Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

St. Anton, Ischgl?


nati1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Pytanie, Jedziemy W Marcu W Rejon Ischgl, Dokładnie Miejscowość Pians , Tylko Trohcę Ceny Skipassów Mnie Przerażają - Ostatnio Byłam We Włoszech 2 Lata Temu ( Fakt że Nie Na Cały Region Miałam Skipass) Ale Płaciłam Ok 100e I To Na Poczatku Lutego , A Teraz Jadę Pod Koniec Marca I Cena Na 6dni Na Cały Region To Od 200e Do Ok 220e . I Mam Pytanie Jest Możliwość Kupienia Skipassów Na Trochę Mniejszy Region?

P.s. Mamy Jeszcze Wolne Miejsca W Wynajętym Domu I Miejsce W Samochodach ( Max Dom Na 11os) Jakby Ktos Chetny Był To Zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim z tego co się orientuję to nie ma skipasu wspólnego na Ischgl i St. Anton, chyba że o czymś nie wiem:confused:

Kolejna sprawa to karnet we Włoszech 2 lata temu w lutym za 100 e, to coś nie tak:confused:, taki 6 dniowy karnet zakupiony "normalnymi kanałami" musiał kosztować przynajmniej ok 150 e.

Najtańsze karnety w prowincjonalnych austryjackich ośrodkach to koszt ok 150 e, w takich normalnych kosztują niespełna 190 e, a w topowych 200 i więcej i do takich topowych należy między innymi Ischgl.

W Ischgl możesz kupić karnet na samo Ischgl-Samnaun z wyłączeniem pozostałych ośrodków w dolinie, a i tak dostaniesz karnet na ponad 230 km tras bez odpinania nart, więc na pewno się przez tydzień nie znudzi.

Z tego co widzę za taki karnet zapłacisz 197,5 e czyli nie jakaś ekstrema cenowa, bo to ok 15 e drożej jak w "normalnym" ośrodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma karnetów 6 dniowych we Włoszech za 100 E i to w szczycie sezonu, nawet niewielkie ośrodki mają ceny 140-150 e i w górę, "druga liga" się ceni w lutym na ok. 180 E a pierwsza lekko ponad 200E, najtaniej udało mi sie kupić karnet w niskim sezonie za 145 E(Val di Fiemme - zniżka grupowa poprzez zakup w hotelu). Dobrze SB pisze - normalna cena to jest i tyle, a taki karnet obejmujący w Itali kilka ośrodków to ok. 220 E za 6 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Pians jest minimalnie bliżej do St Anton niż do Ischgl. Dodatkowo dużo lepszą drogą. Tu widzę twardy orzech do zgryzienia, bo decydować się trzeba na jeden tylko karnet... Na szczęście nie wybierasz miedzy dwoma słabymi ośrodkami, a dwoma topowymi, więc w każdym przypadku będzie super. Niestety w St Anton byłem tylko latem więc nie jestem w stanie precyzyjnie porównać do Ischgl, ale gabarytowo są chyba bardzo zbliżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

wlaśnie wyciągnelam stary ( sprzed 3lat) skipass (les sybelles)z Francji , bylam tam chyba w ostatnim tygodniu marca , zniżka za termin jak dobrze pamiętam - 15% i cena 79,20 euro...fakt że nie jest (byla) to stacja najwyższych lotów , niektóre wyciągi pamiętaly dawne czasy ale same trasy byly ok..co do wloch to rzeczywiście cena na skipassie to 155euro ( dolomiti superski)rejon Moeny ( ale nie pamiętam na co dokladnie obowiązywal), ale to i tak mniej niż prawie 200e..

moja mama teraz jest już drugi raz w Arta Terme, za skipass placi ( 98e), fakt że kupowany grupowo i przez organizatora..nie wiem co to za region że tak tanio..

w każdym razie też widzialam na mapie że droga do st. anton jest lepsza niż do ischgl, więc pewnie zdecydujemy się na st. anton , ceny i tak podobne.. a w 10 top regionach Austrii oba ośrodki zajmują wysokie miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie moglibyście wybrać salomonowego rozwiązania? Zamiast 6 dni w jednym ośrodku, wybrać np. 2 dni Ischgl, 1 dzień Kappl (polecam!), 2 dni St. Anton? Cenowo wyjdzie podobnie, zobaczycie więcej.

PS Jeździłem i w Ischgl i w St. Anton. Mam więc jakieś tam porównanie. Warto wiedzieć, że warunki śniegowe w St. Anton w marcu mogą być już średnie - nie chodzi mi tu o grubość pokrywy śnieżnej (ta jest z reguły b. dobra) a o jakość śniegu - obszar jest niski, wyraźnie niższy niż Ischgl/Samnaum i przez to śnieg potrafi być mokry i "kaszkowaty"! Choć jeśli to początek marca, to powinno być OK:)

pozdr, luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie ma siły, zeby jeden skipass kupic na Ischgl i St Anton. Gdyby mozna bylo to nie byloby tematu.

Pewnie, że nie! To dwa a nawet trzy osobne obszary/skipass'y (zależy, czy kupimy na dolinkę Paznaun 3-dniowy, czy osobno na Ischgl (2 dni) i Kappl (1dzień). Do tego osobny karnet na St. Anton!

Jak już pisałem, cenowo wyjdzie to (czyli te łącznie 5 dni) porównywalnie do jednego karnetu na 1 obszar na 6 dni. I teraz pytanie, co kto woli - 6 dni w jednym ośrodku i mało jeżdżenia samochodem czy 5 dni w trzech różnych ośrodkach + dojazdy autem (a w czasie dnia przerwy jedziemy do Langenfeld w dolince Oetztal na kąpiel w termach:)).

Co kto woli...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...