Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co byście polecili?


JokerDG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na nartach jeżdżę 5 sezon. Pierwsze 2 sezony jeździłem na jakiś wypożyczonych nartach natomiast te 3 jeżdżę na Atomic'ach race 8(150cm). Mam 174 cm i około 70 kg. Ogólnie rzecz biorąc na race 8 jeździ mi się dobrze, ale pora na zmianę. Swoje umiejętności oceniam na 5-6. Szukam narty twardszej od poprzedniej(bez przesady). Znajomy mi polecił Fischer'y worldcup sc rc4(150cm), Atomic GS 11, a pan w decathlonie Atomic SL 10. Cena nie ma na razie znaczenia.

Pozdrawiam JokerDG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda narta o długości 150 cm będzie dla Ciebie za krótka, slalomka minimum 155 a lepiej 160 chyba, GS znacznie dłużej a nary typu cross czy allround koło 160 -165 mniej więcej. Napisz gdzie jeździsz przeważnie, jak lubisz jeździć i czego oczekujesz od narty poza tym,żeby była twardsza. Atomic Sl10 wydaje sie ciekawą kontynuacją, dwie pozostałe to spory przeskok. Napisz coś więcej o sobie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na stokach głownie przygotowanych. Czego oczekuje od narty hmmm.... Przede wszystko aby były stabilniejsze przy szybszej jeździe i trzymały na lodzie, bo niestety, ale na race 8 na lodzie była tragedia. Narty chciał bym typu Race. Lubie jeździć szybko (nie jestem kamikaze od razu pisze, nie na "krechę"), wolę wykonywać krótsze skręty/łuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak stabilności przy prędkości i słabe trzymanie to w dużej mierze wina zbyt małej długości (jeszcze jest kwestia ostrzenia krawędzi) - problem się zwiększa wraz z pogarszaniem warunkow (nierówno, twardo,lód). Jeśli chcesz taką narte to popatrz na narty z rodzaju SC czyli tzw "drugą slalomkę od góry", coś w rodzaju np Fisher RC4 Race SC, Atomic SL11 lub mniej twarde 10, Volkle Racetiger SC; ale ja bym Ci polecił najbardziej z nich uniwersalne Dynastary Contact Groove, długości 155 (większa skrętnośc i reaktywność, krótszy skręt lepiej) lub 160 (większa stabilność i większa uniwersalność, łatwiejsza jazda średnim skrętem, mniejsza nerwowość czyli łatwiej).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w czwartek jadę przetestować, jak mi sie jeździ na Fischerach tylko, ze niestety na 150. Czyli mam rozumieć, ze jednak 150 cm to za krotka narta? Akurat mój znajomy mówił, ze jest to twardsza narta(i ciężka) i będzie dobrze jak będzie na 150. A co możesz mi powiedzieć o Atomicach Sl12 albo GS12? Ewentualnie coś z Salomona?

Ps. wole jednak nowe narty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój znajomy tkwi w błędzie, na tej narcie przy długosci 150 będziesz sie po prostu męczył, nie daj się zwieść krotkiej jeździe testowej bo ona może być bardzo pozytywna, narty będzie się łatwo prowadzić, będa bardzo skrętne i reaktywne, możesz nie odczuc wady małej długosci zwłaszcza jak bedzie twardo i równo. Jednak przy większych prędkościach przy drobnych błędach lub na niewielkich nierównościach narty bedą mieć silną tendencje do wyjeźdżania spod narciarza, trudno będzie utrzymać stabliną pozycję co zmusi do nieustannego niskiego stania (mocno meczące), do tego to sztywna narta więc wymaga sporej prędkości by wchodziła łatwo na krawędź a przy tej długosci taka prędkość to utrata stabilności, no i ta narta nie lubi wolnej jazdy, to sie zaprzecza, 155 minimum ale jak Soczek uważam nie schodź poniżej 160. No i po co Ci tak sztywna narta?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Ci już napisałem poniżej - popatrz w dół te kilka postów. Osobiście Dynastar Contact Grove bo mam je objeżdrzone i wiem, że to fajne narty

jak również inne contacty od 10 w góre od sezonu 06/07 :D bardzo fajne narty :) też mam takiego od niedawna (11) zwykłego omeglassa albo speed coursa lub zwykłego speeda :D, slalomka i contacty 165 a coursy i speed 172 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Ci już napisałem poniżej - popatrz w dół te kilka postów. Osobiście Dynastar Contact Grove bo mam je objeżdzone i wiem, że to fajne narty

Mihumor bardzo dobrze Ci napisał ja przedtem miałem takie narty

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=697&id_modelu=895długość 160 cm i efekt był taki że przy większych prędkościach to było (śmierć w oczach) teraz mam takiep1010072m.jpg i jadąc dwa razy szybciej tej prędkości się nie czuje,narta jest bardziej stabilna i świetnie się prowadzi reasumując naprawdę godna polecenia.:)

Sławek możesz to zmniejszyć?Znaczy się SB.

Edytowane przez Wituś
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w TH empirycznie sprawdziłem, że w tych Dynastarach rdzeń jest drewniany. Wywaliło mnie w gorę na jednej wrednej hopce i niestety poleciałem na plecy (jak ktoś woli na d...), narty się skrzyżowałe i krawędź po gornym kancie ściągnęła biały laminat na długości 1,5 cm - no i widdać prawdziwe drewniane drewno w środku - nie ma lipy. Zastanawiam sie czy to czymś zamalować, na razie nie wiem czym ale z tym drewnem na wierzchu fajnie nawet wygląda:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem, ze mogę się mylić. Jeżeli wszyscy tak uważacie, ze te dynastary będą dobre, to spróbuje je dorwać gdzieś i zobaczyć jak będzie się jeździło

PS. a co możecie powiedzieć o Salomonach?

jakich salomonach?? bo tego też jest dużo, mysiek ma xwingi, aklim crosmaxa i x winga :), dynastary moze uda ci sie w ustroniu w atucie pozyczyć :D, jak będziesz w sobote na rusińskim to możesz się na moich dynastarch przejechać , potem będę 14 w brennej

Edytowane przez 1973marcin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakich salomonach?? bo tego też jest dużo, mysiek ma xwingi, aklim crosmaxa i x winga :), dynastary moze uda ci sie w ustroniu w atucie pozyczyć :D

właśnie nie mam pojęcia jakie modele:confused: Jakieś lepsze, Racing. Tak jak pisałem, aby były stabilniejsze przy większej prędkości i na lodzie;]

Edytowane przez JokerDG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...