Narty - skionline.pl
Jump to content

Author

Members
 • Content Count

  374
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Author last won the day on May 27

Author had the most liked content!

Community Reputation

495 Excellent

About Author

 • Rank
  Średnio zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Duży kłopot to będą mieć wszyscy włącznie z naszym cudownym państwem. Brak wpływów z podatków czymś trzeba będzie pokryć. Innymi słowy skubać będą nawet tych co dziś mają się dobrze. Cudów nie ma, że będzie inaczej. Trzeba tylko czasu by sobie to uświadomić ale jak w tej studni będzie coraz większe echo z braku kasy tym szybciutko będą wszystko odkręcać. Zresztą o czym mowa jak już to robią tylko w wersji lajtowej. Poczekamy kwartał to się okaże co dalej. Taka informacja, że Lasy Państwowe reagują na zapaść na rynku drzewnym wycinką wprost do kotłów elektrowni jak i spalaniem tego co jest na stosach. Jak taka firma jak LP i kooperanci ma biedę i sobie nie radzi to co jest gdzie indziej...
 2. Poszło jakoś z automatu i gorąco przepraszam. W sumie to jest powód do opierniczenia a nie, że ktoś zrobi byka w zdaniu i to niespecjalnie dobrze poskładanego. Wstyd się przyznać ale moja siostra o zgrozo nauczycielka schamiał strasznie. Co z tego, że umie pięknie pisać jak nie jeden rodzić był by za wywaleniem jej z roboty gdyby słyszał i widział jak się zachowuje poza szkołą. Chcemy się podnieść ale przy dobrych wiatrach od września lub w najgorszym wypadku po nowym roku. Obecnie nie ma i na to warunków jak i klimatu. Koleżanka po sąsiedzku pracująca w dużym renomowanym krakowskim hotelu ma 5 gości... Nie mam pojęcia jak się odnajdą parki rozrywki, termy czy inne obiekty nastawione przecież w planie biznesowym na masowego klienta. A może nie bezie żle i tak jak obecnie są tłumy w górach tak będzie się poprawiać w turystyce, hotelarstwie i gastronomii. Nie wiem po już się w tym wszystkim pogubiłem.
 3. Skoro tyle wywnioskowałeś z mojego wpisu to bardzo mi przykro. Może dlatego, że obracam się w środowisku i ludzi wykształconych jak i tych co nie skończyli 8 klas podstawówki. Człowieka definiuje postawa wobec innych a nie to czy robi błędy czy nie. Można być profesorem z czego nic nie musi wynikać. Nawet znam taki przykład od siebie i może na tym zakończmy durne pogadanki o pisowni i składni.
 4. A kogo dziś obchodzi jakaś wyszepialność czy ogólnie zawracanie głowy szczepionkami. Czy Ty wychodzisz czasem z szpitala czy gabinetu bo jakoś w to wątpię. Brak spójności, oszustwa, matactwa, brak prawdy doprowadził dziś do sytuacji gdzie ludzie podchodzą nieufnie do tego wszystkiego o czym rozmowa. To jest grożne bo w razie faktycznie grożnego wirusa ludzie już być może nie będą dawać wiary i faktycznie zbagatelizują ogromny problem. Na dziś sytuacja geopolityczna staje się tak skomplikowana, że kwestie jakiś antyszczepionkowców zeszły do piwnicy. A ludobójstwo to się dziś nie odbywa w tematyce wykrywalności i leczenia "normalnych" schorzeń jak rak czy co tam sobie innego wynajdziemy? @Mitek jasne, że masz trochę racji tylko założenie by każdy był solidnie wykształcony w naszym języku jest delikatnie to ujmując mało poważne. To forum pewnie skupia większość ludzi po studiach ale są fora gdzie nikomu taka wiedza potrzebna nie jest. To fara moto, czy ogólnie związane z mechaniką taką czy inną. Nazywanie tych ludzi chamami to spore nadużycie.
 5. @Mitek stać Cię na to by tu publicznie napisać czemu jesteś taki podły? To się uzyskuje z wiekiem czy nabywa ot tak przy narodzinach? Ludzie, którzy na forach dowalają się notorycznie do pisowni są tam na samym dole jak rozchodzi się o szacunek. Zdaj sobie w końcu z tego sprawę albo i nie. Ktoś może nawet nie wiedzieć czym jest ów czasownik a jest osobą pracowitą, uczciwą powszechnie szanowaną co wystarcza do swobodnej wypowiedzi. Innymi słowy nic Ci do tego.
 6. To jest wszystko teoria bo w praktyce zobacz co się dzieje w przypadku czegoś takiego jak aplikacja Strava. Ile masz pytań co jedzie szybciej czy ile coś warzy bo kg więcej to już wolniej. Odpowiedz na tak postawione pytanie nie jest modna a nawet może i tak się często dzieje wywoływać małe ideologiczne wojenki. Ale co do zasady nie ma sporu co efektywniejsze w sensie MTB nawet "uszosowione" czy lekka plastikowa szosa. Efektywność to również przyjemność z jazdy.
 7. Większość tego co spotykam w górach ma Maxxisy Miniony a spór jak jest to o rodzaj mieszanki. Sam korzystam i złego słowa nie napiszę. Semi slicki się nie nadają na taką jazdę. Jest Minion SS ale jak robi się mokro i błotniście to sobie nie radzą. Była tu gdzieś fotka z endurakiem z przodu na Schwalbe Magic Mary. Potężna opona nawet w rozmiarze 2,35" i takie same możliwości w terenie. Często wybierana jako przednia.
 8. To sobie pomyśl jak by się ludzie zachowywali gdyby euro było po 6 zł w przypadku gdyby tą walutą dysponowali. Posądzam też, że to ma związek z dodrukiem pieniądza na wykup obligacji czy to przez bank Europejski czy nasz NBP. Przecież po coś te stopy zjechały do zera i szybko nie wrócą do jakiś w marę normalnych rozmiarów. W samej kwestii WHO to trzeba się połapać jaki oni mają budżet na rok i jak obecnie funkcjonują. To nie jest tak, że tylko Trump jest na nich ściekły i zrobił co zrobił. Z Japonią też mają na pieńku i nie tylko. Natomiast szanujmy się wzajemnie w kwestii myślenia i nie twórzmy teorii, że wokół tej organizacji nie kręcą się koncerny farmaceutyczne. Można być naiwnym ale bez przesady.
 9. Zwyczajnie muszą kończyć ten cyrk bo nie da się drukować banknotów w nieskończoność. I tak to za długo trwa o co najmniej miesiąc. Mamy konstytucyjną barierę 60% długu do PKB. Oj będzie się działo i może nauczy chociaż trochę na przyszłość by z byle pierdoły nie dewastować i państwowego budżetu i ludziom życia. Nawet jak nasze przygłupy a jest takie ryzyko do tego nie dojdą to zawsze szansa, że wokół naszego otoczenia jednak wyciągną wnioski.
 10. Taa i jeszcze napisz, że ciągniemy się w peletonie przez tych budowlańców i to mniejszość oraz bidnych górników... Był czas na 3 pasmowej obwodnicy Krakowa co na dystansie 1,5 km nie było widać samochodu. A jak jechał to 3/4 tranzyt, cysterny czy ogólnie TIR. Nawet jak to wiele krajów działało podobnie i już mają spokój a my jesteśmy w czarnej d..e. Prowincji nie ma co liczyć bo jak pokazały statystyki prawie wszystko poroznosiło się po szpitalach.
 11. A co to jakieś zajmowanie się Szwecją? Patrzmy co jest u nas bo dziś wpadły 3 trójeczki. Z kogo się tu bardziej śmiać o ile tak to można nazwać? Grecja otwiera plaże bez nas choć sąsiedzi z Nimcami na czele będą mogli się opalać.
 12. Na szczęście Włosi z racji swojej natury mają szczerze wywalone na toczenie pany tego swojego konowała. Południe Europy musi szybko wracać do siebie bo z turystyki i gastronomii żyje tam ogromna rzesza ludzi. Jeść coś trzeba bo nie każdy ma ciepłą państwową posadkę. Grecja też rusza. Lekarz jest od leczenia a nie komentowania co kto robi. Od tego drugiego mamy polityków i chyba wystarczy. Od jutra koniec ze szmatami a i zasiłek ponoś podnieśli o niecałe 20zł więc idzie ku lepszemu Przynajmniej dla niektórych. Przede mną baardzo długi czas leniuchowania i rozmyślania co dalej.
 13. Nie tyle zgłupieć co trzeba trochę ogarnąć temat i nie wrzucać do jednego wora. Masz popularnego "górala" a wczytujesz się w opinie na temat gravela czy fata. Zupełnie inne rowery do zupełnie innego zastosowania. Widać na filmie w jakim ten gość jest lesie i co w tym lesie jest "trudnym" terenem. Polska to nizinny kraj gdzie faktycznie w wielu przypadkach typowe MTB to za dużo. Już dawniej za ery 26" robiło się takie pseudo gravele tylko bez baranka. Wywalało się amortyzator i dawało sztywny i zakładało opony typu 1,5". Całkiem przyzwoicie sobie to w lesie radziło. Dziś ten "nowoczesny" gravel to często rower nr 2 lub 3 w garażu. Taki dodatek. Kwestia opon jest często przesadzana ale też jak tu widzę niektórzy zatrzymali się w czasach drutu i bicia ciśnienia na beton. Niestety ale w prawidłowej eksploatacji to już się w tych gravelach czy fatach dętek nie zakłada więc to nie jest wszystko takie proste jak się wydaje.
 14. @Spiochu Wszystko jak widzę zależy od pracodawcy. Większość kompleksów biurowych w Krk stoi puste. Jaja są takie, że koło mojego domu był skrót by nie stać w korku. Od 7 rano do 9ej, 10tej na małej uliczce ruch samochodów potworny. Obecnie w tych samych godzinach ruch jest taki jak z 10 lat temu. Nikt koło mnie nie skraca sobie czasu postoju w korku bo tego korka zwyczajnie nie ma. Na osiedlowych parkingach masa aut. W ogóle jest coś dziwnego. W ubiegły piątek dla przykładu byłem w rejonie Mogielicy, Jasienia w Beskidzie Wyspowym. Tak parkingi dowalone samochodami i takie tłumy na szlakach jak bym pomylił zwykły dzień w tygodniu z niedzielą. Normalnie jak się zapuszczałem to spotkał bym tyle osób co policzyć na palcach jednej ręki albo wcale. W Gorcach też w tygodniu ruch potężny.
 15. Jak pojazdy i zjazdy to się domyślam, że o górski teren się rozchodzi. No tutaj w przypadku naszego podwórka jest dość surowo i infrastruktury jako takiej brak. Praktycznie wszyscy korzystają zatem z tego co reszta czyli szlaki piesze, schroniska i tak dalej. Bardzo kameralnie jest w Zawoi na trasach w rejonie Mosornego. Piękna trasa z widokiem na Babią idzie tam w kierunku granicy z SK pod Mędralową. Byłeś nie dawano tam z buta.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...