Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sezon wędkarski 2010.


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
Ja się chowam w cichych i ciasnych zatoczkach,na szczęście lądują tu(tu tzn.jakieś 20 km stąd) tylko samoloty ledwo-załogowe... ;):P:D

PS.Łowisz rybki? :)

Zapomniałem o tym wątku i nie dodałem sobie subskrypcji ;)

Dziadek na Kaszubach łowi szczupaki, jeśli tam jestem to zdarza mi się wyskoczyć z nim parę razy na łódce ;)

Osobiście nie bawię się w łowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o tym wątku i nie dodałem sobie subskrypcji ;)

Dziadek na Kaszubach łowi szczupaki, jeśli tam jestem to zdarza mi się wyskoczyć z nim parę razy na łódce ;)

Osobiście nie bawię się w łowienie.

To całkiem fajne zajęcie ;) ,zwłaszcza jak lubisz czasem takie wyciszenie i ucieczkę od cywilizacji. :rolleyes: W Tychach masz Paprocany,a tam można złowić naprawdę ciekawe okazy,również szczupaka.

Najfajniejsze są zwłaszcza wypady,kiedy ostro leje,jest +5 st. albo zimniej,a ja siedzę pod folią malarską z czteropaczkiem... :D

Na Kaszubach jest gdzie i co łowić,niestety ja mam tylko dwa jeziora:Żywieckie i Międzybrodzkie.Ryb tu jest jak na lekarstwo,a jak coś się złapie,to często chore... :( Na stronie mojego koła jest nawet ankieta pod tytułem:"Czy jezioro Żywieckie to martwe łowisko?" :eek:

Zeszłej jesieni słyszałem,że wpuścili dwie tony wymiarowych szczupaków w Wilczym Jarze - nie dało się tam znaleźć miejsca,ani wpłynąć łódką! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły numer wywinęło trzech kolesi w okolicach Dęblina.

Przyjechali na kilka dni w tamte okolice.

Któregoś wieczoru chcieli w spokoju wypić flaszke , a dziewczyny które z nimi były strasznie na to kręciły nosami.

Więc wymyslili , że jadą na ryby na Wisłe.

Spakowali sprzęt , wałowe , wsiedli na rowery i pojechali nad rzekę.

Flaszke wypili i mieli sie zwijać , ale jeden bardziej na te ryby narwany stwierdził , że on sobie rzuci spinningiem pare razy

Trzeci rzut i sum pod 20 kilo:D:eek:

A ja orałem kilka dni z rzędu rzeke prawie w tym samym miejscu......i marność i lipa.

Normalnie się zagotowałem jak się dowiedziałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całkiem fajne zajęcie ;) ,zwłaszcza jak lubisz czasem takie wyciszenie i ucieczkę od cywilizacji. :rolleyes: W Tychach masz Paprocany,a tam można złowić naprawdę ciekawe okazy,również szczupaka.

Najfajniejsze są zwłaszcza wypady,kiedy ostro leje,jest +5 st. albo zimniej,a ja siedzę pod folią malarską z czteropaczkiem... :D

Na Kaszubach jest gdzie i co łowić,niestety ja mam tylko dwa jeziora:Żywieckie i Międzybrodzkie.Ryb tu jest jak na lekarstwo,a jak coś się złapie,to często chore... :( Na stronie mojego koła jest nawet ankieta pod tytułem:"Czy jezioro Żywieckie to martwe łowisko?" :eek:

Zeszłej jesieni słyszałem,że wpuścili dwie tony wymiarowych szczupaków w Wilczym Jarze - nie dało się tam znaleźć miejsca,ani wpłynąć łódką! :D

Z pewnością fajne, ale nie dla mnie :D

Mam sporo roboty przy domku, do tego szkołę i nie mam czasu na poranne wstawanie i siedzenie nad jeziorkiem ;)

Paprocany fajne, nareszcie się za nie wzięli i jakoś to wygląda, ale szkoda mi tych wszystkich rybaków siedzących tam godzinami.

Ostatnimi czasy słabo tam biorą, nie wiem czy tam cokolwiek pływa (w tamtym roku sporo chemii wrzucili do wody więc prawdopodobne, że większość ryb nie wytrzymała - bo akcji spuszczania wody sobie nie przypominam).

Sąsiad (wujek) rybak często tam jeździł, ale od paru lat od kiedy taki syf tam to zrezygnował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba wstyd...

...ale dopiero dzisiaj rozpocząłem Sezon Wędkarski...no ale to pewnie przez narty :D:D:D

Tak więc jeśli ma być rozpoczęcie to zanim napiszę co i jak...pozwolę sobie wkleić kultową piosenkę każdego "moczykija"...

...jest to mianowicie niesamowita piosenka Kabaretu Starszych Panów i imć Pana Wasowskiego oraz Przybory (właściwa "nutka" zaczyna się po ok minucie):

[video=youtube;dFttaXuC0BM]

Pobudka była o godzinie 3 rano...

- szybkie pakowanie a tu już koledzy czekają pod bramą...

Spinning, wodery, kamizelka i po godzinie jesteśmy na miejscu.

Celem wyprawy jest przepiękna i urokliwa rzeka Iłżanka oraz jej ujście do Wisły w miejscowości Chodcza.

9bfc7ac342c8e64dmed.jpg

..dookoła zieleń, lasy łąki, odgłosy natury - pełen relaks :)

Przynętami głównymi są woblery i wszelakiej maści "gumki".

71c93ec8f2c7fae8med.jpg

Do godziny 11 jest bardzo ładna pogoda, ciepło, słoneczko.

Później niestety przychodzą chmury i powoli zbieramy się do domów.

Łącznie we trzech łowimy metodą Spinningową 11 okoni, 1 kleń i 2 szczupaki.

...hehehe 8 okoni i 1 szczupaczek to moje sukcesy (otwarcie zatem udane).

38a66f334a4bd045med.jpg

...drugie ujęcie:

90bf813ee0abfcc2med.jpg

Oczywiście wszystkie rybki w doskonałej kondycji wracają z powrotem do wody.

Edytowane przez marboru
literówki
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością fajne, ale nie dla mnie :DMam sporo roboty przy domku, do tego szkołę i nie mam czasu na poranne wstawanie i siedzenie nad jeziorkiem ;) ...
Też czasu u mnie nie za wiele;stosuję metodę "co masz zrobić dziś,zrób pojutrze,będziesz miał dwa dni wolnego"... ;):DMarboru gratulację!!!Ładny początek! :cool:To i ja się pochwalę. ;) Niestety w moim okręgu nie wolno jeszcze łowić szczupaków ani sandaczy,więc się nastawiliśmy na białą rybę.Złowiliśmy dość sporo płotek,niektóre nawet 35 cm,zdarzały się też uklejki,sporo okoni,trafił się też leszcz. :cool: Kolega złowił też szczupaka na spining,który sam dla siebie przygotowałem i na chwile oddaliłem się od łowiska... :pA oto niektóre zdobycze:

Rybki - maj 015.jpg

Rybki - maj 017.jpg

Rybki - maj 024.jpg

Rybki - maj 032.jpg

Rybki - maj 036.jpg

57da8110302ed_Rybki-maj015.jpg.24ea6a359fabca8b998b3687e0bb576c.jpg

57da811038380_Rybki-maj017.jpg.e1834e25c7c70dddb0d5d7e0897c3c3a.jpg

57da81103ed81_Rybki-maj024.jpg.f18d78f2a8e6939ff08bac9a2b2e8b8f.jpg

57da811048dc2_Rybki-maj032.jpg.522dd89c1649529585898b4522564f7e.jpg

57da811051901_Rybki-maj036.jpg.d1a282c38a9173b625a3b75a5ea64238.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 6 months later...

W tym roku niestety, nie miałem zbyt wielu sukcesów...

...i było to pewnie spowodowane brakiem czasu.

Niezapomniany był jeden dzień...w trzy godziny złapałem czterech identycznych "Zębatych"...

Dwa wróciły dalej rosnąć w rzece...dwa zamówione przez Rodziców :( - trafiły na ich stół.

6148b8c1fc23ec3cmed.jpg

Sezon Wędkarski dla mnie się już skończył...ale gdy za kilka miesięcy spakuję narty i odstawię...:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Sezon 2011 powoli pora zaczynać...

...na początek może lekki Spinning nad Radomką?

Byle by troszkę słoneczka się pokazało.

Johnny, Ty już w tym roku coś połapałeś?

Wyszperałem ciekawy artykulik o "Trudnym przedwiośniu" wędkarskim...

Trudne przedwiośnie

To owady i dodatnia temperatura wybudzają ryby z zimowego bezruchu. Masowe lęgnięcie (rojenie się) muszek budzi apetyt u ryb. Często obserwuję to w dni wilgotne i z dodatnią temperaturą. Dla wędkarza przedwiośnie to właściwy czas na przywitanie się z rzeką.

Zima pozostawia ślady również na dnie rzeki i na jej brzegach – są zmienione: tu zniknęły dołki, a tam powstały wyrwy, rynny, przemiały. Wędkarz powinien jak najszybciej udać się nad rzekę i uważnie obejrzeć swój ukochany odcinek, bowiem trzeba nauczyć się go na nowo. Musi zrobić to nie tylko wędkarz, ale również ryby.

Z zimowego spowolnienia ryby są wybudzane nie tylko przez podnoszącą się temperaturę wody, pomaga jej w tym lęgnięcie (rójka) się owadów. Najczęściej obserwuję to w dniu, w którym temperatura jest dodatnia. A tych ostatnio nam nie brakuje. Owady są łatwe do pochwycenia przez rybę, to polowanie nie wymaga od niej wysiłku i szybkich ruchów, a każdy połknięty owad stymuluje procesy trawienne i sukcesywnie czyni rybę chętną do połknięcia naszej, spiningowej przynęty.

Jak widać, powodów do wyjścia na spiningowanie nie brakuje. Zachęcam Was do zapolowania na klenie i jazie.

Klenie i jazie

Te ryby często wspólnie przemierzają żerowiska, bytują obok siebie. Nierzadko jaź jest znacznie silniejszy na wędce niż kleń. Dopiero wiosną szala przeważa w kierunku klenia. Łowić je można w najróżniejszych miejscach, jednak strategię narzuca wielkość użytej przynęty. Na przedwiośniu preferuję malutką przynętę, która rybie może kojarzyć się z owadem.

Wobler o długości 2-3 cm i obrotówka nr 00 daleko nie polecą, ani nie przebiją się przez warstwę podpowierzchniowej wody. Z tego względu do łowienia najlepiej wybrać wolną i płytką płań, spokojną zatokę, niegłęboki napływ, boczny niegłęboki nurt z wyraźnym spowolnieniem. Najczęściej obserwuję to w kamienistych rzekach, ale nawet wiślane ryby chętniej przebywają na odcinku upstrzonym dużymi kamieniami. Nierzadko są to głazowiska.

Gdy główna rzeka zbyt wysoko podniesie swój stan, lepiej nam będzie wędkować w dopływie. Nie musi być duży, niekiedy ładne ryby dostawałem w potoku, który potrafiłem przeskoczyć z marszu. Tutaj jednakże stoi przed wędkarzem olbrzymie wyzwanie techniczne, a nie każdy z nas potrafi precyzyjnie operować malutką przynętą w bardzo wąskim i nierzadko zakrzaczonym łowisku.

Ryby trzymają się stadnie, więc jest szansa złowienia kilku ryb po namierzeniu tego stadka. Jeśli po złowieniu ryby reszta odpłynie, to można wrócić tutaj w następnym dniu – ryby zapewne już tu będą.

Przynęty i prowadzenie

Moje ulubione przynęty to tyci woblerek, o długości 2-3 cm, w wersji pływającej i tonącej. Arsenał uzupełniają obrotówki nr 00 i 1, twisterki o długości 15-25 mm oraz chwosty, które doczepiam do woblerka lub obrotówki. Chwost ratuje sytuację podczas bardzo słabego żerowania ryb. Niektóre obrotówki łączę z kotwicą kółkiem łącznikowym, dzięki temu rozwiązaniu wiele zyskuję.

Najczęściej przynęty są ubarwione kolorami: biel, żółć, czerń, brąz, czerwień, perła, wysycona zieleń. Z reguły dominuje czerń, biel, perła, a pozostałe kolory są dodatkowymi.

Przynętę prowadzę w strefie przebywania ryb lub w zasięgu ich wzroku. Staram się nie rzucać przynęty na ich głowy, bo w tej porze roku tak podana przynęta płoszy ryby. Prowadzę wolno, z częstymi przystankami – proszę pamiętać, że woda jest zbyt zimna do pościgu ryby za przynętą. Klenie często atakują z krótkiego doskoku.

Podsumowując sposób prowadzenia: nigdy nie jest za wolno! Gdy wszystkie sposoby zawodzą i ryby wciąż nie atakują przynęty, to proszę położyć ją na dnie i poderwać do prowadzenia dopiero po minucie lub półtorej.

Źródło: Wędkarstwo, Waldemar Ptak

------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak aura będzie sprzyjać to zapoluję na Klenia i Jazia - zobaczymy, co z tego wyniknie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny artykuł - dzięki! :)

Jeszcze nie rozpocząłem sezonu,czekam na dobrą pogodę,a ten weekend jak na razie nie zapowiada się ciepły.Jak sypnie,a nie lunie,to może jeszcze raz się wybiorę na narty. :rolleyes:

Tak mnie tym artykułem wciągnąłeś,że właśnie zakupiłem 3 malutkie woblerki... :D

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś,korzystając z pięknej aury,rozpocząłem sezon wędkarski na Wiśle.Taki delikatny spining po pracy. :) Efekty?Bez mydła się nie obeszło. :D Tak wyglądają początki:

Maciek, ta Twoja Wisła to tak jak moja Radomka :eek:

U mnie Królowa polskich rzek jest co najmniej 20 razy szersza :)

Ja zacznę prawdopodobnie w niedzielę :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, ta Twoja Wisła to tak jak moja Radomka :eek:

U mnie Królowa polskich rzek jest co najmniej 20 razy szersza :)

Ja zacznę prawdopodobnie w niedzielę :D

No niestety,tutaj wszystkie rzeki są jeszcze niewielkie.Właściwie w moim rejonie jedyne wody nizinne to jezioro Żywieckie i Międzybrodzkie,oraz kawałek Soły. :o Jest oczywiście jeszcze Wisła i Biała,dla mnie dostępne na krótkim odcinku,ale i tak już za nie muszę płacić ugodowe z Katowicami. :mad: Najciekawsze jest to,że Biała czy Wapienica(tu też jest kawałek wody nizinnej) to rzeki płynące niemal wyłącznie w granicach miasta B-B,ale należą do regionu katowickiego... :confused::mad::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Oczywiście kazałeś by przypłynął Tata...albo nawet Dziadek :D

Twierdził,że jest sierotą,ale mu nie wierzyłem,więc umówiłem się na kolejne spotkanie za parę lat... ;):D

Co znaczy wrócił do wody?

Ugotowałeś z niego zupę, tak?

:D :D :D

No wiesz,to jeszcze dziecko jest.

Ale też prawdą jest,że w tym sezonie to największa ryba jaką złowiłem... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz,to jeszcze dziecko jest.

Ale też prawdą jest,że w tym sezonie to największa ryba jaką złowiłem... :o

Ostatnio coś pisałeś że schudłeś 17 kg, no to co ja mogłem sobie pomyśleć:D, teraz czekam tylko aż nam oznajmisz że po 3 dniach połowów nie złapałeś nic i zjadłeś przynętę:eek::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coś pisałeś że schudłeś 17 kg, no to co ja mogłem sobie pomyśleć:D, teraz czekam tylko aż nam oznajmisz że po 3 dniach połowów nie złapałeś nic i zjadłeś przynętę:eek::D

Cholery brać nie chcą,ale robaki zeżarły co do sztuki!Więc chudnę dalej. :P

Pozostały tylko kulki proteinowe... :eek:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...