Narty - skionline.pl
Jump to content

rgr

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About rgr

 • Rank
  Początkujący
 • Birthday 01/01/1974

Personal Information

 • Imię
  Radek
 • Miejscowość
  Wrocław

Ski equipment

 • Narty marka
  Elan
 • Buty marka
  Salomon
 1. Prawe i lewe w obu nartach. -- Albo faktycznie krawędź wcześniej skopana, albo trzyma Cię plastikowa ścianka boczna Córka mówi, że trzymają bardzo dobrze, lepiej niż poprzednie świeżo po serwisie :). Kupione jako "po serwisie", twarde juniorskie narty slalomowe, więc pewnie lekkiego życia nie miały. W ogóle z przodu krawędzie gorzej brały przy ostrzeniu, im bliżej tyłu tym lepiej. Czyli przed następnym sezonem splanować ślizg?
 2. A więc zakupiłem: - ostrzałkę Multituner ze średnim pilnikiem (drobnego akurat nie było) i diamentowym medium 400. Moje narty poszły bez problemu -- najpierw boczna na 88, potem dolna na 0,5. Potem to samo diamentowym. Ale z nartami córki były problemy i z boczną i z dolną krawędzią. Pomalowałem markerem fragmenty krawędzi, ale boczna w przedniej części równo brałaby chyba przy ustawieniu 85 st. Już nie kombinowałem z takim kątem i lekko podostrzyłem całość na 86 st. Z dolną był większy problem, bo przy ustawieniu 0,5st w ogóle nie ostrzyło i mazak pozostał nietknięty. Us
 3. Co polecicie do ostrzenia nart w domu i ew. na szybko na stoku? Nie chce mi się już wozić nart do ostrzenia, nieco przyostrzyć w razie potrzeby mogę sobie sam... Kategoria amatorska, czyli proste i tanie w użyciu i w miarę skuteczne. Szybki research w necie i w oko wpadły mi takie ostrzałki: - Ostrzałka Multi Tuner KUNZMANN 134zł - https://www.remsport.pl/ostrzalka-multi-tuner-kunzmann-p-16.html - Ostrzałka do nart Pocket Racing z pilnikiem 79zł - https://allegro.pl/oferta/ostrzalka-do-nart-pocket-racing-z-pilnikiem-7594604602 - Ostrzałka Vario KUNZMANN 90-85 139zł - h
 4. Córka (10 lat) zapragnęła pouczyć się sportowej jazdy slalomem (tyczki, bramki...), ale google nic nie pokazuje takiego w Karkonoszach (oprócz typowych obozów zimowych). Szukam jakiejś szkółki organizującej taką kilkudniową dzienną naukę (może być nawet dosyć intensywna). Najlepiej Karkonosze, ale Sudety ostatecznie też wchodzą w grę. Polecilibyście coś takiego?
 5. NIe wiem o co zapytać Google'a :). A potrzebuję, bo się urwało to wewnętrzne "ucho". Przy okzji jakbyś ktoś mógł coś zasugerować gdzie kupić coś takiego (lokalne sklepy mają coś takiego, ale wymaga to zrobienia dodatkowych dziur, a producent spodni przewidział ucho mocowane na centralną dziurę).
 6. Nie mam takich zdolności Ps. To nie kupuj także Salomona.
 7. Mieliście rację -- nie było szans na zakupienie nowych podpiętek.Ale znalazłem szewca-kaletnika-rymarza, który mi to całkiem ładnie dorobił nowe.Zdjęcia w załączniku.Dla zainteresowanych: Wrocław, Jabłeczna 27, cena 60zł za oba buty.
 8. Dzięki za rady. Jeszcze pytanie - skoro lubi również jazdę po stokami, to czy dobrym pomysłem będzie zakup krótszych nart, np. 110 (czy nawet 100)? Aktualne deski to 90cm.
 9. No i właśnie potrzebuję porady o te narty, czy kupić jakieś dla początkujących czy od razu twarde deski. Instruktora już sama sobie zażyczyła, gdy dostała lanie na zawodach , wyszukanie kogoś kto porządnie weźmie ją w obroty to będzie następny krok.
 10. Dla 7-latki Podepnę się pod wątek, bo mam taki sam problem jak autor wątku. Dane: 7-latka, 122cm wzrostu, 20kg, typ "chucherko". Od 2 lat na nartach (bez instr., samodzielna nauka), jeździ tak (film jest sprzed roku): https://www.youtube.com/watch?v=F4-jcrBMHsA#t=290 (od 5 min). Obecne narty to jakieś 80cm Dynastar Dino Kid (raczej sprzed epoki internetu), więc najwyższa pora na zmianę. Dodam, że oprócz jazdy po stoku córka lubi (a może nawet przede wszystkim) skoki na wszystkich możliwych górkach. Co możecie doradzić, oprócz długości, również co do typu nart? Dodam, że to pewnie b
 11. Dzięki - napisałem. Czy te piętki to faktycznie taki deficytowy towar u każdego producenta? Jeżeli nie dostanę, to wolałbym następnym razem kupić buty od producenta, który zapewnia takie detale... Jest taki czy wszyscy raczej mają klienta później w poważaniu? PS. Jaka jest angielska "ebayowa" nazwa na te piętki? Może coś znajdę na ebayu.
 12. Witam, gdzie mogę dostać piętki (czy też podpiętki albo fleki) do butów Salomon Optima? Okoliczne serwisy narciarskie rozkładają ręce, google też nie pomaga.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...