Narty - skionline.pl
Jump to content

moruniek

Members
 • Posts

  1,519
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  78

moruniek last won the day on May 6

moruniek had the most liked content!

Personal Information

 • Imię
  Krzysztof
 • Miejscowość
  Rajszew

Ski equipment

 • Narty marka
  kilka różnych par
 • Buty marka
  Nordica H1, LANGE RS 130

Skills

 • Styl jazdy
  dostosowany do warunków
 • Poziom umiejętności
  6
 • Dni na nartach
  50+

Recent Profile Visitors

8,664 profile views

moruniek's Achievements

Stara gwardia

Stara gwardia (5/6)

5.7k

Reputation

 1. Stary Kolejowy Szlak etap II odcinek Złocieniec - Wałcz. A tu masz więcej o samej trasie i koncepcji jej dalszego rozwoju. http://zzdw.koszalin.pl/html/news/i/4187694
 2. Jedziemy nad Zegrze, tu plaża Nieporęt. I samo Zegrze. I kolejne zdjęcie jeziorka (zalewu). Mapka pokazująca gdzie się kręciłem. A to miejsce do którego nigdy nie chciałbym trafić, choć pomogli już dużej liczbie osób. I pyszny kebab - trochę inaczej robiony niż zazwyczaj.
 3. Dziś trochę pojeżdżone. Takie trochę większe kółko. Były ścieżki rowerowe, był ich brak (czy naprawdę Warszawa przez 30 lat nie potrafiła zbudować ścieżki rowerowej wzdłuż Kanałku Żerańskiego ?), był wiatr w oczy nad Zegrzem, kilka fajnych miejsc do jazdy. Był też przepyszny kebab w Legionowie, taki trochę w innym wydaniu - polecam. Zaczynamy - pałacyk w Jabłonnej. Most MSC. Kanał Żerański w Warszawie ścieżki rowerowej brak. Ten sam kanałek, Gmina Nieporęt - ścieżka jest. Tu drzewa podgryzione przez bobry. Był plac zabaw. Oczywiście dla rowerzystów. c.d.n.
 4. Może komuś się przyda. Znakomita wiadomość dla rowerowych turystów. Przetarg na budowę 48 kilometrów nowego szlaku rowerowego To będzie długo oczekiwana inwestycja na jednym z czterech głównych rowerowych szlaków turystycznych, które przetną Pomorze Zachodnie. Niemal w całości poprowadzona zostanie po dawnej linii kolejowej. Właśnie ogłoszono przetarg na budowę tej trasy. https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,28450264,znakomita-wiadomosc-dla-rowerowych-turystow-przetarg-na-48.html
 5. Mam od chyba już 10 lat i są niezniszczalne. Są jeszcze produkowane i dostępne w sprzedaży ?
 6. Moje okolice w nieco inną stronę. Zegrze, ach to Zegrze. Sam dojazd niezbyt interesujący. Czasem trzeba przejść przez tory. Tu szlaban i światła dla pieszych i rowerzystów. Jesteśmy na miejscu. Zegrze nieco dalej, nawet reklamy na wodzie wchodzą w kadr. A @JC narzeka, że się na forum nie wyświetlają 😉. Z innej strony. Bywa klimatycznie, gdyby ta woda była jeszcze czysta. I jeszcze odnośnie dojazdu, główna droga (ścieżka) od Wieliszewa nieprzejezdna, bo budują linię kolejową. Mili Panowie, wytyczyli jednak tor przejazdu dla rowerzystów i pieszych. Można poczuć się jak na zawodach, jazda w torze, wyznaczonym taśmą.
 7. Ja dziś znowu w moich okolicach. Od jeziora do jeziora, do rzeki i ścieżką do domu. Jezioro Góra. Jezioro Góra raz jeszcze. Tu kolejne jeziorko - tym razem Okońskie. A tu Narew płynie. I raz jeszcze. Wałem taka jazda. Nowy Dwór Mazowiecki - powrót do cywilizacji - "betonozy". Jeszcze trochę przyrody zostało. Gdzieby tu zaparkować rower ? Trochę tych miejsc miałem do wyboru ?
 8. Jezioro Perła w Trzcianach. Takie małe, lokalne jeziorko z czystą wodą niedaleko mojego domu. Stajnia w Skierdach.
 9. Ja je opływałem łodzią. Moim zdaniem, od strony morza, najlepsze. Zresztą nie tylko je.
 10. Aktywna majówka na sportowo trwa w najlepsze. Przyzwyczajam psa do wody. Sam rozpocząłem sezon pływacki i Sup-owy. Tu mój szczeniak zapoznaje się z wodą. Tu zapoznajemy go z SUP-em. Czuje się na nim coraz pewniej. Były też inne aktywności, był oczywiście rower, były też konie.
 11. Dziś znowu pokręcone, zresztą podobnie jak wczoraj, przedwczoraj i w zasadzie tak od 07 marca, codziennie. Majówka upływa na sportowo. Fajnych tras mam bez liku. Jak ktoś lubi piachy, proszę bardzo. Miejsce pamięci. Fajne zjazdy. Podjazdy. Są też schronienia w lesie.
 12. Tak (przejazd rowerowy ze światłami). Mój syn już nie taki młody, ma teraz 11 lat (za chwilę 12), śmiga zdecydowanie dłuższe dystanse, ale codzienny, regularny trening, buduje formę na weekendy. Córka młodsza o 3 lat, też daje radę. Najważniejsze, że coraz więcej dzieci ze szkoły zaczęło się ruszać, jeździć rowerem. Mała rzecz a cieszy. Małymi kroczkami i powoli do przodu. Kasa na ścieżki, oczywiście pozyskana ze środków UE.
 13. Tak, 5 kilometrów w jedną stronę (lasem jest 4 kilometry i przejście przez ruchliwą szosę z rowerem). Ścieżki istnieją od 2 lat. Dojazd rowerem zajmuje kilkanaście minut, powrót podobnie. Autobus szkolny rusza o 7:33 i jest na 8:00. Przy powrocie, autobus nie rusza tuż po lekcjach, trzeba czekać czasem 15 minut, czasem godzinę, a czasem 2 godziny na kurs. Ten też jedzie dookoła, więc czasem powrót zajmuje 2,5 godziny, czasem 50 minut. Rowerem i tak jest szybciej (a do tego zdrowiej).
 14. Dziś troszkę pojeżdżone (w okolicach mojego domu). Ścieżka rowerowa zyskuje oświetlenie (będzie na wypasie). Jej zbudowanie bardzo poprawiło bezpieczeństwo dojazdu dzieci do szkoły (wcześniej na rowerach dojeżdżało około 10% uczniów, obecnie to już 30%). Kolejny wariant zjazdu. A oto i sam rowerek. I kolejne trasy (trochę ich mam w tych lasach). A tu po ostatnich zawodach, ślad jakby dużo wyraźniejszy. Doszły nowe hopki. I jeszcze, gdzieniegdzie zostały oznaczenia. A to jeziorko w Trzcianach, o którym rozmawiałem z @Mitek, tak wyglądało jeszcze 2 lata temu. Teraz deweloperzy, postanowili wejść w ten teren z butami (domami). Kochajmy fajne miejsca, bo tak szybko odchodzą w zapomnienie. Ujęcie mniej więcej, z tego samego miejsca.
 15. Nie wiem jaku u Was, ale u mnie "już" wiosna. Magnolia zwykle kwitła jakieś 2 tygodnie wcześniej. A tu tulipany, też jakoś tak nieśmiało.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...