Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty dla małżonki


Piotr_67

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z prowadzonym równolegle wątkiem:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?p=105788#post105788

Szukam butów dla mojej połowicy:D:D

Wiek: co to za pytanie? (jak u Mnie):confused:

Waga: ...odpowiednia.....:rolleyes:

Wzrost: 162 cm.

Ile jeździ: 10 lat

Stopień zaawansowania: 5+ jak na filmie w poście http://www.skionline.pl/forum/showpost.php?p=105749&postcount=824

Buty: do d..... jak słusznie zauważył Jarek

Obecnie posiadane narty: Kneissl Blue Star AC 160cm

Skręty: krótkie jak w filmie powyżej, raczej rekreacyjna jazda

Głównie jazda na przygotowanych trasach poza granicami Polski, ale Polska też się zdarza.

Rozmiar stopy 37, dość szeroka i nie za małe podbicie.

Ile chcę wydać: 1000-1200 PLN

Proszę o sugestie i poradę.

Pozdrawiam Piotrek

Edytowane przez borok222
literówki i o stopie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniadze "bez problemu":D znajdziesz dobre buty, w zasadzie powyżej 1200 zł to widziałem tylko Salomony Idole z systemem Custom Shell. Moja żona w zeszłym roku mierzyła chyba wszystko co wyprodukowano z damskich butów w przedziale twardości 70-90 i skończyło sie... na juniorskich Tecnicach Diablo. Generalnie z tego co pamiętam to raczej trzeba celować w wyższe modele bo te niższe są nastawione wyłącznie na wygodę czyli dają odczucie jakby sie włożyło nogę do worka z watą, wygodnie ale trzymanie chyba w jeździe będzie kiepskie. W przedziale 1-1,2 mierzyliśmy przyzwoite buty z Atomica (seria H), Dallbello (electra), Tecnica (Mega), Salomona (idol), Lange (Excllusive) i Nordica (Hor Rod) - ale zawsze coś nie pasowało do stopy, niższe modele jak wyżej pisałem pozostawiały już dużo do życzenia w kwestii trzymania więc na początku poprzymierzać trzebaby coś z tego typu sprzętów. I nie ma co sie dać zwieść oznaczeniu wysokiemu flaxa niższych modeli bo taki Atomic w serii B np jest zwyczajnie miękim i marnym butem do potrzeb całkowicie podstawowych - i tak generalnie wygląda to z każdą marką. Takie zakupy jest to kwestia nieco masochistyczna - tak towarzyszyć żonie w tego typu przymiarkach - szczerze współczuję:D:D:D

Edytowane przez mihumor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr nie ma co się martwić,jeśli planujesz taką sumę na zakup butów dla żony:),no może tylko co wybrać:rolleyes:,ale to Ona zadecyduje ,jedynie przy Twojej pomocy.Modeli w tym przedziale cenowym masz mnóstwo,nie ma jakiś większych faworytów/jak dla mnie/,Michał podał przykłady z własnego doświadczenia,ja bym jeszcze dorzucił Nordica Olympia SM 8-10 ,ponoć wygodne buty,a zarazem z pazurem.Nie jeżdzę w damskich butach :pto trudno tak naprawdę doradzić,ale po męskich sądzę ,że budowa stopy Twojej żony może pasować do Salomona albo Heada,ja mam szczupłą stopę,ale też wysokie podbicie-atomici odpadają,Lange też:eek: Nie kupuj przez internet,żona musi przymierzyć,wybierzcie się do dobrze zaopatrzonego sklepu/może jeszcze nie czas/i niech sama wybierze wygodne i dobrze dobrane trzewiki narciarskie.Oglądając wcześniej prezentowany przez Ciebie film z urlopu narciarskiego wydaje mi się ,że raczej należy się skupić nad wygodą niż nad wydumaną twardością buta,flex 60-80 byłby odpowiedni.

A może koleżanki z forum coś doradzą:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Po długiej i prawie beznadziejnej walce udało się:D:D:D

Czekam na dostawę bucików dla żony:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_buty&id_grupy=3202&id_modelu=2850

Po wielu przymiarkach wreszcie dopasowaliśmy coś co nie gniecie a trzyma stopę.

Mierzyliśmy: Dalbello, Rosignol, Nordica, Head, Salomon, Lange i Tecnica z flexem od 65 do 90.

W każdym było coś nie tak;)

Mało tego to przy jednym "ogniu" kupiłem te buty dla córy i żony.

Dla córy rozmiar 24 dla żony 23,5.

Niestety na 23,5 muszę poczekać, te dla córy już w domu.

Cena w porównaniu z Summitem dość dobra bo za oba 1999zł.

Zgodnie z tym co pisze Mitek okazało się, że jako początkujący dobraliśmy poprzednie buty żony i córy duuuuużo za duże:eek::eek:

Jak pojeździmy na nich to zdam relacje jak toto się zachowuje.

Może się komuś przyda taka informacja.

PS. Te buty mają jakieś podgrzewane wkładki (z tyłu jest jakiś kabel) i teraz będę musiał kupić do tego zasilacz coby je grzać.

Nie ma ktoś namiarów na takie ustrojstwo, bo w Intersporcie chcą za to 360zł.

Ja wiem, że wygoda i komfort przede wszystkim ale bez przesady:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej i prawie beznadziejnej walce udało się:D:D:D

Czekam na dostawę bucików dla żony:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_buty&id_grupy=3202&id_modelu=2850

Po wielu przymiarkach wreszcie dopasowaliśmy coś co nie gniecie a trzyma stopę.

Mierzyliśmy: Dalbello, Rosignol, Nordica, Head, Salomon, Lange i Tecnica z flexem od 65 do 90.

W każdym było coś nie tak;)

Mało tego to przy jednym "ogniu" kupiłem te buty dla córy i żony.

Dla córy rozmiar 24 dla żony 23,5.

Niestety na 23,5 muszę poczekać, te dla córy już w domu.

Cena w porównaniu z Summitem dość dobra bo za oba 1999zł.

Zgodnie z tym co pisze Mitek okazało się, że jako początkujący dobraliśmy poprzednie buty żony i córy duuuuużo za duże:eek::eek:

Jak pojeździmy na nich to zdam relacje jak toto się zachowuje.

Może się komuś przyda taka informacja.

PS. Te buty mają jakieś podgrzewane wkładki (z tyłu jest jakiś kabel) i teraz będę musiał kupić do tego zasilacz coby je grzać.

Nie ma ktoś namiarów na takie ustrojstwo, bo w Intersporcie chcą za to 360zł.

Ja wiem, że wygoda i komfort przede wszystkim ale bez przesady:D:D:D

Gdzie kupowaleś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza się jednak stara maksyma "Nie chwal dnia przed zachodem...."

Niestety Atomy okazały się za wąskie w rozmiarze 23,5, a 24 są za luźne, na szczęście córa jest po przymiarkach tych atomów w rozmiarze 24 i jest OK.

Co do małżonki to po następnej nierównej walce stanęło na:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_buty&id_grupy=3302&id_modelu=3028

W związku z tym mam pytanie:

Co to jest "wkładka termoformowalna PFP Comfort w's Heat ready"?

Czy te buty się same formują w czasie użytkowania, czy trzeba je formować w jakimś serwisie?

(Dupa ze mnie i się nie dopytałem)

Za podpowiedzi z góry dziękuję.

Edytowane przez Piotr_67
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr - w zeszłym roku kupowaliśmy buty dla żony i widzę masz podobnie. Te Atomici też były prawie dobre ale odpadły, w przymiarce były w zasadzie wszystkie buty damskie o flexie 70 w górę, już prawie kupiliśmy Nordici Hod Rod 100W (węższe od linkowanych) i też za szertokie były, w końcu kupiliśmy Tecnici Juniorskie -flex 90 i okazały sie super

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_buty&id_grupy=2627&id_modelu=2382

, choć początkowo żona miała wątpliwości bo są niecoi nizsze niż buty damscskie ale to była kwestia przyzwyczajenia. Buty naprawdę ładnie trzymają, są odpowiednio twarde i wygodne. Też pasowały jej juniorskie Nordiuca Doberman bodajże 80. Na tak małą stopę warto poprzymierzać juniorskie buty

Edytowane przez mihumor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...