Narty - skionline.pl
Jump to content

Hextor

Members
 • Content Count

  730
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

236 Excellent

About Hextor

 • Rank
  Średnio zaawansowany
 • Birthday 08/16/1987

Personal Information

 • Imię
  Bartek
 • Miejscowość
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Po prostu dramat, nie wiem co za idioci podejmowali tą decyzje. Powinni zmodernizować ten wyciąg, bo po prostu wstyd że na najlepszej górze narciarskiej w kraju, jest wyciąg z wczesnego PRLu!
 2. Kiedyś tam byłem w lecie i koło parkingu ostro wiercili. Ciekawe czy faktycznie nie dało się tego sprawdzić bez dużych inwestycji.
 3. Pocieszające jest to że zawsze po czerwonych (dużo cieplejszych niż średnia) styczniach przychodził zimniejszy luty. Więc może jest jeszcze szansa dla tej zimy?
 4. Dzięki za te dane, zauważyłem jednak że nie do końca pokrywa się to z moimi doświadczeniami. Pewnie dlatego, że ja pamiętam że nie zawsze ujemne temperatury przekładają się na opady śniegu. Co ciekawe widać że np w latach 70 zrobiło się w Polsce ciepłej zimą, a od 79 zaczęło się ponowne ochłodzenie. Być może podobną tendencje mamy teraz?
 5. Na Nosalu też jest, ale niestety zamknięty od paru sezonów
 6. Była taka zima, jakoś 12 lat temu gdzie w Krakowie nie było śniegu wcale. Być może spadł na chwilę, ale bardzo krótką, bo nie zanotowałem. Pamięta może ktoś co to był za rok? Jakoś może 2008? W zimie 2013/2014 śnieg w Krakowie leżał przez niecały tydzień i to chyba w lutym akurat spadł. Ten będzie trzeci bez śniegu jaki pamiętam. Chyba, że coś się odmieni, bo jeszcze półtora miesiąca zostało niby, ale ja już straciłem wiarę.
 7. No i pogoda znowu spłatała nam figla. Prognozy pokazywaly śnieg w Krakowie wczoraj i dzisiaj, a padało trochę w nocy i do 12 już wszystko stopniało.
 8. A ja dziś byłem z synem na Szklanej Górze. Przed południem warunki lepsze niż się spodziewałem, później już zaczęły się przetarcia. Trasa jest wąska, ale ludzi za dużo nie było więc to nie przeszkadzało. Ogólnie wyjazd udany.
 9. Ty piszesz że tras i stacji jest sporo i że tyle wystarczy, a Shuger że powinno zostać tylko Pilsko i Kasprowy. Lol
 10. A co z tymi protestami? Mieli przecież zablokować jak do ferii nowy wyciąg nie ruszy. Odpuścili sobie? Właściciel ich udobruchał?
 11. I co te 5 milionów narciarzy i snowboardzistow ma jeździć na Pilsku i Kasprowym? I to jeszcze na tym starym złomie (z lat 60 na Kasprowym i 80 na Pilsku)? Jak sobie to wyobrażasz? To że w Szczyrku zrobili słabe naśnieżanie to żadnen argument. Jak widać w Kasinie czy na Groniu potrafią naśnieżyć stok w parę zimnych nocy i mieć długi sezon. Co więcej nawet jak by sezon trwał dwa miesiące, ale było by sporo chętnych żeby złaplacic tyle żeby interes się opłacał to trzeba inwestować i tyle. I tak przez te dwa miesiące skorzystalo by więcej ludzi niż przez cały rok przyjdzie tam pieszo.
 12. Nie bądź śmieszny. Jedna ciepła zima i od razu że tylko powyżej 1200 ma sens inwestowanie w narty... Jak właściciel uważa, że mu się opłaca inwestować w naśnieżanie niżej, to znaczy że się opłaca i już. Nawet takie Podstolice czy Siepraw dały radę otworzyć się przed świętami, a to pagórki po 300 mnpm.
 13. Czemu uważacie, że to złe miejsce? Przewyższenie większe niż w Białce, dość blisko Krakowa jeszcze bliżej Wadowic czy Andrychowa. Jak zbudują S52 to będzie dobry dojazd z Kra i ze Śląska. A co do wysokości to chyba też nie jest źle, udało im się dość szybko otworzyć sezon, a ta zima jest wyjątkowo słaba.
 14. No dobra wiadomo że eko-terrorysci to podłe typy każdy wie. Ale mnie zastanawia ile taka procedura legalizacyjna może potrwać. Jest szansa żeby w tym sezonie ruszyło czy się będzie ciągnąc latami?
 15. Te zniżki ustalone do wzrostu do jakiś absurd. Mój syn jak miał 4 lata to był wyższy niż jego kuzyn mający wówczas 6 lat. I na jednej stacji 6 latek jeździł za friko a 4 latek musiał płacić
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...