12.06
Jednym z elementów rozbudowy i modernizacji największego ośrodka narciarskiego w Polsce, jest stworzenie terenu szkoleniowego z prawdziwego zdarzenia. Nowoczesnego, wyposażonego w wyciągi taśmowe i inne urządzenia ułatwiające naukę, a przy tym także i zabawę najmłodszym narciarzom. W tym sezonie powstanie w Czyrnej Maxiland, który spełni wszystkie wymagania nowoczesnego terenu szkoleniowego dla najmłodszych.
Przełomowa zima w Szczyrku - nowe koleje, atrakcje, skibusy
Przełomowa zima w Szczyrku - nowe koleje, atrakcje, skibusy
2018.11.23
Pod takim hasłem w czwartek, 22 listopada 2018 roku, odbyła się w Szczyrku konferencja prasowa, na której przedstawiciele trzech największych ośrodków narciarskich, a także samorządu miasta Szczyrk, pokazali przygotowania do nadchodzącego sezonu. Oprócz inwestycji, o których już pisaliśmy na naszym portalu, zaprezentowano oficjalnie kilka nowości, które mogą ucieszyć narciarzy już tej zimy. Co więcej - konferencja spójnie przedstawiająca osiągnięcia i działania wszystkich najważniejszych "graczy" na narciarskim podwórku pokazała też, że w Szczyrku w końcu wszyscy zaczęli grać do jednej bramki!
Coraz więcej śniegu w Beskid Sport Arena
Coraz więcej śniegu w Beskid Sport Arena
2018.11.07
Mimo słonecznej pogody i prawdziwej złotej jesieni, która w tym roku była (i jest dalej) wyjątkowo piękna, w wielu krajowych ośrodkach narciarskich trwają bardzo intensywne przygotowania do sezonu. Co więcej - jest już takie miejsce, gdzie śniegu jest całkiem sporo, a z dnia na dzień przybywa go coraz więcej. Mowa oczywiście o Beskid Sport Arena w Szczyrku, który to ośrodek jest krajowym liderem w technologii produkowania śniegu oraz jego magazynowania. Jeśli więc nie nastąpi jakaś katastrofa klimatyczne, narciarze będą mogli rozpocząć tu jazdę już na początku grudnia, nawet jeśli nie będzie opadów naturalnego śniegu.
poprzednie13 - 24 z 186następne
Booking.com