Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie rolki...


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Praktycznie sezon narciarski mamy za sobą i tak zastanawiam się czy jakąś małą częścią nie zastąpić narty rolkami aby np poprawić stabilność na nogach :)

Czym kierować się w wyborze rolek , nigdy nie jeździłem i nie chcę kupować dwa razy . Cena raczej nie istotna :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołącze się do tematu:)

Chcemy z żoną kupic rolki i zacząć rolkowanie międzynartowe:)

Tereny do jazdy mamy znakomite kilkanaście kilometrów zamkniętych dla ruchu samochodowego więc myślę narazie ze względów ekonomicznych będą zwykłe rolki.

Niestety na rolkach się nie znam więc prosze o pomoc w doborze sprzętu, bo nie chce kupic jakiegoś złomu:) Prosze o sugestie na co zwracać uwagę przy zakupie.

Czy jeździł ktoś na zwykłych rolkach + kije trekingowe? Jaki jest efekt w praktyce (można stworzyć efekt jazdy na nartorolkach?) ?!

pozdr narazie od jutra chopok:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobre rolki, które Ci posłużą, a nie będą jednak przesadnie zawodowe to wydatek rzędu 450-600 PLN, no chyba, że jeszcze ubiegłoroczne trafisz.

Podobnie jak w nartach mamy tutaj też grupy produktowe, determinujące styl jazdy : rekreacja, fitness, hokej, freestyle, jazda szybka (jeśli dopiero zaczynasz, a zamierzasz jeździć dużo i na dłuższych dystansach to polecam coś z grupy fitness, jeśli bardziej rekreacyjnie to .... sam wiesz;) - wszelkie odszczepienia pozostałe grupy).

Nie ma najmniejszego sensu kupowanie noname'ów i marketowych produktów tylko znane brandy jak Rollerblad'e, Roces, Fila, kiedyś Salomon, K2 itp.

Ważne jest zwrócenie uwagi na rodzaj, wielkość kółek i rodzaj łożysk w nich zastosowanych - wg mnie abec-5 jest wystarczający.

Koniecznie ochraniacze kolan i nadgarstków !!! Kask rowerowy też bym polecał, łokcie według upodobań zawsze można mieć obdarte, lub nie :P

Więcej na prv

ps. ja zacząłem jeździć na rolkach właśnie z powodu nart. fajna sprawa, choć wbrew pozorom wiele podobnego do narciarstwa zjazdowego w nich nie znajdziesz poza nauką balansu.

za to jeśli chodzi o narty i kolanka to rządzi rower.

Edytowane przez ravick97
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...