Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Finał family cup


Rekomendowane odpowiedzi

Panie Zielonacki proszę o zatrudnienie porządnego i wykwalifikowanego ustawiacza slalomu GIGANTA a nie jakiegoś tam pierwszego lepszego goprowca (bez obrazy dla goprowca).Z roku na rok jest coraz to gorsza organizacja i przygotowanie do zawodów. Jeśli ta organizacja się nie poprawi na Familly Cup będzie startować coraz mniej uczestników.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Family Cup

Vide mój post...

No i po pierwszym dniu zawodów.

Wierchomla-stacja z fatalnym dojazdem ,łąkami płaskimi tak,że niepostrzeżenie przechodzisz na narciarstwo klasyczne ,kolejkami do wszystkiego,jazdą po trawie zamiast śniegu.

Zachęta ze strony managmentu musiała byc spora,jesli tę stację wybrano na

kilkusetosobowy finał.

Organizacja zawodów-jak zawsze,nikt nic nie wie..

Ale poza tym-wszystko,a zwłaszcza atmosfera rywalizacji,OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wypada się przywitać tak więc siema;)

Opiszę moje odczucia po piątkowym "gigancie"

Niewiem od czego zacząć bo tak dużo tego jest.

Zaczeło się od tego że kapitan ze śląska zabalował i przybył dopiero o 9, kiedy biuro zawodów otwarto o 8 i wszyscy inni kapitanowie już tam byli.

Jak już ktoś wspomniał "gigant" był ustawiony przez Instruktora z wieloletnim starzem, ale warto opisać go szczegółowo.

Pierwsza czerwona była poprostu nawrotem którego nawet na slalomkach niedało się objechać. Potem niebieska i czerwona w miarę prosto i niebieska na przegince koło hydranu:D światło bramki miało tam ok. 1,5m. trzeba było tam narty postawić w ześlizg a to co było za przeginką można nazwać żywym lodem. Po przejeździe 100 zawodników rynny sięgały kolan a organizator nie miał ani jednej osoby która pojechała by te rynny wyrównać. Później kilka bramek pod górę i znowu nawrót i tam w obydwóch przejazdach poszedłem rabarbar:D ale tez jako jedyny na metę wjechałem tyłem:cool: Dróga trasa również pełna była niespodzianek. Po ostatniej bramce wbrew przyzwyczajeniom nie było mety tylko 200m zjazdu na krechę dla zmylenia przeciwników;)

Ogólnie zawody mogły przypaść do gustu. Pani która startowała zawodników na niższym slalomie mogła się podobać. Kiełbacha na talon też niczego sobie. Napewno smakowała lepiej niż wyglądała:D

Pozdrawiam wszystkich;)

Może kiedyś się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Wierchomli w piątek i oglądałem te zawody troszkę z boku. Po raz pierwszy od kilku lat nie wystartowałem w Family Cup i nie żałuję.

Po pierwsze giganty są coraz gorzej ustawiane (zwłaszcza na Wierchomli 2009- eliminacje małopolskie) jak odbywały się w Kluszkowcach to jeszcze było ok ale nie wiem kogo oni teraz znaleźli. No i te niekończące się dekoracje :(

A tak szczerze dla tych co startowali to szacunek w tą pogodę stojąc w gumach na starcie czekając na dwa przejazdy :) podziwiam!

PS.

A tak się prosi w Polsce o jakąś fajną serię zawodów dla amatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem o co w tym wszystkim chodzi.

Generalnie 80-90% zawódow amatorskich jest ustawianych jak by ktoś popił dzień wcześniej:)

Kiedyś pisałem jak zrobili zawody Intersport Cup, puszczali zawodników przy widoczności 2-3 m i tak można by jeszcze mnozyć wiele takich kwiatków.

Wydaje mi się że Ci wszyscy ludzie którzy jadą na zawody ileś tam kilometrów i płacą za zawody, zasługują na jakość/

Jedynie MPA jeszcze trzyma parametry giganta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zawody po szydlem amatorskie powinny miec przepis ktory by mowil ze obowiazuje zakaz scigania sie w gumach i tyle.. jesli ma to byc amatorka niech bedzie:) zeby jeszcze wszyscy tak groznie jezdzili jak wygladaja hehe.. osobiscie nie jezdzilem nigdy zawodniczo i nie mialem na sobie gumy i tak sie raczej nie stanie.. chce w przyszlym roku sprobowac sil w MPA ale jak mi znajomy powiedzial jaki to jest wyscig zbrojen to zbielalem:P ale i tak sie chyba wybiore na ktoras z eliminacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zawody po szydlem amatorskie powinny miec przepis ktory by mowil ze obowiazuje zakaz scigania sie w gumach i tyle.. jesli ma to byc amatorka niech bedzie:) zeby jeszcze wszyscy tak groznie jezdzili jak wygladaja hehe.. osobiscie nie jezdzilem nigdy zawodniczo i nie mialem na sobie gumy i tak sie raczej nie stanie.. chce w przyszlym roku sprobowac sil w MPA ale jak mi znajomy powiedzial jaki to jest wyscig zbrojen to zbielalem:P ale i tak sie chyba wybiore na ktoras z eliminacji

Również uważam że start w gumach na tego typu zawodach nie jest dobrym zwyczajem, ale idąc tym tropem trzeba byłoby również zakazać jazdy na komórkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek zaliczyłem bardzo groźny wypadek na nartach potłukłem całe udo łamiąc tyczkę podtrzymującą siatkę zabezpieczającą trasę. Gdybym jechał w gumie i krótkich spodenkach otrzepał bym się i pojechał dalej.

Dlatego też jeżeli startujemy w zawodach to zakładamy profesjonalny strój który ma ochraniacze i nas ochroni przy kontakcie z tyczką.

To że ktoś startuje w gumie wcale nie oznacza że reprezentuje nie wiadomo jaki poziom. Jest amatorem który posiada profesjonalny sprzęt i często przegrywa z ludźmi jadącymi bez gumy ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce tylko powiedziec ze całe nazwa amatoskiego scigania traci wtedy smak gdy ja jako amator jade na takie zawody i jeszcze jak napisales equipe, komus w gumie przypadkiem doloze:) a komplet ochraniaczy mozna chyba spokojnie zalozyc pod spodnie czy kurtke narciarska? i tez Cie to ochroni.. a i mam nadzieje ze kontuzja nie jest bardzo powazna i smigasz dalej:)

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wez pod uwage ze guma się nie pali na tyczkach, w tym roku pojechałem na ,, towarzyskie,, zawody :) i przypaliłem zwykłe spodnie narciarskie. Guma ani narta komorkowa sama nie zrobi za zawodnika wyniku, liczy się technika, bo nawet na sklepowych nartach mozna mieć dobry czas.

Edytowane przez Delo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laskowa

Ale wez pod uwage ze guma się nie pali na tyczkach, w tym roku pojechałem na ,, towarzyskie,, zawody :) i przypaliłem zwykłe spodnie narciarskie. Guma ani narta komorkowa sama nie zrobi za zawodnika wyniku, liczy się technika, bo nawet na sklepowych nartach mozna mieć dobry czas.

Czemu nie byłes w tym roku na zawodach w Laskowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re

Z prostej przyczyny, pękł mi but :). A te które zamówiłem, pewnie będą w sierpniu:).

gratulacje za 3 miejsce :)

Ten sezon, masakra. Kij carbonowy złamany, but.... :D

Dziękuję,choc przejazd -katastrofa,wziąłem narty tylko 185,prawdziwe gigantki,a jak wygladał gigant,

możesz sobie wyobrazic,jesli jechalem minute i 3 sekundy na krotkim stoku.

Ustawiono krzyżówke slalomu z carvingiem.Z tym,który wygrał,prawie zawsze wygrywałem.Satysfakcje w tym sezonie mam tylko z finału Family.

We wtorek wieczór wybieramy się pojezdzic po slalomach z czasem w Mayrhofen,but by się dało pożyczyć,gdybyś miał czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,choc przejazd -katastrofa,wziąłem narty tylko 185,prawdziwe gigantki,a jak wygladał gigant,

możesz sobie wyobrazic,jesli jechalem minute i 3 sekundy na krotkim stoku.

Ustawiono krzyżówke slalomu z carvingiem.Z tym,który wygrał,prawie zawsze wygrywałem.Satysfakcje w tym sezonie mam tylko z finału Family.

We wtorek wieczór wybieramy się pojezdzic po slalomach z czasem w Mayrhofen,but by się dało pożyczyć,gdybyś miał czas.

To tak jak pisałem powyzej, czyli tzw ,, polski gigant,, :D

odpisze na priv co do wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lski@interia.pl jak to jest z Twoim adresem? W profilu Gorlice, na liście startowej jako zawodnik z Bochni, a autko z pięknym plastronem Allezima na KGR :P

Fakt, gigant bardzo podkręcony, a dolne brami to już wogóle katastrofa. Ale musisz przyznać, 13-latek z czasem dnia i 1000zł w kieszeni wzbudził zaskoczenie.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...