Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ostrzałka BRIKO z makro


Keszelski

Rekomendowane odpowiedzi

Zachęcony info o przecenach wybrałem się do makro. Zwróciłem uwagę na ostrzałkę BRIKO PRO SHARP MAPLUS (o ile dobrze zapamiętałem pełną nazwę). Cena ok 120 (?)

Z obrazkowej instrukcji z tyłu opakowania wynika, że można ustawić kąt co 1 stopień od 85 do 90.

Czy ktoś z was miał już jakieś doświadczenie z tego typu narzędziem? Czy warto to coś nabyć?

Chciałbym sobie sprawić "takie coś" po to, aby po 1-2 dniach jazdy na nartach (które wcześniej zostały przygotowane w serwisie) na bieżąco "poprawiać" krawędzie.

Edytowane przez Keszelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opakowanie jest zamknięte, ale przez folię chyba widać pilnik. Nie miałem czasu, żeby czekać na kogoś z obsługi i zapytać/upewnić się.

jest pilnik i jest to ostrzałka z katalogu maplusa a nie jakaś wersja dla makro, teraz jest przecena więc może jeszcze będzie przecenione (imadła już przecenili i żelazka też - są tańsze niż na aledrogo :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica w cenie kilkanaście zł między przeceną w makro a allegro jest drugorzędna.

Ważniejsze jest pytanie, czy warto wyposażyć się w tego typu narzędzie do wykorzystania nieomal na stoku tj. żeby po całodziennej jeździe (szczególnie na zlodziałym stoku) poprawić sobie krawędzie na jazdę na następny dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica w cenie kilkanaście zł między przeceną w makro a allegro jest drugorzędna.

Ważniejsze jest pytanie, czy warto wyposażyć się w tego typu narzędzie do wykorzystania nieomal na stoku tj. żeby po całodziennej jeździe (szczególnie na zlodziałym stoku) poprawić sobie krawędzie na jazdę na następny dzień.

ja sobie kupiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 10 months later...

Ja używam, dokupiłem jeszcze pilniki diamentowe. Pilnikiem z kompletu ostrzę, a diamentami wykańczam. Moje odczucia (jak również mojej żony) są takie że mamy narty naostrzone co najmniej tak dobrze jak przez serwis. Uważam że ostrzałka jest warta swojej ceny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ smaruję narty przed każdym dniem jazdy to przy okazji delikatnie je ostrzę. Nie dojeżdżam ostrzałką do piętek i dziobów na odległość ok. 10-15 cm, więc nie muszę ich przytępiać. Być może na koniec sezonu oddam narty do serwisu, ale to będzie zależało od stanu ślizgów (struktura) i wtedy poproszę również o podniesienie krawędzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze mam lamerskie pytanie - diamenty są do zamocowania do tej właśnie ostrzałki, czy wymagają innego osprzętu-oprawki?

Patrzę na stronę z akcesoriami Maplus i jest zakładka "diamenty do ostrzałek", ale tak na oko to nie pasują one mi do tej ostrzałki tj. mam wątpliwości czy je da się zamocować w tej właśnie ostrzałce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostrzę sam tą ostrzałką, jest ok, jeśli chcesz sam robić od zera to dokup raszplę (taki rodzaj grubego,chamskiego pilnika) - przyspiesza pracę na początku przy wyprowadzeniu kąta, pilnik w zestawie jest ok ale jak dla mnie zdecydowanie lepiej ostrzy sie diamentem średnim (320 albo 400). Diament taki kwadratowy jak na focie lub lepiej taki 2,5 cm na 7 cm i wtedy wkładasz go pod kątem do ostrzałki - pracujke on mniejszą długością a do tego za każdym razem wykorzystujesz nieco inną część tego diamentu dzięki czemu znacznie dłużej wytrzyma, praca diamentem tylko na mokro (woda+alkohol+pędzelek i przemywać go i krawędź) bez nacisku, pilnik na sucho z naciskiem wtedy ruch od przodu do tyłu, ślizg przy ostrzeniu zaklejaj taśmą papierową. To tak z grubsza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starsze narty, które regularnie oddawałem do serwisu, mają wyprowadzone kąty. Czyli mogę do nich zabrać się do nich ostrzałką bez raszpli. Potrenuję na tych nartach.

Natomiast nie wiem co zrobić z pierwszym ostrzeniem Progressorów 8+, na których krótko jeździłem w zeszłym roku, a w tym jeszcze nie, i które jeszcze nie były ostrzone. I nie wiem jaki miały kąt fabryczny. Chyba lepiej bedzie to pierwsze ostrzenie z dedykowanym kątem zlecić w serwisie.

Dopiero po doświadczeniach ze starszą parą będę podejmował decyzję. Mimo, że naczytałem się o ręcznym ostrzeniu tu i ówdzie, to dalej wydaje się to mocno skomplikowane i trochę mam obaw czy czegoś nie sknocę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj na ręczne ostrzenie, ustal kąty (albo fabryczne albo takie jak Ci odpowiadają) i później będziesz sobie już to robił sam. Pierwsze ostrzenie jeśli będziesz chciał nadać kąty zajmuje bardzo dużo czasu i wymaga wprawy. Ja w sumie teraz zacząłem sie tym bawić i pierwsze narty zrobiłem w sobote niemniej bardzo dużo dało mi to co mi pokazali doświadczeni w tym zakresie. To daje przedewszystkim pewność, że czynności które wykonujesz są robione dobrze, w dobrej kolejności, w sumie nie taki diabeł straszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ot co! przydałby się w sieci jakiś film instruktażowy.

A jeśli chodzi o pierwsze ostrzenie nowych nart, to muszę poszukać gdzieś serwisu ręcznego w pobliżu Częstochowy, bo te funkcjonujące w naszym mieście robią tylko maszynowo. Pewnie najbliżej byłoby gdzieś na Śląsku - jeśli ma ktoś sprawdzony adres takiego serwisu, to poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...