Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ustawienie wiązania


adinml

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie dotyczące ustawienia wiązania Rossignol Axium 100. Chodzi mi o to jak bardzo dosunąć tył wiązania, żeby było dobrze.

Na poniższych zdjęciach prezentuję dwa sposoby.

1.

Wiązanie przednie styka się ze sobą ale rolka przednia nie dotyka skorupy buta.

2.

Jeżeli dosunę tylne wiązanie o jeden ząbek do buta to po wpięciu go przednie wiązanie minimalnie się zozszerzy ale za to rolki dotykają przodu skoruty buta.

Pytanie które ustawienie jest dobre:confused:

a035eafb20c711b7m.jpg

5cff1250c50b093am.jpg

5cee83f6e088ba28m.jpg

7deb48f95c1f60e6m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie drugie powinno być dobre. Takie minimalne różnice w rozchyleniu wiązania nic nie robią. Chodzi o to żeby but się dobrze trzymał. Spróbuj wziąć ze sobą śrubokręt na stok i mocno kopnąć piętką narty w śnieg. Jeżeli się wypnie, to znaczy że wiązanie jest za szeroko. Tylko nie sugeruj się tym za bardzo, bo ja mam dosyć mocno nakręcone wiązania, żeby mi narty przy ostrej jeździe same się nie wypięły.

A no i teraz przeczytałem że masz wpisane w profilu, że dopiero zaczynasz przygodę z nartami. W takim razie, proponuję Ci, że dopóki nie zdobędziesz doświadczenia, nie baw się w ustawianie samemu sprzętu. Możesz sobie zrobić krzywdę. Daj do serwisu, ale do jakiegoś kolegi-eksperta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś trochę doświadczony Ci poradził - jak sam nie wiesz, to lepiej daj komuś doświadczonemu do zrobienia, bo przez internet, to mogę Ci ewentualnie życzyć szczęśliwego nowego roku :) Zanim zaczniesz chulać sprawdź czy się nie wypinają same bez powodu, albo czy aby nie trzymają za mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
W takim razie, proponuję Ci, że dopóki nie zdobędziesz doświadczenia, nie baw się w ustawianie samemu sprzętu. Możesz sobie zrobić krzywdę. Daj do serwisu, ale do jakiegoś kolegi-eksperta.

Z zaufaniem do serwisu nie przesadzaj. Moje doświadczenia w "renomowanym serwisie" w Gliwicach ( wile lat istnieje).

Po 15 minutowym opowiadaniu ( przy oddawaniu nart do serwisu Metron b5) z prośbą o przegląd wiązań i ostrzenie nart (ważę 95 kg, jeżdżę 30 lat, poziom7) ustawiono mi wiązanie tak, że przy wjeździe w bardziej nierówny teren obie narty natychmiast rozstały się ze mną, a ja podążałem swobodnie w dół stoku, tyle że już bez nart. Teraz po każdym serwisie sprawdzam, czy nie było korekty ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli sam nie wiesz co zrobić to idz do serwisu i zleć ustawienie.Możesz też tam spytać jak to sie robi - bedziesz wiedział na przyszłość.

A tutaj,... :

W KAZDYCH moich wiązaniach (również Looka z obrotową pietką) docisk wiązania ustawiało sie na ich TYLNEJ cześci. I tam też należy szukach regulacji i wskaźnika siły docisku. Celowo nie pisze gdzie byś nie zgadywał. Przód nie ma tu nic do rzeczy. Jak docisk bedzie własciwy to przod buta napewno oprze sie na rolkach. Ale w drugą stronę to nie działa (jak but jest oparty o rolkę to docisk jest niekoniecznie własciwy).

Polecam serwis. Wiązania nie lubią improwizacji....... ;)

o 15 minutowym opowiadaniu ( przy oddawaniu nart do serwisu Metron b5) z prośbą o przegląd wiązań i ostrzenie nart (ważę 95 kg, jeżdżę 30 lat, poziom7) ustawiono mi wiązanie tak, że przy wjeździe w bardziej nierówny teren obie narty natychmiast rozstały się ze mną, a ja podążałem swobodnie w dół stoku, tyle że już bez nart

A ile ustawiali ustawiali?

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...