Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Łatwe slalomki dla 6 za ok. 1000 zł


makhan

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jeżdżę na nartach dość długo (z 10 lat), ale ostatnimi laty raczej niewiele. Postanowiłem to zmienić i w ramach tych zmian zamierzam sprawić sobie nowe deski.

Mam 22 lata, 190 cm, 80 kg, umiejętności wg Waszej skali 6. Zjadę z każdej trasy, ale najwięcej frajdy sprawiają mi czerwone.

Mam braki w technice, ale pociągają mnie częste, wąskie skręty, dlatego szukam slalomki która wybaczy mi pewne błędy, pozwoli na (/pomoże w) dalszą naukę, a jednocześnie sprawdzi się na trudniejszych trasach.

Buty mam dość miękkie, Nordica GTS CX 60-70, planuję zmienić na twardsze, ale jeszcze nie w tym roku.

Z tego co na razie się zorientowałem, celuję w Fischery RC4 Race SC 170 cm.

Czy to dobry wybór, jeśli nie, to w co celować, jeśli tak, to na jakie ew. odpowiedniki innych firm zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę za 1000 zł masz prawie nieograniczony wybór w sprzęcie używanym a w nieużywanym bardzo duży.

Nowe na pewno kupisz Atomici z zeszłego roku, sl11 za ok 1100 pln i taniej, przy twoich gabarytach i tendencji do rozwoju nie będzie za sztywna.

Drugą stroną medalu jest to że każdy producent nart ma coś takiego w ofercie i ciężko sypać modelami w tym ogólnym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zamiast slalomek polecił bym Ci narty z grupy allround :) co do tych race sc to za miękkie dla Ciebie.

co definiujesz poprzez ciasne skręty uślizgiem pełną krawędzią?? mowisz ze masz braki w technice a do takiej slalomki trzeba mieć tą technike dlatego polecam Ci grupę allround od taka narta którą pojedziesz krótkim i średnim skrętem:) co ty na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Fischery na gościa 80 kg, ktory zaczyna na slalomce za miękie nie będą na bank, to samo z SL11 Atomica - to właśnie będą łatwe slalomki. Jeździłem na nich ważąc 8-9 kg więcej i nie czułem by były za miękie. No przecież nie ma co stawiac faceta na topowej slalomce, który chce doskonalic technikę. Jeśli możesz to kup nowego Atomica sl11 z zeszłego roku 0- cena jest teraz naprawdę dobra jak na taką nartę, ten Fischer też jest ok. A co do allroundu to myślę tak jak Bugi, warto sie zastanowić nad czymś takim przy okazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Machu

raczej celuję w nowe, sprzed roku, dwóch, z używanymi nigdy nic nie wiadomo

SL11 wyglądają nieźle, przyglądnę się nim, dzięki ;)

@bugajson

w tym momencie jeżdżę (zazwyczaj) z uślizgiem, ale chcę się nauczyć śmigać na krawędziach, dlatego właśnie wybrałem slalomki

myślałem nad trochę miększą nartą właśnie ze względu na braki w technice

braki w technice są do nadrobienia, zwłaszcza, jeżeli narta będzie mnie do tego zmuszała ;)

ale allround też nie są złe, możesz polecić jakiś model ze stosunkowo mocnym taliowaniem?

@mihumor

za miękkie na pewno nie będą, jeśli chodzi o allround, to j.w. jaki model polecasz?

@Raceman,wojtus81

narty super, ale dla mnie raczej za trudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze pomyśl o tych, na których ja jeżdżę czyli Dynastar Contact Groove, jest to przejściówka pomiędzy slalomką z ktorej ma geometrię i taliowanie oraz twardośc poprzeczną a nartą cross-ową ze względu na specyficzna dla tej grupy twardością podłużną. To swietne narty i fajniejsze od Atomicow i Fischerów bo jadą w zasadzie jak tego typu narta sc ale też nie tracą swoich walorów przy jeździe w średnim skręcie czy w gorszych warunkach.Niegłupie narty to także Fisher Progressor 9+ - trochę inna wariacja na temat narty race-owej idąca również w kierunku większej uniwersalności i lepszej przystępności (odpowiednik to Elan Speedwave 14 albo 12). A z allroundu klasyka czyli Rossignol Zenith 6 (6,5) albo Dynastar Contact 10 albo 4x4. Fajne allroundowe slalomki to były Atomici Metrony ale nowych to się chyba już nie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Machu

raczej celuję w nowe, sprzed roku, dwóch, z używanymi nigdy nic nie wiadomo

SL11 wyglądają nieźle, przyglądnę się nim, dzięki ;)

@bugajson

w tym momencie jeżdżę (zazwyczaj) z uślizgiem, ale chcę się nauczyć śmigać na krawędziach, dlatego właśnie wybrałem slalomki

myślałem nad trochę miększą nartą właśnie ze względu na braki w technice

braki w technice są do nadrobienia, zwłaszcza, jeżeli narta będzie mnie do tego zmuszała ;)

ale allround też nie są złe, możesz polecić jakiś model ze stosunkowo mocnym taliowaniem?

@mihumor

za miękkie na pewno nie będą, jeśli chodzi o allround, to j.w. jaki model polecasz?

@Raceman,wojtus81

narty super, ale dla mnie raczej za trudne

ja mam na mysli nowe ale model zeszloroczny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Machu

tak też to zrozumiałem, moja wypowiedź tyczyła się fragmentu prawie nieograniczony wybór w sprzęcie używanym a w nieużywanym bardzo duży ;)

Co do allroundów się jeszcze zastanowię :D

A co sądzicie o Salomonach 3V? W lokalnym sklepie próbują mi wcisnąć takie sprzed 2 lat za 1300 zł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te allroundy, to faktycznie dobry pomysł, dzięki za rady :)

Najbardziej mi się podoba chyba Progressor 9+ (chociaż zastanawiam się czy nie za twardy będzie), ale będę też monitorował ceny Dynastara i Rossignola.

Pytanie jaka długość - 175 czy 180 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...