Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Korbielów 2016


gregor_g4

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem na stoku wczoraj i dziś. Warunki bardzo słabe, śniegu jest góra 30 cm, przetarcia i masa kamieni, te większe pan z obsługi zbierał po południu :sorrow: Także tylko większy opad lub mróz i naśnieżanie są w stanie uratować ten stok przed totalnym roztopem. Jutro odpuszczam, w tym stanie to warunki tylko dla desperatów.

0302.jpg

0302.jpg.6769a3b106ae6ee2317d1b508e582295.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, jestem w Korbielowie, generalnie jest bardzo słabo. Dzisiejsza jazda na BABIE to walka o nie zaliczenie padu, albo o nie zjechanie ślizgu.

Jak nie dopada przez te 2 dni, a wszystkie prognozy mówią o niewielkim ochłodzeniu , albo nie uda się uruchomić armatek, to wszystko popłynie, dużo już nie zostało, stok rozmiękły.

Nie widziałem jeszcze takiej zimy :(

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj prognozy sprawdziły się idealnie jak na razie. Miał z rana padać deszcz i przejść w śnieg i tak się stało. Ok 11 jeszcze lało dość mocno, później deszcz ze śniegiem, a obecnie kładzie śnieg :)

Godzina jazdy w tym deszczu z topniejącym śniegiem i człowiek cały mokry.

Oby dalsze prognozy na dzisiaj i jutro sprawdziły się tak samo, bo mówią o kilkudziesięciu cm białego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się - a może mi się przyśniło - że ktoś pisał na forum, że ma/miała (no właśnie tego nie wiem) odbyć się jakoś teraz prezentacja wyciągu na Buczynkę przez Tatralift. To się już stało/dzieje/będzie działo dopiero? Pytam m.in. dlatego, że widzę na kamerce, iż Buczynka Express się kręci w najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to miała się odbyć, ale w międzyczasie na jednej bliźniaczej konstrukcji urwały się dwie kanapy i odwołali pokaz z obawy przed podobnym wypadkiem u nas. Imo raczej w tym roku nie zrobią prezentacji bo muszą znaleźć wady projektowe/konstrukcyjne i je wyeliminować. A i tak są w czarnej d.... bo nikt im już nie kupi tego złomu. Tyle dobrze ze nikt nie zginął.

Tapatalkiem z Lumii

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to miała się odbyć, ale w międzyczasie na jednej bliźniaczej konstrukcji urwały się dwie kanapy i odwołali pokaz z obawy przed podobnym wypadkiem u nas. Imo raczej w tym roku nie zrobią prezentacji bo muszą znaleźć wady projektowe/konstrukcyjne i je wyeliminować. A i tak są w czarnej d.... bo nikt im już nie kupi tego złomu. Tyle dobrze ze nikt nie zginął.

Tapatalkiem z Lumii

Ojej. Nie brzmi to dobrze. ON Pilsko cholernie eksperymentuje i takie są tego efekty. Z pierwszym krzesłem Loipoldera były jaja, teraz są jaja z Tatraliftem. Fatalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj prognozy sprawdziły się idealnie jak na razie. Miał z rana padać deszcz i przejść w śnieg i tak się stało. Ok 11 jeszcze lało dość mocno, później deszcz ze śniegiem, a obecnie kładzie śnieg :)

Godzina jazdy w tym deszczu z topniejącym śniegiem i człowiek cały mokry.

Oby dalsze prognozy na dzisiaj i jutro sprawdziły się tak samo, bo mówią o kilkudziesięciu cm białego :)

Czyli jednak narty ;) Do zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był największy jak dotąd opad tego sezonu. Koło domu spadło 25-30 cm. Odśnieżałem ścieżki o 17, a o 21 nie było śladu mojego odśnieżania :)

Co ważne dzisiaj spadł ciężki, mokry śnieg - idealny na podkład. Także te 25 cm to na prawdę sporo, bo poprzednim razem padał suchy, zmrożony puszek, co z tego, że było go 15-20 cm, jak po sprasowaniu prawie nic nie zostawało.

Niestety tegoroczna zima to sinusoida - jest ochłodzenie/opad, a po nim odwilż i deszcz. Obecnie snowforecast pokazuje podobną sytuację - ocieplenie i deszcze od poniedziałku. Norwegowie z yr.no są troche bardziej optymistyczni. Miejmy nadzieję, że zima zagośći na dłużej.

Jutro o 12 lecę na Solisko to coś skrobnę, czy się warunki poprawiły. Dzisiaj mimo pasma odwilży i deszczu dało się całkiem nieźle pojeździć. Sporadyczne kamienie i przetarcia, jednak większość trasy przykryta warstwą śniegu pozwalającą bezpiecznie jeździć. Było dużo muld i odsypów, ale w taką aurę to normalna sprawa. Na Babie nie byłem, ale wyglądało to gorzej z dołu. Po dzisiejszym opadzie na pewno będzie znacząca poprawa :)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korbielów 2016

Z rana sporo ludzi w porownaniu do ostatnich dni - widac bylo glod sniegu ;)

Rano temperatura byla na lekkim plusie, maks +5.

Na trasie twardo i rowno, tylko w 1 miejscu siatka na 2-3 metry, bo od spodu woda przebija.

Prawa strona rowniez z dobrymi warunkami, na Babie nie bylem, ale wyglada to tam podobnie jak na Solisku.

Niedawno zaczal pruszyc snieg, to moze znowu cos przybedzie ;)

4042bf87aec48c4914bb964bd78abad8.jpg

4d5b706cd344d328bcb764783fcf7625.jpg

6a4a07e947e7272b5d3ae0ab80431e14.jpg94b4efeb6295b00fc59dda8416e4b709.jpg

Wysłane za pomocą Tapatalk

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja z dzisiaj:

temperatura podobna jak wczoraj, w nocy był przymrozek, w ciągu dnia lekki plus. Pogoda w kratkę, raz słońce, raz pruszył śnieg. Ok 10 się ustabilizowało i świeciło do 14, aż zeszła z góry chmura i zaczęło dość gęsto sypać mokrym śniegiem, który ciągle pada.

Warunki na krześle dobre, ludzi umiarkowana ilość.

Nie wiem jak u góry, bo nie byłem, ale w internecie jest już filmik z dzisiaj, gdzie widać, że jest na prawdę fajnie :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis jezdzilem do 13 na gorze, fajny miekki snieg, od 30 do 80 cm. rewelacja. przetarc do szczawin nie ma , ani na czerwonej ani na niebieskiej. czarna bez podkladu starego sniegu ryzykowna dla nart. zjazd buczynka miodzio. az sie zastanawiałem czemu krzesla nie puszcza... generalnie dobry wybor na dzis

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na kamerze, to na Miziowej obecnie sypie, na dole ulewa, podobnie zresztą jak wczoraj w nocy...

Może fredek coś skrobnie jak tam warunki u góry :)

Ja jutro jak nie będzie ulewy to lece na Solisko na pare godzin.

No już skrobię. Śniegu dużo, przygotowanie rewelacja. Najlepiej z Kopca. Dla odmiany nie było nic widać, nawet osoby jadącej na poprzedzającym talerzyku. O 11.30 odpuściliśmy, bo ludzi przybywało i ryzyko rosło.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ogromna odmiana. Widoczność rewelacyjna, trasy przygotowane "Pilsko saute" czyli beton. Białkotatrzańscy narciarze czasami nazywają to lodem. Ludzi o 9 nie było więc możliwości pełne. Wprawdzie do utrzymania krawędzi, oprócz sili mięśni i woli, potrzeba było mocy z midichlorianów to jazda rewelacja.

image1.jpg

Do 10 nic się nie zmieniało, a potem zaczęło ciepło wiać stok zmiękł i szaleństwo było jeszcze lepsze. Choinki tylko zaczęły wyglądać kompletnie inaczej.

image4.jpg

Nogi wytrzymały do 13. Wtedy na Miziowej było +3. Droga do Szczawin bardzo przyzwoita. Krzesłem w dół i zaskoczenie - na dole nie było jeszcze odwilży.

image1.jpg.b5f5e34e0696a03323e081704c3ab596.jpg

image4.jpg.1e888b6fa87f1995ac36ea1d93558465.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...