Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

rc4 race sc


andrzejd69

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich i proszę o pomoc noszę się z zamiarem kupna nart fischer rc4 race sc obecnie posiadam rx8 fire ale ważę 90kg i te rx8 są trochę za miękkie czy te race sc będą dobre w skali forum 6 głównie chodzi mi o moją wagę pozdrawiam i z góry dziękuje za podpowiedż

Jeśli Twoje umiejętności oceniasz na 6 a Twoja waga to 90 kg to narta będzie w zasadzie pod Ciebie. Tylko tak jak wspomniał SB, to narta typowo slalomowa, tjak będziesz chciał pojeździć większym promieniem i szybciej to nie zdziw się jak zacznie lekko "myszkować"

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich i proszę o pomoc noszę się z zamiarem kupna nart fischer rc4 race sc obecnie posiadam rx8 fire ale ważę 90kg i te rx8 są trochę za miękkie czy te race sc będą dobre w skali forum 6 głównie chodzi mi o moją wagę pozdrawiam i z góry dziękuje za podpowiedż

A dla czego akurat ten model nart Cię interesuje?:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re

nie chodzi o sentyment albo wynik długo letniego ujeżdżania nart firmy fischer fakt, na rx8 fire jeżdżę dwa lata ,bardzo dobre narty wcześniej jeżdziłem na klasycznych z dużą przerwą bo na nartach jeżdżę w zasadzie od dzieciaka ale do czego dążę mając jedne narty karwingowe w zasadzie brak porównania z innymi nartami wiem najpierw przetestuj potem kupuj ale to nie jest tak do końca prawda ja z forumowym 6 nie wyciągnę z nart wszystkich jej walorów a ty jeżdżąc dobrze zrobisz to dlatego wasze opinie dla mnie są ważne nie decydujące ale bardzo ważne dla mnie niema znaczenia atomic czy volkl byle narta była dobra pomimo że mam 40 lubię śmigać sportowo krótkim,średnim skrętem,lubię dać sobie w kość kondycje mam dobrom rolki,rower,sala gimnastyczna jak masz jakieś propozycje to będę wdzięczny pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o sentyment albo wynik długo letniego ujeżdżania nart firmy fischer fakt, na rx8 fire jeżdżę dwa lata ,bardzo dobre narty wcześniej jeżdziłem na klasycznych z dużą przerwą bo na nartach jeżdżę w zasadzie od dzieciaka ale do czego dążę mając jedne narty karwingowe w zasadzie brak porównania z innymi nartami wiem najpierw przetestuj potem kupuj ale to nie jest tak do końca prawda ja z forumowym 6 nie wyciągnę z nart wszystkich jej walorów a ty jeżdżąc dobrze zrobisz to dlatego wasze opinie dla mnie są ważne nie decydujące ale bardzo ważne dla mnie niema znaczenia atomic czy volkl byle narta była dobra pomimo że mam 40 lubię śmigać sportowo krótkim,średnim skrętem,lubię dać sobie w kość kondycje mam dobrom rolki,rower,sala gimnastyczna jak masz jakieś propozycje to będę wdzięczny pozdrawiam.

Jeśli będziesz gdzieś miał okazję (np wypozyczalnia RusinSki) to spróbuj K2 MOTO SL :) natomiast kupić jej się nie da :(

Ale pomimo doświadczenia możesz dojśc (byc może) do wnisku, że istnieje nie tylko Fischer.

Ja tak myślałem pare lat temu o (o zgrozo powiedzą na skionline:)) Atomicu, na którym jeździłem od ho ho ho. I jeden sezon poświeciłem na testy różnych modeli allmountain i wiem, że nawet dla amatora są spore różnice. I tak jeżdżę na Salomonach a o wspomnianej K2 marzę...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz gdzieś miał okazję (np wypozyczalnia RusinSki) to spróbuj K2 MOTO SL :) natomiast kupić jej się nie da :(

Ale pomimo doświadczenia możesz dojśc (byc może) do wnisku, że istnieje nie tylko Fischer.

Ja tak myślałem pare lat temu o (o zgrozo powiedzą na skionline:)) Atomicu, na którym jeździłem od ho ho ho. I jeden sezon poświeciłem na testy różnych modeli allmountain i wiem, że nawet dla amatora są spore różnice. I tak jeżdżę na Salomonach a o wspomnianej K2 marzę...

Tak na forum zachwalasz to K2 moto, od kiedy pamiętam ! pasuje go kiedyś przetestować ;)

PS.

spróbuj pogadać z szefem wypożyczalni, moze po cenie Ci sprzeda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na forum zachwalasz to K2 moto, od kiedy pamiętam ! pasuje go kiedyś przetestować ;)

PS.

spróbuj pogadać z szefem wypożyczalni, moze po cenie Ci sprzeda ;)

Jakby tak było to bym już je miał.... ale jak mi powiedizeli cenę za 2-3 letnią, używaną w wypozyczalni nartę to jak stałem tak sobie siadłem ...

Bode, obawiam się, że poza Rusinem i prywatnymi rekami to nigdzie jej nie ma.

A jak czytałeś może moje posty to oparło się o importera ...

Fajna narta dla amatora lubiącego krótkie skręty. Powiedziałbym, że bardzo fajna. Wyjątkowo miękka a fantastyznie trzymająca, dająca odpowiedniego kopa (jak dla amatora) żeby nie wylądowaćna dpupie.

Jak mowią testy NTN: dla zawodowca nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak było to bym już je miał.... ale jak mi powiedizeli cenę za 2-3 letnią, używaną w wypozyczalni nartę to jak stałem tak sobie siadłem ...

Bode, obawiam się, że poza Rusinem i prywatnymi rekami to nigdzie jej nie ma.

A jak czytałeś może moje posty to oparło się o importera ...

Fajna narta dla amatora lubiącego krótkie skręty. Powiedziałbym, że bardzo fajna. Wyjątkowo miękka a fantastyznie trzymająca, dająca odpowiedniego kopa (jak dla amatora) żeby nie wylądowaćna dpupie.

Jak mowią testy NTN: dla zawodowca nie.

Hmmm. no to szkoda. Patrz codziennie na ebayu i allegro, moze się pojawią...

Tutaj niestety tylko junior race : http://sporting-goods.shop.ebay.com/Winter-Sports-/36259/i.html?_nkw=k2+moto&_catref=1&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m282

Edytowane przez Bode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. no to szkoda. Patrz codziennie na ebayu i allegro, moze się pojawią...

Bode, jakbyś mnie znał wcześniej to bys wiedział, że patrzę :)

Np taki Soczek ma kask Carrery Fireball za pół ceny, Bugi całkiem fajny ochraniacz na plecy z Komperdella a nie wiem już kto ma kije Leki :)

Od początku roku do tej pory, na ebay.de zdarzyły się dwie pary używek i poszły po ponad 200ojro ... za używki to ciut za dużo jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o sentyment albo wynik długo letniego ujeżdżania nart firmy fischer fakt, na rx8 fire jeżdżę dwa lata ,bardzo dobre narty wcześniej jeżdziłem na klasycznych z dużą przerwą bo na nartach jeżdżę w zasadzie od dzieciaka ale do czego dążę mając jedne narty karwingowe w zasadzie brak porównania z innymi nartami wiem najpierw przetestuj potem kupuj ale to nie jest tak do końca prawda ja z forumowym 6 nie wyciągnę z nart wszystkich jej walorów a ty jeżdżąc dobrze zrobisz to dlatego wasze opinie dla mnie są ważne nie decydujące ale bardzo ważne dla mnie niema znaczenia atomic czy volkl byle narta była dobra pomimo że mam 40 lubię śmigać sportowo krótkim,średnim skrętem,lubię dać sobie w kość kondycje mam dobrom rolki,rower,sala gimnastyczna jak masz jakieś propozycje to będę wdzięczny pozdrawiam.

Poczytaj o tych modelach nartach.:)

Jak przypadnie Ci jakiś model do gustu to daj znać na PW wtedy podam cenę tych nart.

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2919&id_modelu=4053

MC

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2918&id_modelu=4036

XL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bode, jakbyś mnie znał wcześniej to bys wiedział, że patrzę :)

Np taki Soczek ma kask Carrery Fireball za pół ceny, Bugi całkiem fajny ochraniacz na plecy z Komperdella a nie wiem już kto ma kije Leki :)

Od początku roku do tej pory, na ebay.de zdarzyły się dwie pary używek i poszły po ponad 200ojro ... za używki to ciut za dużo jak dla mnie.

O to Cię nie podejżewałem ;) ja szukam tanich ochraniaczy slalomowych na golenie. mogą być komperdell, jak byś coś widział dawaj znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się tak podpytał kolegów doradzających w kontekście 90 kg Andrzeja.

Endrju podaje jako przyczynę zmiany narty zbyt małą twardość RX8.

Czyżby rc4 sc taką twardszą była :confused::confused: eeeeeee:rolleyes:

Z góry dziękuje za uprzejme odpowiedzi Endrju i Mi :D

Pzdr.

p.s. Mysiek ja wiem kto ma te Leki, niestety........ ich brakło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

re

witam wszystkich kolega zasugerował narty wc ekspertem nie jestem ale umiejętności 6 to chyba mało na narty wc ;) 7 i moja waga okey,najrozsądniej,pojeżdzić ze dwa sezony na moich rx 8 fire z instruktorem

zrobić z 6/7 i wtedy myśleć o nartach wc,albo schudnąć 20kg i też będzie okey pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RC4 sc przy wadze 90 kg nie będą nartą zbyt miękką i też nie jakąś twardą, no chyba,że jeździsz bardzo dynamicznie i agresywnie ale skoro wzbraniasz sie przed WC to przypuszczam, że raczej nie. To bedzie narta niewiele twardsza niz RX8, o nieco innym charakterze, troszeczke trudniejsza. 90 kg to nie jest jakaś mega waga co to sama narty wygina i soki z nich wyciska- sam mniej wiecej tyle ważę. Myślę, że będą ok tylko pamiętaj to co w drugim poście napisał SB - twarde i dobrze przygotowane, równe stoki, jak rzadko na takich bywasz pomyśl o czymś w stronę allrounda co ja bym Ci również bardziej polecał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re

kolega bardzo zachwala progresory9 myślę,że trzeba będzie je przetestować,również mi odradzał sc z uwagi na jej przeznaczenie,jakie byś polecił narty z grupy allround,z góry dziękuje.Rx8 to moje pierwsze narty karwingowe wcześniej klasyki jak przetestuję parę nart to będę wiedział które,generalnie lubię krótki i średni skręt i lubię dać sobie w kość pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Progressor 9 to lepszy pomysł niż rc4 moim zdaniem, bedą nieco twardsze, trochę bardziej uniwersalne, dają sie prowadzić krótkim i średnim skrętem, to dobre i rozwojowe narty, coś pomiędzy grupą race a allround. To jakby grupa wyżej niż rx-y więc jeśli rx8 były już niewystarczające to P9 powinno być ok. Podobne narty to np Elan Speedwave 14 albo Nordica Speedfire.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...