Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

buty fischer mx pro 95


andrzejd69

Rekomendowane odpowiedzi

witam i proszę o poradę kupiłem buciory jak w tytule ale, i tu jest problem rozmiar stopy mam 40 przymierzyłem buciora palce dotykały mi przodu czyli botka po zapięciu klamer powinny trochę się cofnąć a tu w morde jeża nic dalej trochę gniotą przymierzyłem więc 41 i po zapięciu klamer mam z przodu z pół centymetra luzu poza tym w obu przypadkach wszystko ok co zrobić oddać buciory czy te pół centa ma znaczenie/w tym wypadku/ czy brać te 40,może ktoś ma te buty proszę o opinię pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włóż stopę do buta rozmiar 40 wraz ze skarpeta i zepnij je tak jak na stoku, przyjmij pozycję czyli naciśnij piszczelami na języki i wtedy powinna Ci się stopa lekko cofnąć do tyłu. Jak dalej będziesz opierał się palcami o czubki buta to je wymień bo w nich nie pojeździsz, a większych też nie kupuj bo nie będą odpowiednio trzymać stopy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palce nie mogą dotykać czubka buta ani gnieść, w żadnej pozycji, jak nie gniotą w narciarskiej to nie znaczy,ze będzie ok, bo jednak więcej czasu się spędza niestety w pozycjach "normalnych" - wyciągi,kolejki i różne przestoje. W gnieceniu palców najbardziej uciążliwe jest bardzo szybkie marznięcie stóp - i przy ucisku nie trzeba wcale dużego mrozu by nogi marzły nie do wytrzymania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś Andrzeju tutaj http:///www.skionline.pl/sprzet/?co=sprzetowe_abc&co2=teksty&id_newsa=100

trzeba pamiętać o doborze buta do szerokości stopy i podbicia stopy,a nie tylko pod względem rozmiaru.Palce stóp mają prawo dotykać końca botka,co innego jest dotykać,a co inngo gniecenie;)ja mam buty,gdzie dotykam palcami prawie końca botka,a podczas jazdy stopa się przesuwa i nie ma żadnego gniecenia/o czym wcześniej Koledzy pisali/.Uczucie chłodu oczywiście w przypadku żle dobranych butów jest czasami głównym powodem dyskomfortu,ale przecież w przypadku butów zapiętych na maxa-będziemy mieli takie samo odczucie.W przypadku butów twardych o charakterze sportowym musimy zwalniać klamry,a jeśli jak Mihumor pisze,że w większości spędzamy na wyciągach i kolejce ,to lepiej obierać buty dla amatorów w odpowiednim flaexie ,niż udawać zawodników z PŚ. Co do butów fischera -nie jetem przekonany,mają lepsze deski:p

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....niż udawać zawodników z PŚ. Co do butów fischera -nie jetem przekonany,mają lepsze deski:p

:)Darku, andrzejd69 kupuje buty z flexem 95, to chyba nie chce udawać zawodnika PŚ:).

Co do butów fischera, to mam zdanie zupełnie odwrotne:D:D (sam jeżdżę w competition flex 110 i nie zamienił bym ich na żadne inne).

A tak na poważnie, andrzejd69 próbowałeś te 41 dopiąć do desek.

Rozłóż w domu koc ubierz buty zapnij narty i popróbuj, czy but ci dobrze trzyma stopę. "Pogibaj" się na boki i do przodu-tyłu, jeżeli nie będzie luzu i stopa nie będzie się przemieszczać lub "wyskakiwać" z buta, to taki rozmiar będzie dobry.

Sprawdzanie jakie są wartości luzu w skorupie moim zdaniem nic nie daje (to nie pasowanie łożysk:D).

Co do tych 40 to miałbym obawy, w domu może być OK, ale na stoku jak jest źle to dramat:D.

No ale to takie moje mało fachowe porady:)

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...