Narty - skionline.pl
Jump to content

Hextor

Members
 • Content Count

  809
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

300 Excellent

About Hextor

 • Rank
  Średnio zaawansowany
 • Birthday 08/16/1987

Personal Information

 • Imię
  Bartek
 • Miejscowość
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak się zebrałem aby podsumować moje przemyślenia na temat nowych inwestycji narciarskich w kraju 1) Karpacz - taśma pod wyciąg, byłem miesiąc temu i faktycznie wyglądała na skończoną. Co prawda nigdy nie byłem tam w sezonie, ale wydaje mi się, że dobrze by wyszli na tym aby połączyć jednym karnetem wyciągi na Kopę i ten wyciąg z centrum. 2) Szrenica - tutaj te 2 stare wyciągi jadą na górę strasznie długo, dobrze, że planują wymienić chociaż ten jeden (dolny) na szybkie. Co prawda górna część trasy wydaje się być dużo ciekawsza, ale tam jest alternatywa w postaci orczyka, więc może
 2. Ja kiedyś byłem w Bułgarskich górach, głównie w Bańsku. Miejscowi powiedzieli nam, że nie opłaca się jechać w góry kolejką, lepiej autem. I faktycznie wjechaliśmy legalnie na ponad 1900 m.n.p.m a kolejka wjeżdżała sporo niżej. Stamtąd prowadził fajny szlak nad jeziorka w alpejskim stylu, nad najbliższym były tłumy, ale godzinę dalej było następne - większe, a nad nim pustki. Co ciekawe w pobliżu można zobaczyć średniowieczną mozaikę z Jezusem lecącym w komos rakietą.
 3. He he, nie łam się. 2 albo 3 lata temu było takie ciepłe upalne lato, pogoda w Polsce dobra praktycznie przez cały czas, z małym wyjątkiem. Akurat jak moi rodzice wzięli tydzień urlopu i pojechali z moim synem do Szczawnicy to był jedyny tydzień kiedy cały czas padał deszcz. I to z taką intensywnością, że rzeki wylały i nawet most zerwało więc mieli problem z powrotem. Dobrze, że hotel był przyzwoity z salą zabaw, ale i tak ciężko im było siedzieć cały czas w budynku z 2/3 latkiem. Btw skąd info że maj najzimniejszy od 40 lat?
 4. Mam pytanie do naszych speców pod pogody. W zimie pokazywaliście ładne mapki jak to grudzień, styczeń i luty były dużo cieplejsze niż średnia z wielu lat. Teraz jestem przekonany że kwiecień i maj były dla odmiany dużo zimniejsze niż średnia. Najzimniejsze odkąd pamiętam. Zawsze w kwietniu i maju było parę dni upałów po 30 stopni, zazwyczaj można było się już w maju kąpać w jeziorze, a po ogrodnikach już całkiem ciepło było. A teraz tylko zimnica i deszcz. Jak to wygląda w statystykach?
 5. Bylem w czwartek na snieznicy. Śnieg jeszcze jest, na szlaku spotkałem raptem dwie osoby. Widoki cudne. Warto zrobić sobie spacer po poltora miesiaca siedzenia w domu.
 6. A jest możliwość połączenia Litwinki z Czarna Góra?
 7. Tutaj są wysokie słupy bo kolejka ma łączyć dwa pagórki i przechodzić nad wsią, na Pilsku wystarczyły by niskie słupy, bo na dole nie ma wsi i kolejka nie szła by nad doliną.
 8. Z perspektywy kilku dni fajnie, że Białka się rozwija. Ale szkoda że coś takiego nie powstanie z Ronda na Halę Goryczkowa, albo z najdrozszego parkingu na szczyt Pilska.
 9. Z tego co kojarzę to tam na prawo od obecnego wyciągu dało by się zrobić jakaś stromszą trasę...może by poszli tą drogą po połaczeniu?
 10. Jak dla mnie pomysł ok dla rodzinnych narciarzy. Mi tam brakuje jakiejś staromszej trasy, ale rodzinka była w tym roku zadowolona. Niech budują. Btw z Rusinskim podobno próbowali się połączyć, ale właściciele z Bukowiny nie chcą. Na szczęście jedno nie blokuje drugiego. Teraz moga połączyć się z Luitwinka, a później z Rusinskim.
 11. E tam pozamykane. Topowe ośrodki jak Białka czy Zieleniec wprowadza liczne innowacje. Na wyciągach krzeselkowych co drogie miejsce będzie wolne. Przy bramkach pojawią się płyny do dezynfekcji rąk. Zwrot kasy za karnet będzie się odbywał bezprzewodowo przy pomocy specjalnej apki. Do tego okoliczne sklepy i stragany zaczną sprzedawać specjalne maseczki narciatskie w cenie 299 zl za sztukę, bez której będzie zakaz jazdy. A no i najważniejsze grzaniec serwowany w karczmie będzie mijał min 60 % alko
 12. E tam. Zobaczycie następną zima to dopiero sniezna będzie. Wiem co mówię
 13. Faktycznie w obecnej sytuacji inwestycja może trafić do szuflady, podobno wlasnie uniewaznili przerarg na trase Pychowicka. Btw. Jaka plama ciepla? 14 kwietnia a tu sniezyca XD
 14. Nie my teoretyzujemy, tylko prezydent Krakowa oficjalnie chce coś takiego wybudować. Zresztą teraz mamy środek kwietnia, wiosna w pełni i w Krakowie pada śnieg XD A na serio to nie wiem jaki sobie model biznesowy założyli, być może naśnieżą tylko na ferie i tyle. Technicznie się da co już pokazało BSA otwierając wyciąg w sierpniu i maju, a że nieekonomicznie? Przecież prezydent Majchrowski zapłaci z naszych podatków, a nie ze swojej kieszeni XD Skoro Sikornik już zarósł całkiem, to wciąż utrzymuje, że lepiej wykupić tą Wesołą Polanę, czy wywalić ogródki d
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...