Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

narty dla 10-cio latka


malwinka

Rekomendowane odpowiedzi

Po Waszych poradach w zeszłym roku kupiłam mojemu młodszemu bratu narty Fischer Competition 120cm. Przejeździł dwa sezony i chyba trzeba mu będzie kupić nowe na przyszły sezon. Nie jest to nic pilnego, ale może uda się taniej kupić narty po sezonie niż przed...

I teraz trochę danych.

wiek: 10 lat

wzrost: 140 cm

waga: 34 kg

jeździ na nartach całkiem dobrze. Zaczynał chyba 6 lat temu. W tym roku był tydzień na obozie, więc myślę, że technikę podciągnął. W tym lub w przyszłym roku planujemy zapisać go do klubu do sekcji narciarskiej. Jak pytam się jakie chciałby mieć narty, odpowiada, że terenowe. I właśnie nie wiem czy kupić rzeczywiście jakieś szersze, czy zwykłe. Czy zostać na modelu Competition, czy jedno wyżej - Worldcup. I wtedy nie wiem czy SL czy GS? (napisałam modele Fischer, bo te znam, ale oczywiście mogą być inne firmy. Chodzi mi tylko o półkę nart.)

Z góry dzięki za pomoc.

Natalia

Edytowane przez malwinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej będzie gs :) na sl zawsze da rade :) ja tak miałem z córką jeździła na sl a w tym roku przesiadka na gs 145 (ma teraz 144) i widać że jest zadowolona, a i na zawodach łatwiej na tym pojeździć :) promień skrętu takiej narty to ok 14m więc dziecko może jeździć za rodzicem czy odwrotnie bez większej męczarni :D (poprzednie sl córy miały promień 8m) :cool:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Sezon się zbliża i trzeba powoli się decydować... Nadal nie mam wybranego konkretnego modelu, więc proszę o pomoc! Dla ułatwienia napiszę:

1. Płeć - chłopak

2. Wiek- 10lat

3. Waga - 35kg

4. Wzrost- 142cm

5. Na nartach jeździ od: 7lat

6. Jego umiejętności określam (wg skali forumowej) na - ciężko mi określić, ale koło 5

7. Jego buty to - obecne chyba już za małe, więc jakieś nowe 3/4 klamrowe...

8. Jakie ma teraz narty/model: fischer competition 120cm

9. Jaką jazdę preferuje (skręty/trasy): najchętniej muldy, świeży śnieg... ;) Do spokojnej jady 'wężykiem' jakoś nie da się go namówić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka ma podobną "legendę" (wiek, staż, gabaryty), kupiłem jej na ten sezon Atomic race 10 jr w długości 140 cm. Inna sensowna narta to Rossignol Radical RSX. Obie to narty dla dzieci już jeżdżących ale nie o ambicjach zawodniczych. Prawie wszystkie narty juniorskie na rynku to modele dla początkujących, w zasadzie do nauki, no i są jeszcze modele sportowe - slalomowe i gigantowe, oferta nart dla już jeżdżcych dobrze niemniej rekreacyjnie dzieciaków jest mniej niż skromna. I długośc 140 - o krótszych nawet nie myśl.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zawsze problem w wyborze narty dla takiego nastolatka:eek:,może być długość 140 cm,ale jeśli Syn nie potrafi jeździć skrętem ciętym,to można wybrać tuć krótsze/130-135 cm/.ale do nauki skrętu ciętego,a nie ślizgowego.Nie polecam nart nowych,czasmi lepiej/jak ktoś spędza ferie zimowe na nartach/bazować na wypożyczalni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat jeździ skrętem ciętym, na stromych stokach potrafi kontrolować prędkość ześlizgiem. Był w zeszłym roku na obozie narciarskim, więc technikę może jeszcze podciągnął.

Narty rzeczywiście nie muszą być nowe, ale nie potrafię ocenić stanu używanej narty... Poza tym sprzedajemy obecne narty, więc różnica może nie będzie bardzo duża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiemy,że trzeba szukać dobrej narty uzywanej dla juniora:rolleyes:Teraz trzeba wybrać nartę o określonym promieniu skrętu,w wypożyczelniach w Austrii polecają narty GS junior,twierdząc,że są bardziej uniwersalne,ale nie mogą przekraczać te max +10 cm powyżej wzrostu,raczej preferują równość wzrostu:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

Brat jeździ skrętem ciętym, na stromych stokach potrafi kontrolować prędkość ześlizgiem. Był w zeszłym roku na obozie narciarskim, więc technikę może jeszcze podciągnął.

Narty rzeczywiście nie muszą być nowe, ale nie potrafię ocenić stanu używanej narty... Poza tym sprzedajemy obecne narty, więc różnica może nie będzie bardzo duża...

Mihumor dobrze prawi RSX to bardzo dobra narta, oczywiśćie w wersji na płycie, o rozsądnym taliowaniu a jednoicześnie mniej wymagająca niż pierwsz gigantka. Mój syn ma taką od zeszłego sezonu i bardzo sobie chwali. Biorąć pod uwagę wiek i umiejętności radzę wybrać 150 cm.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

I nigdzie nie mogę znaleźć Rossignoli RSX z płytą... Czy duża różnica będzie między nartami z płytą, a bez? W sumie to teraz już w ogóle nie wiem co kupić...

Nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie, ale kupiłam takie buty.

Na Allegro znalazłam kilka ofert:

Rossignol RSX 1

Rossignol RSX 2 (dlaczego są prawie 2 razy tańsze od tych poprzednich? ;P)

Elan Race RC (używane, nie wiem jak się mają do powyższych)

I jeszcze w sklepie polecali Volkl Racetiger

Doradźcie proszę...

Pozdrawiam

Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...