Narty - skionline.pl
Jump to content

Ostek

Members
 • Content Count

  127
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

234 Excellent

About Ostek

 • Rank
  Średnio zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Niestety nie zrobiłem fotek, a byłem w ostatnią niedziele. Fundamenty, piwnice i podłoga na poziomie zero już stoją, w górę szła już część filarów piętra czy też poddasza. Miejsca do przejazdu ubędzie, obrys budynku sięga bardziej w trasę niż budynek gondoli - przynajmniej tak to wyglądało na jeden rzut oka.
 2. Chyba najciekawszy fragment Czy w Szczyrku planujecie kolejne inwestycje? Powstaną następne kolejki linowe? – Z inwestycjami jest tak, że są realizowane, gdy jest na nie popyt. W Szczyrku po dwóch latach przygotowaliśmy – nazwijmy to – podstawowy produkt. Na pewno będziemy musieli ulepszyć bazę gastronomiczną, bo obecna jest raczej tymczasowa. Nad tym teraz mocno pracujemy. Mamy też projekty dalszej rozbudowy ośrodka. Np. myślimy o budowie kolejki linowej z Czyrnej na Halę Skrzyczeńską. Ale gdyby teraz powstała, doszłoby do jeszcze większego zagęszczenia narciarzy na stokach. Dlatego doszliśmy do wniosku, że najpierw potrzebna jest jeszcze jedna trasa narciarska w tym rejonie i będziemy się starali zdobyć pozwolenie na jej wytyczenie.
 3. Jeśli masz blisko do Dąbrowy G. To zarówno na Pogorii i w Błędowie miejski ośrodek sportu prowadzi wypożyczalnie, bodaj 20 zł za komplet na dzień.
 4. Giełda zimowa w Katowicach? Wśród używek zawsze jest paru wystawców nowego sprzętu. Byłem w listopadzie i było z czego wybierać przy czym mniejszy wybór był przy rozmiarach powyżej 46 z tego powodu zakupiłem używane buty zamiast nowych ale nie żałuję. Wystawiają się w każdą sobotę i niedzielę na Muchowcu
 5. Dziwną modą to jest korzystanie z usług/podpisywanie umów bez zaznajamiania się z regulaminem/ umową, a później żal i pretensje, że przedsiębiorca złodziej jeden z drugim śmie przestrzegać regulaminu no hańba normalnie. To jest promowanie umysłowego lenistwa.
 6. ^^^ gratuluję i zazdroszczę pogody wczoraj było mleko
 7. do żółtej kanapy tak 10 do maks 15 minut, do niebieskiej w szczycie do 10 minut? Nie wiem jaka jest korelacja pomiędzy długością kolejki, a ilością narciarzy na trasie ale było na zjazdach tłoczno.
 8. Dorzucę parę zdań od siebie, bo właśnie wróciłem ze stoków. Kanapa to jest potrzebna na Julianach. Gdy wszystkie trasy na Julianach są czynne 8, 9, 9a, 10 to toczenie się po płaskim dolnym odcinku 10 po przejechaniu każdej z nich do niebieskiej kanapy na Solisku to nieporozumienie. Fajnie byłoby móc śmigać tylko u góry. 10 u góry po zmianach, zupełnie inna trasa niż w ubiegłym roku. 9 i 9a też super. 1 zamkniętą, cały dzień chodziło naśnieżanie o ile się nie mylę. Wszystko powyżej Hali Skrzyczeńskiej / Jaworzyny dzisiaj w mleku, widoczność może na 10metrów, jazda w takich warunkach nijaka. Chyba dlatego kolejka do kolejki dłuższa przy dolnej kanapie na Skrzyczne niż na Jaworzynie - tu właściwie braku kolejki. Muldy na 3,4 i Golgocie po południu, może wcześniej.Z obserwacji własnych uważam, że głównym powodem takiego stanu rzeczy jest ilość "zsuwaczo narciarzy" obecnych na trasach, połowa osób będąca na stoku ledwo się odnajduje w staniu na nartach, o zjeżdżaniu nie wspomnę. Wybitnym narciarzem nie jestem i jakoś mogę sobie podarować Golgotę, ta nieodparta potrzeba zsunięcia się z każdego stoku u niektórych mocno zastanawia. Wszystkie trasy w COSiu poniżej orczyków to leśne dukty + plus trochę polan, zjeżdżałem tam pierwszy raz, więc traktuje to jako fajną ciekawostkę. 0 9:00 zawijałem od razu na Czyrną, tam już sporo aut na parkingu ogólnie ludzi dużo, wykorzystałem dzień urlopu żeby wykorzystać karnet, który otrzymałem z tytuły rekompensaty, bawiłem się świetnie ale moja noga do końca ferii tam nie postanie Jeśli dziś były takie tłumy to od soboty będzie "nartogeddon" (fajnie wymyśliłem? może się przyjmie, Szczyrkowski nartogeddon!) i nie mam zamiaru brać w nim udziału. Nie wrzucam żadnych zdjęć, bo robienie takowych dzisiaj mijało się z celem. W zamian mapka przejazdu z dzisiaj. W sumie tego właśnie oczekiwałem po zmianach w ośrodku, możliwości przemieszczania się i jazdy po różnych trasach w ciągu dnia. Nie ma nudy!
 9. To dopiero widok Jestem ciekaw czy taka dostępność tras na Skrzycznem wpłynie na rozładowanie tras w SMR podczas ferii.
 10. Ostek

  Szczyrk

  Na Wielkiej Raczy jest szlaban i dalej nie wjedziesz, czyli nie do zrobienia w Szczyrku.
 11. Jako narciarz z Zagłębia (podkreślam, że nie ze Śląską!) z chęcią i bez najmniejszego problemu przesiadłbym się do skibusa na wjeździe do Szczyrku ale pod jednym warunkiem, że ten SKibus nie będzie stał w korkach Co mi teraz ze skibusa (pomijam brak parkingu na wlocie) skoro spędzie w nim tyle samo czasu co w aucie? Wybudowanie parkingu to dobry początek, myślę, że część ludzi tam zaparkuje bez zbędnego nakazywania i groźby kary albo zwiększonej opłaty, byleby to wpłynęło na brak korków w Szczyrku.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...