Narty - skionline.pl
Jump to content

Author

Members
 • Content Count

  103
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Author last won the day on February 18

Author had the most liked content!

Community Reputation

159 Excellent

About Author

 • Rank
  Średnio zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dość brutalne zapytanie ale przynajmniej dla mnie im mniej takich pseudo turystów tym lepiej. Po drugie przez ostatnie kilka lat w górach zrobiło się naprawdę tłoczno i chyba nawet największe lenie nie mają kłopotu by wspiąć się te kilkaset metrów w pionie. Widzę coraz więcej dzieci i to naprawdę napawa optymizmem wiec tego typu ludzie to największa patologia jaka można spotkać w górach. Tego typu konstrukcje mają na celu tylko i wyłącznie wydoić od ludzi kasę i nic ponad to. Co najzabawniejsze stoją czy są stawiane tam gdzie i tak są widoki lub jak nie ma to są górę obok z wyciągiem. Właściciel ma stawiać koleją i mam nadzieję, że postawi ten szajs na Śnieżnicy bo chyba żadem matoł nie wyda zgody na Beskid Mały.
 2. Można zadać pytanie w drugą stronę. A co Ciebie fascynuje? Zazwyczaj takie pytania zadają ludzie co z górami niewiele mają wspólnego więc jest im obojętne gdzie zastanie coś nakichane. Najlepiej wszystko by zalali betonem i zrobić knajpę by było gdzie pochlać, narobić i co tam jeszcze. Przepraszam ale coraz bardziej tego typu pytania są irytujące wiec lepiej nie drążyć tylko podoba się lub nie. Już pomijam, że znowu coś małpujemy od sąsiadów. A jak idzie o tunel to osobiście nic nie mam by zrobić na Kasprowym. Taki drobny przykład.
 3. Jest wyznacznikiem bo na zdecydowanej większości tras typowo naturalnych dzieci jest bardzo mało lub wcale. Na omawianej trasie w zasadzie wszystko rozchodzi się o prędkość. Można jechać sobie powolutku a można grzać i latać po całości. To my decydujemy. Na przykładowo Dziabarze w BB już nie wystarczy umieć hamować czy jechać bardzo wolno. Jednak trzeba mieć skila oraz technikę by pokonać tego typu trasę.
 4. Na tego typu trasach widuje się dzieci. Może nie kilku letnie ale jednak dzieci. Zresztą to nie ma nic wspólnego z enduro a tym bardziej z czymś takim jak DH. Po to są te trasy by nawet mało obeznani ludzie cokolwiek się nauczyli.
 5. Nie bardzo wiem co ma "tego typu atrakcja" do bike parku. Tu mamy kolejny syf szpecący nasze góry na przeciw czemuś co jest, tylko w lecie stało by puste.
 6. Nic prostszego jak przekonać tych co mają tam swoją własność by udostępnili ją pod narty... Mi się taki pomysł bardzo podoba bo przyjedzie jeszcze więcej ludzi a gdzieś indziej ubędzie.
 7. No właśnie nic się nie dzieje bo tam panuje PKL... A trasy w BGT co chwila zamykają bo grasują LP. Zaraz zamykają aż do zimy i nie wiadomo jak to będzie w przyszłym sezonie. Jak by Słowacy z TMR-u zamknęli im parking przy Koronie Ziemi to nie było by gdzie zastawić auta. No i teraz się dziwić, że TMR zwiał z tego miejsca...
 8. @andy-w Mniejsza o to jakie przyczyny choć to na pewno nowość przyciągnęła ludzi. Ważne, że coś powstało co w jakimś stopniu odciąży choćby tasy w Biesku. Z drugim zdaniem się w pełni zgadzam i to już tutaj pisałem. Obecnie żadna trasa narciarska jako nawa nie ma prawa powstać bez infrastruktury letniej. Szkoda po prostu na to i pieniędzy a przede wszystkim lasu. Mnie osobiście szkoda tylko tego, że praktycznie wszystko co powstaje w omawianym temacie to obiekty albo na terenach miejskich albo prywatnych jak TMR-u. W Beskidach tam gdzie grasują Lasy Państwowe praktycznie nic się nie dzieje albo są taki kwiatki jak w Zawoi na Mosornym.
 9. Ta miejscówka nie ma trasy podjazdowej i pewnie mieć nie będzie wiec do takich widoków do gondoli trzeba się już przyzwyczaić. W Kasinie jest dokładnie tak samo w weekendy chociaż porównywanie tych miejsc na chwilę obecną nie ma sensu.
 10. "Pod górkę" zwłaszcza taką nie jest kompatybilne z ęduro...
 11. Możesz poprzeć swoją teorię jakimiś dowodami empirycznymi? To, że większość ludzi jak by im dać "przyprawioną padlinę to zje i będzie mlaskać" nie oznacza, że nie umieją docenić jak trzeba smaku. Akurat robię w gastronomii na bardzo reprezentatywnej grupie ludzi bo karmimy co dziennie blisko 7 tys osób i zapewniam, że jakość i smak ma spore znaczenie. Nie widać tego tak bardzo na obiektach stacjonarnie bo często nie ma zbytniej konkurencji ale na cateringu wyjazdowym gdzie mamy konkurencję już rosół z "lepszej" kury schodzi lepiej niż z byle jakiej. Do tego się różni bo takie było pytanie kolorem, konsystencją, obróbką czy w końcu brakiem chemii. Tak poza tym zdecydowana większość ludzi nie ma pojęcia w ogóle jak wygląda nie wspominając o jedzeniu i smaku drobiu wiejskiego, takiej samej wołowiny, wieprzowiny, ... to jak mogą mieć porównanie.
 12. Piękne zdjęcia a ostatnie faktycznie nie przedstawia zdemolowanego ekosystemu. Jak sobie wyobrażę w podobny sposób "wykorzystaną" Halę Jaworową to mi się słabo robi.
 13. Jeśli pytasz o jakość to zrób rosół z kury tej co sobie biega i wcina robaki a tej przemysłowej. Kubki smakowe zdradzą sekret.
 14. Jestem w stanie to kupić co piszesz choć nie podoba mi się łatka hipokryty. Tym bardziej, że dziczyzna też może pochodzić z kłusowania i nie koniecznie strzelbą. Mi chodzi bardziej o to, że ludzie mało wiedzą bo tak też to działa o tym co się dzieje w ubojniach przemysłowych. Natomiast jak uda się złapać podpalacza psa czy ostatnio w modzie zakopywanego żywcem to takiego śmiecia powinno się przykładnie ukarać. A z tym bywa słabo. Co dopiero wymagać od patoli ze wspomnianych hodowli. Nie zgadzam się jednak, że wszyscy uczestniczący w tym biznesie to ludzie rozsądni. To są zwyrole i my na ich działanie wpływu nie mamy i mieć nie będziemy. Takich powinno się urzędowo trzymać za pysk kontrolami, ciągłym monitoringiem każdego zakamarka z przechowywaniem nagrań do wglądu przez wiele lat. No i oczywiście karami finansowymi bo to najbardziej boli. Dalej nie czuję się na siłach rozwijać czy wchodzić w dyskusję bo moje poglądy są na dręczenie jakichkolwiek zwierząt dość a w zasadzie mocno radykalne i mogły by się komuś nie spodobać.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...