Narty - skionline.pl
Jump to content

Hextor

Members
 • Posts

  883
 • Joined

 • Last visited

About Hextor

 • Birthday 08/16/1987

Personal Information

 • Imię
  Bartek
 • Miejscowość
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Hextor's Achievements

Stary wyjadacz

Stary wyjadacz (4/6)

355

Reputation

 1. Czemu konieczna jest tam stacja pośrednia? Dalej jest za płasko, czy zabudowane całkiem?
 2. Antyszczepionkowcow niech nie wpuszczają, ale co z osobami, które nie mogą się szczepić ze względów medycznych? Teoretycznie zaświadczenie od lekarza alergologa powinno wystarczyć, ale wtedy antyszczepy będą lewe załatwić. Ciężka sprawa.
 3. Ludzie, wiadomo, że teraz jest to niewykonalne, ale ja pisałem o długiej perspektywie czasowej. Po drugie nie każdy musi mieć auto elektryczne, tylko każdy kto będzie chciał jeździć po Wysokich Tatrach (czy tam Zakopanym) autem. Cała reszta będzie mogła zaparkowac w miasteczku przed i dojechać elektriczka (jak w Zermatt). Zresztą u nas by wystarczylo: 1) zakaz wjazdu do Zakopanego autem nie spełniającym Euro5, taki zakaz jest w większości dużych miast w Europie Zachodniej, a takie auto można kupić za 20k 2) Zakaz palenia węglem i śmieciami - jest już od paru lat w Krakowie i działa. 3) zakaz wjazdu starym busom i zlotowom do Kuźnic i w zamian za to linia eko autobusów Dworzec - Rondo - Kuźnice. Taka linia powinna powstac z 50 lat temu. I już będziemy 100 lat do przodu!
 4. Ale głupoty piszecie. Będzie jak z żarówkami, też wszyscy płakali, krzyczeli, rwali szaty, a teraz wszyscy mają ledy i zadowoleni bo rachunki niższe. Podobnie później z odkurzaczami, olaboga, nie będzie można mocnych odkurzaczy kupić co to będzie, a teraz każdy ma Roombe i zadowolony. Tak samo będzie z autami. Taki WV id.3 kosztuje około 100k PLN, tyle co Passat. Nie widzę problemu, żeby za 9 lat wszyscy mieli auta elektryczne, technika idzie bardzo do przodu. A jak by się okazało, że jednak idzie wolniej to można np. od 2025 wprowadzić zakaz wjazdu poniżej Euro 5, później od 2030 tylko elektryk albo hybryda i od 2035 tylko elektryk. Zresztą w Zermatt już się pozbyli samochodów i mają tłumy turystów.
 5. Przecież to jest skandal żeby jedna wredna baba mogła uwalic najsłynniejsza trase Narciarska w kraju, w największym kurorcie i do tego mająca 80 lat tradycji.
 6. Głupoty piszesz. Jedni i drudzy są siebie warci. Podobnie obiecywali i mieli piękne plany, a jak doszło co do czego to nie zainwestowali ani złotówki w inwestycje narciarskie. To że przez tyle lat nie uruchomili Gubałówki to wstyd dla całego kraju, podobnie jak wyciag na Kasprowym z lat 60. Tyle że do państwowego PKLu mam większy zal, bo jednak maja władze i moga przeglosowac prawo sniegu, czy co tam potrzeba by buców co stawiali ploty pogonić.
 7. No raczej się nie pomylił. Tyle tylko ze ingw - właściciel budynku ma gdzieś turystów, ich cele statutowe to prognoza pogody. W zasadzie to turyści im tylko przeszkadzają. Dlatego też swoja część wyremontowali dawno temu, a turystyczna stała pusta tak długo jak tylko się dało. Teraz niby planują remont, ale to dlatego że sprawa zrobiła się głośna i były naciski z góry. PKL jednak to co innego, ich biznesem jest obsługa narciarzy i turystów.
 8. Pewnie, że nie musi. Może zaorać kolejki i zająć się hodowlą jedwabników.
 9. Ja myślę, że w tym roku wyciągów już nie zamkną. Pomimo zakażeń zgonów jest mało, a ludzie są wkurzeni i domagają się normalnosci. Można się za to spodziewać restrykcji typu jedzenie / picie tylko na zewnątrz, albo maski w kolejkach.
 10. I co z tego skoro nie będzie tam trasy narciarskiej? Lepiej by Goryczkowa zmodernizowali.
 11. Jak jest to wlasnosc państwa to powinno być łatwiej o wszystkie papierki, a do tego w razie wtopy finansowej nie ryzykuje się własnej kasy. Zresztą poprzedni właściciel był prywatny i grosza nie zainwestował.
 12. Wiadomo coś na temat inwestycji narciarskich PKLu? Jak kupili firmę to zapowiadali liczne inwestycje, największe w historii firmy, tymczasem nic się nie dzieje od kilku lat.
 13. Ok, czyli trzeba się przerzucić na Head, Volkl, Rossignol, Stockl itp.
 14. Będzie lepiej niż w takich Myślenicach, bo troche wyżej i w środku pasma górskiego, ale bez dobrego naśnieżania się nie obejdzie. Stacja się nada na ferie czy na sylwestra dla mniej wprawionych narciarzy, ściagnie ludzi do miejscowości i taka jest jej rola. Nikt tu raczej nie zakłada konkurencji dla Szczyrku czy Kasprowego. Żeby zrobić długo dzialajacy ośrodek i mających dużo tras to musisz mieć góry z 1200 m.n.p.m. A na takich porobili wszędzie Naturę 2000. Zostaje tylko modernizacja i rozbudowa tego co już jest.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...