Search the Community
Showing results for tags 'narty cały rok'.
-
Rok temu wpadłem na pewien niebezpieczny pomysł. A gdyby tak nie kończyć sezonu narciarskiego? Rozważałem, czy jest to możliwe. Uznałem, że można spróbować, bo czemu nie? Tak więc zamiast postanawiać schudnięcia, nauki języków obcych, zmiany pracy, życia itp. moim postanowieniem noworocznym na 2026 rok stała się jazda na nartach w każdym miesiącu kalendarzowym w Europie. Najlepiej, gdyby udało się to zrealizować w naturalnych warunkach - bez hal narciarskich. Cztery pierwsze miesiące roku były dość bezproblemowe. Plan na kolejne? Maj: na majówkę planuję skoczyć na Chopok lub Kasprowy Wierch, jeszcze rozważam. Czerwiec: na weekend Bożego Ciała zapewne pojadę na Hintertux. Chciałem Molltaler, ale widzę, że raczej zamkną się w maju. Chyba, że macie coś innego do polecenia? W Szwajcarii może być czynne coś oprócz Zermatt? Przełom lipca i sierpnia: tu mam problem. Dotąd pewnikiem wydawało mi się włoskie Passo Stelvio. Niestety w tym roku spadło tam wyjątkowo mało śniegu i do sierpnia może nie dociągnąć. Co w zamian? Zermatt da radę? Czy lepiej pojechać gdzieś na początku miesiąca? Przełom września i października: tu liczę na dobrą kondycję i otwarcie kolejnych lodowców - może Maso Corto? A może jeszcze coś innego? Listopad i grudzień: tu oczywiście liczę na narty w Polsce. Coś, co jeszcze kilka lat temu wydawałoby się bezproblemowe, nagle powoduje karkołomne rozważania, czy wystarczy śniegu. Wiem, że za kilka lat jazda na nartach w Europie poza halami w każdym miesiącu roku może być po prostu niemożliwa. Czy się uda? Nie wiem, ale na pewno będzie ciekawie W każde z miejsc planuję jeździć pociągami i autobusami, co dodatkowo zapewni atrakcję podziwiania Europy przez okna.
- 59 replies
-
- 12
-
-
- narty latem
- alpy
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
W dawnej hali zakładów „Hajduki” w Chorzowie Batorym powstaje pierwsze w Polsce Centrum Skimark ze sztucznym stokiem. Michał Starzyński, właściciel chorzowskiego Freestyle Parku na pomysł sztucznego stoku trafił przez przypadek. – Przeglądałem internet i nagle rzucił mi się w oczy narciarz jeżdżący w hali. Pomyślałem, dlaczego u nas jeszcze tego nie ma? Potem spotkałem się z przedstawicielami Skimarku i zaczęliśmy współpracę - relacjonuje. Jak to działa? Narciarze wchodzą na bieżnię o specjalnej nawierzchni imitującej śnieg. Możliwości płynnej zmiany prędkości oraz kąta nachylenia stoku umożliwiają naukę i trening na każdym poziomie zaawansowania. A wszystko bez ciężkich ubrań, gogli i kolejek do wyciągu. – To świetna opcja na rozpoczęcie przygody narciarskiej, czy zajęcia wf-u dla szkół. Naprzeciwko stoków będą lustra weneckie, więc każdy będzie miał podgląd i możliwość korygowania postawy – dodaje M. Starzyński. Zdradził, że nawiązuje współpracę z katowickim AWF-em, który będzie tu przeprowadzał badania naukowe. Na terenie dawnych zakładów chemicznych „Hajduki” trwają obecnie prace remontowe. Otwarcie atrakcji zaplanowano na marzec.
- 6 replies
-
- 6
-
-
- skimark
- narty cały rok
-
(and 1 more)
Tagged with:







