Narty - skionline.pl
Jump to content

Jusik2002

Members
 • Content Count

  281
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

181 Excellent

About Jusik2002

 • Rank
  Początkujący
 • Birthday 12/29/1982

Personal Information

 • Imię
  Michał
 • Miejscowość
  Tychy

Ski equipment

 • Narty marka
  Fischer 4C4
 • Buty marka
  Tecnica

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A co tu się zastanawiać ? Kasa się zgadza, sezonowe karnety sprzedane więc na co śnieżyc ? Mają otwarte 20 km ale o jakości śmiesznej. Ich automatyczny system działa na jakieś inne temperatury. Pewnie pan Józek musi zadecydować czy uruchomić automatyczny system
 2. Jusik2002

  Kasprowy Wierch

  Niech lepiej zaczną od Jaworzyny, za 100 baniek zrobią z tego raj narciarski a z Kasprzaka malutko. Bez niwelacji tras mogą sobie robić co chcą a i tak gówno z tego będzie.
 3. Jusik2002

  Kasprowy Wierch

  Dobre stwierdzenie - w dużych ośrodkach. Taka malutka różnica w Ski Amade są dziesiątki takich Kasprowych a ilość tras delikatnie większa dlatego są tam jeszcze inwestycje. Dlaczego Słowacy mogli wejść na rynek austriacki i kupili ośrodek Molltaler ? Bo Austriacy nie widzieli sensu aby inwestować w niego bo jest zbyt mały. I tak aby rozwiać twoje wątpliwości -,tak byłem pare razy w Alpach.
 4. A co to za teza ? Albo się zgadzam z Tobą albo jestem Ekoterrorystą ?Idiotyzm totalny. Gdyby chcieć wymiany krzeseł to faktycznie ingerencja jest niewielka ale................. Profilowanie tras aby móc je uruchomić wcześniej to ogromna ingerencja, zbiornik i naśnieżanie to też malutka. Te nakłady nie zwrócą się nawet w 30-40 lat. Letnie zadeptywanie to inna sprawa ale to już wynik kultury osobistej. Spędzam latem około 10 dni w Tatrach i jeszcze mi się nie przydarzyło abym zostawił tam śmieci. Koniec polemiki w tym temacie.
 5. Poczytaj trochę to forum a może potem zacznij obrażać. Farmazony powiadasz ? Poszukaj w Alpach poniżej 1000m śniegu naturalnego. Inwestycje poniżej 2000 to pewnie powstają tam aby unowocześnić dojazd do tych terenów powyżej 2000m. I do tego nie wiem dlaczego uważasz że narciarzy w Polsce jest więcej jak tych którzy korzystają z gór w inny sposób ? Mam 37 lat na nartach jeżdżę od 33 lat i zdecydowanie jestem za tym aby Kasprowego zostawić w spokoju. Byłem tam wiele razy i jakoś nie widzę potencjału. Jakie niby narodowości mamy ściągnąć do Polski ? Ruskich ? Oni już tu przyjeżdżają ale się polansować bo o jeździe na nartach nie mają pojęcia.
 6. AAAAA to dla twojego rocznego dziecka warto coś zniszczyć. Oczekujesz standardu do jazdy to jedź w Alpy bo w Polsce niestety nie mamy takich gór.A z tym rocznym dzieckiem to na pewno pojeździsz na Kasprowym. Ktoś napisał w tym wątku więc mu tu odpowiedziałem.
 7. Co wy ludzie szyjecie ? Mam w dupie Eko terrorystów ale w tym temacie całkowicie sie z nimi zgadzam. Jaka wartość dodana uruchomienia takim ogromnym kosztem Goryczkowej ? Przeprofilowanie trasy bo samo naśnieżanie nie wystarczy budowa zbiornika, ciągnięcie rur a uzysk 1600m trasy ? Robić to dla kogoś aspiracji że mamy pseudo alpejski ośrodek ? Takie ośrodki w Alpach już nawet nie mają inwestycji a my mamy niszczyć ten teren bo ktoś chce jedną trasę Alpejską w Polsce ?Myślenie jest bardzo racjonalne i warto zainwestować te 100 milionów w Skrzyczne lub Pilsko. Ile my mamy tych Tatr ? Malusieńko i zostawmy je takie jakie są !!!!
 8. Wnuki to raczej już nie będą zainteresowane narciarstwem bo śnieg to będą widzieć jedynie na zdjęciach z przeszłości. Ludzie drodzy, w Alpach przestaje się inwestować poniżej 2000m a tu się oczekuje niewiadome czego. Na przeprofilowanie tego terenu nikt się nie zgodzi i tu nawet nie chodzi o eko terrorystów. Konieczna jest zbyt duża ingerencja a dla "DUMY" że mamy coś z namiastki alpejskiej to kompletna durnota wykonania. Jak ktoś chce pojeździć to jedzie w Alpy i tu uwaga - nawet na jeden dzień.
 9. Troszkę gogli już przerobiłem i muszę przyznać, że lepszych od tych z Arctica nigdy nie miałem. Miałem G-75 ale niestety zostały zgubione jak rozwaliłem się w Szczyrku a teraz mam G-106FP. Moim zdaniem gogle totalnie kompletne. Pożyczałem od taty gogle Julbo za 600 złotych i w życiu nie ma co ich porównywać do Arctici która bije je totalnie na głowę. Moim zdaniem najlepsze gogle na rynku.
 10. Tak dokładnie sugeruje. Kasprowy to legenda ale narciarsko średnio atrakcyjna. Tyle się o tym mówi bo to jedyna góra w Tatrach która troszkę nadaje się do jazdy. 1200 m trasy WOW robi wrażenie Na Goryczkowej to potrzeba z 1,5m śniegu aby to ruszyć a tyle nawet Białka nie produkuje. Ludzie gdyby tam padało tyle śniegu to by było warto inwestować ale Tatr mamy tak malutko więc zostawmy je w takim stanie jakie są. Dużo większy sens jest pozwolić na inwestycje na Pilsku. Tam śnieg też leży do maja a jeżeli już musimy mieć ośrodek wysokogórski to zróbmy to tam. Totalny of topic więc jeżeli chcemy dyskutować o Kasprowym to tam się przenosimy
 11. Byłby to świetny scenariusz, do tego mogliby przeznaczyć te środki które chcieli wpompować w Kasprowy właśnie w Skrzyczne. Kasprowy powinni zostawić w obecnym stanie bo to naprawdę nie ma sensu a 100 milionów wpakować w Skrzyczne, oj byłby efekt zadowalający wszystkich
 12. A widzisz, moje dziecko jest tam obecnie i śmiga od soboty. Warunki są super przez cały dzień. Infrastruktura słaba (stara) ale dzięki temu dziecko jeździ za 1 eur dziennie Zapomniałem dodać pogoda cudowna, strasznie mu zazdroszczę że tam jest Obecna zima sprawiła że praktycznie wszędzie naturalnego brak ale tam naprodukowali tyle, że wszystko chodzi na bardzo dobrych warunkach. Całe 100 km działa bez problemu.
 13. Dlaczego odradzacie BKK ? Widziałem Vlog @JC i wygląda fajnie. Czy to ze względu na starą infrastrukturę wyciągów ?
 14. Może w przyszłym tygodniu się uda o ile sprawdzą się prognozy
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...