-
Liczba zawartości
803 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
7
Zawartość dodana przez szparaa
-
No tak, to jest "dobra" wymówka żeby zostać przy tym co jest, napewno część narciarzy w ten sposób pomyśli: "W sumie pan R. ma rację, jak to słupy na środku trasy? Przecież to niebezpieczne! Ma racje że nie ma jak zbudować tam kanapy z prawdziwego zdarzenia" Ale my tak nie pomyślimy!
-
17 milionów utopionych pod Jaworzyną? KRYNICA-ZDRÓJ. Nie trysnęła gorąca woda z otworu drążonego od wielu miesięcy u stóp Jaworzyny Krynickiej. Zarząd spółki Kolej Gondolowa, który zainwestował w prace wiertnicze prawie 17 mln zł, ma w poniedziałek podjąć decyzję, co dalej robić z odwiertem, który ma 2850 metrów głębokości. Prace wiertnicze stanęły na tym poziomie z końcem lutego. Mniej więcej od tej pory skończyły się też pełne nadziei komentarze zarówno inwestora jak i wykonawcy, a także bardzo zainteresowanych powodzeniem przedsięwzięcia władz Krynicy. Dotarcie do obfitych ujęć gorącej wody oznaczałoby nie tylko dla właści cieli gondoli, ale także dla całego uzdrowiska rozwojowy skok naprzód. Prezes spółki Jan Łuszczewski nagabywany przez nas o szczegóły, nie kryje zdenerwowania. - Kto mówi, że wody nie ma? - mówi, nie chcąc wdawać się w jakiekolwiek komentarze. - W poniedziałek mamy naradę zarządu i poinformujemy o decyzjach. Z zachowania wszystkich zainteresowanych osób widać, że wokół odwiertu, który kosztował 16 mln 700 tys. zł zrobiło się nerwowo. Przyparty przez nas do przysłowiowej ściany prezes Łuszczewski nie zaprzecza, że nie poszło tak, jak to sobie wyobrażano. Stanowczo jednak oponuje wobec wersji, że cała robota poszła na marne. Więcej nie chce mówić. Podobnie jak Józef Mil, prezes Przedsiębiorstwa Robót Wiertniczych i Górniczych wykonującego roboty i badania próbek. Podkreśla, że pragnie być lojalny wobec zleceniodawcy. Czy to koniec marzeń o kąpielisku termalnym w Czarnym Potoku i ogrzewaniu obiektów uzdrowiskowych? Kilka miesięcy temu prezes Mil opowiadając o wcześniejszych sukcesach swojej firmy w różnych miejscach kraju, gdzie do wiercono się do dużych zasobów gorącej wody, mówił, iż można się jej spodziewać na głębokości od 2750 do 3050 metrów. Konsultujący prace wiertnicze pod Jaworzyną Józef Chowaniec, dyrektor Oddziału Karpackiego Instytutu Geolo gicznego w Krakowie, od początku podchodził sceptycznie do szans trafienia na zasoby wód termalnych we fliszu karpackim. - Przy tego typu poszukiwaniach, oprócz racjonalnego, naukowego podejścia, trzeba mieć trochę z gracza i ryzykanta - mówią kryniczanie trzymający kciuki za prezesa Łuszczewskiego. Dziennik Polski Region Nowosądecki; artykuł z 26.03.2011
-
I jeszcze dwa zdjęcia z tego przewiertu bo nie można dodać wszystkich na raz:)Ciekawe jakie te baseny będą? Pewnie coś w stylu Bukowiny albo Białki:rolleyes:
-
W piątek 16.09 miałem okazję być na Jaworzynie Krynickiej, i co? i byłem w szoku! Przygotowania do sezonu idą pełną parą! Widać, że im zależy na klientach i na własnym interesie. Na poniższych zdjęciach widać, jak zbierają kamienie z trasy (nie tylko ogromne głazy) po które podjeżdżał traktor z przyczepką i gdzieś te kamienie wywozili. Nawożą ziemię i równają stok, każdą dziurę i każdą bulę równają tak że skok będzie idealnie równy! No i potem nie robią się przetarcia i narciarze szczęśliwi i właściciele Jaworzyny też! Brawo! A pod dolną stacją robią jakiś odwiert goeotermalny i jak wszystko będzie ok to chcą zasilać tą wodę przyszły kompleks basenów:)Panie Rychter, patrz pan jak się to robi i powodzenia..!
- 8 odpowiedzi
-
- 15
-
-
Oj to chyba Pan Rychter po naszych pytaniach będzie miał dość Twoich wywiadów;) Myślę że pierwsze i podstawowe pytanie: 1) Które, kiedy i na jakie wyciągi zamierzają wymienić aktualne stare orczyki? 2) Jak widzą i kiedy powstanie system naśnieżania z prawdziwego zdarzenia? 3) Poszerzanie tras.. Czy i które? I kiedy można się tego spodziewać? 4) Dlaczego inwestują w wyciągi stare i używane? Czy to się w ogóle opłaca patrząc w przyszłość? 5) Kwestia parkingów, toalet, obsługi i kas.. Porównując do Białki - Parkingi darmowe, toalety zadbane i darmowe, obsługa i ilość kas w Białce wydaje mi się że jest wystarczająca, w szczyrku za mało.. Czy mają jakieś plany odnośnie tego? Dużo inwestycji, ale chyba wykupując taki ośrodek jakiś plan inwestycji muszą mieć? No i życzę im powodzenia! Z całego serca!
-
Dlatego trzeba kupować karnet SuperSkirama za 235E w wysokim sezonie, przed i po sezonie za 202E i w nowy rok za 245E:eek: A tu reszta cennika
-
Pewnie nie takiej propozycji oczekujesz ale dlaczego Włochy? Pomyśl nad Austrią Jakby moje wyjazdy były uzależnione tylko ode mnie to bez zastanowienia szukałbym czegoś w Austrii Pozdrawiam
-
W zeszłym roku w grudniu jak byłem w Piznolo to było pusto, ja akurat się ciesze z takiej możliwości bo z Peio gdzie zazwyczaj nocuje to był kawałek drogi a jest tam nawet sympatycznie:) Tylko te wyciągi.. Troszkę już wiekowe i wszystkie bez "zamknięcia" Zresztą w całej dolinie Val di Sole mogliby wymienić kilka wyciągów na bardziej nowoczesne:rolleyes:
-
Proszę się nie obrazić i potraktować to na luzie, może tak na zakończenie taj dyskusji;) Gdzieś to kiedyś usłyszałem;) [YOUTUBE]OrI81ktqOFY[/YOUTUBE]
-
100 i więcej lat! Wszystkiego co najlepsze! Wszystkiego o czym zamarzysz i pomyślisz! I jak najwięcej takich imprez i wyjazdów jak WorldSkitest:)
-
;) Faktycznie:) ale dobrze że się zapytałem bo przynajmniej teraz wiem więcej;)
-
Film Frozen Nie będe zakładał kolejnego tematu, podepne sie pod Rafała;) A czy ten film "FROZEN" ktoś oglądał? Może być ciekawy Recenzja: "Typowy dzień na stoku dla trójki snowboardzistów zmienia się w koszmar, kiedy zostają uwięzieni na wyciągu krzesełkowym wiozącym ich na górę. Gdy ochrona wyłącza światła uświadamiają sobie z narastającą w nich paniką, że zostali pozostawieni w powietrzu, bez możliwości zejścia na ziemię. Kurort został zamknięty, aż do przyszłego weekendu, więc trójka bohaterów zmuszona jest wydostać się zanim zamarzną na śmierć. Kiedy podejmują pierwsze działania, zaczynają zdawać sobie sprawę, że zamarznięcie na śmierć to nie jest ich największe zmartwienie. Pokonując niespodziewane przeciwności zaczynają się zastanawiać czy ich chęć przeżycia jest na tyle silna, żeby przetrwać najgorsze sposoby na śmierć..."
-
Zdrówka, dużo, dużo radości i żeby każdy Twój dzień był jeszcze lepszy od poprzedniego!
-
hahaha o tym samym pomyślałem jak przeczytałem ten wątek:) Biedny SB...
-
Potwierdzam! Najlepszy ośrodek w jakim byłem! Wszystko perfekcyjne:)
-
11.03 Szpindl ...
szparaa odpowiedział ROSSIGNOL → na temat → Relacje z wyjazdów forumowiczów na narty
Na to wychodzi;) W takim razie czekamy dalej na newsy od informatorki:) -
11.03 Szpindl ...
szparaa odpowiedział ROSSIGNOL → na temat → Relacje z wyjazdów forumowiczów na narty
Dziewczyna z Polski... centralnej narobiła zdjęć zawodniczkom;) Ponoć mają być też w piżamkach;) Przymajmniej taka była obietnica:rolleyes: -
Koleżanki najdroższe! Radości z życia i ze wszystkiego co robicie:)
-
Po co szukać "dziury w całym" i czepiać się każdego szczegółu? Poprzeglądaj galerię JC i zwróć uwagę że JC jeździ w kasku: ...i to nie tylko zimą na nartach: Równie dobrze można by zarzucić Lindsey Vonn, że nie propaguje prawidłowych zachowań... Nie rozumiem, po co te uszczypliwości:confused:
-
Dramatyczny upadek Gruggera (video)
szparaa odpowiedział Aldok63 → na temat → Zawody, wyniki, kalendarze, sylwetki ...
Grugger cd.. Lekarze przeprowadzili w środę w Innsbrucku operację czaszki austriackiego alpejczyka Hansa Gruggera, który 20 stycznia doznał poważnych obrażeń podczas treningu zjazdu przed zawodami Pucharu Świata w Kitzbuehel. Lekarze kliniki uniwersyteckiej w Innsbrucku zamknęli czaszkę 29-letniego narciarza, wszczepiając wcześniej pobrany jej kawałek. Musiała ona być "niedomknięta", ponieważ po wypadku wzrastało ciśnienie krwi w mózgu. Zwykle operację taką lekarze przeprowadzają dopiero kilka miesięcy potem. Stan zdrowia Gruggera pozwolił jednak znacznie skrócić ten termin. Grugger przewrócił się po skoku na najtrudniejszym odcinku trasy, nazywanym "pułapką na myszy" i doznał obrażeń czaszki oraz klatki piersiowej. Nieprzytomny został przewieziony helikopterem do Innsbrucku. Przeszedł tam operację głowy. Lekarze utrzymywali Austriaka przez pewien czas w śpiączce farmakologicznej, z której był stopniowo wybudzany. spotrowefakty.pl -
Hahahaha:) Tego to nie wiedziałem:) Dobra historia:)
-
Wtrące się.. Wiadomo, że Marboru nie zaśmieca forum i nikt nie neguje tego, że ożywia forum, Sławkowi bardziej chodziło że dużo lepiej by było jakby ten temat zamiast oficjalnie na forum został wysłany na PM, bo tak jak w temacie jest to do SB i niepotrzebnie tego typu tematy psują atmosferę.. Więcej luzu panowie:)
-
Jeszcze jest przed 24tą No to życzę: ABYŚ NARTOWAŁ MAJĄC 100 I WIĘCEJ LAT!!
-
Dramatyczny upadek Gruggera (video)
szparaa odpowiedział Aldok63 → na temat → Zawody, wyniki, kalendarze, sylwetki ...
Grugger stopniowo wybudzany ze śpiączki Austriacki alpejczyk Hans Grugger, który w ostatni czwartek doznał poważnych obrażeń podczas treningu zjazdu przed zawodami Pucharu Świata w Kitzbuehel, będzie od wtorku stopniowo wybudzany ze sztucznej śpiączki. 29-letni narciarz przewrócił się po skoku na najtrudniejszym odcinku trasy, nazywanym "pułapką na myszy" i doznał obrażeń czaszki oraz klatki piersiowej. Nieprzytomny został przewieziony helikopterem do kliniki uniwersyteckiej w Innsbrucku. Przeszedł tam operację głowy, która przebiegła bez komplikacji. Jego stan lekarze określali jako stabilny, ale utrzymywali w śpiączce farmakologicznej. Jak poinformowała we wtorek austriacka federacja narciarska, Grugger będzie przez kilka lub nawet kilkanaście dni stopniowo wybudzany. Jednocześnie lekarze będą obserwować reakcje zawodnika i przeprowadzać dokładne badania neurologiczne. Grugger jest trzecim alpejczykiem, który w ostatnich czterech latach miał groźny wypadek na liczącej 3,3 km trasie Hahnenkamm, jednej z najtrudniejszym w cyklu PŚ. Poprzednio obrażeń głowy w wyniku upadku doznali tam Amerykanin Scott Macartney w 2008 i rok później Szwajcar Daniel Albrecht. spotrowefakty.pl Strona Hansa Gruggera -
No właśnie nie:rolleyes: Bo w 15 poscie tam gdzie był "dzięks" to pisało że nie da się dac bo jest już "dzięks" więc chciałem dać w 20 poście i wyskoczyło właśnie to: You must spread some Reputation around before giving it to SB again. I niebardzo wiem o co z tym chodzi:confused:







