Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomoc w doborze nart


steinar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o jakieś sugestie co do nart które były by dla mnie odpowiednie, najlepiej takich które testowaliście. Preferowałbym raczej firmę Rossignol ale nie koniecznie

1. Płeć - mężczyzna

2. Wiek - 30

3. Waga - 90

4. Wzrost - 183

5. Na nartach jeżdżę od 3 sezonów, ( ok 10. dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 5

7. Moje buty to - rossignol exalt x70

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - volkl energy 170

9. Preferuję styl jazdy - rekreacyjna

10. Upatrzyłem sobie narty - Rossignol zenith z 1.0 oversize

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy narta Z 4.5 będzie dla mnie za trudna, bo znalazłem coś takiego na allegro zarówno nowe jak i używane. Nie wiem czy nie będę się na nich męczył, ale oczywiście wolałbym nartę która będzie mnie zmuszała do doskonalenia techniki i będzie dawać zadowolenie z jazdy przez kilka sezonów. Po przeanalizowaniu kilku postów skłaniam się jednak do oceny moich umiejętności raczej na 4 niż na 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy narta Z 4.5 będzie dla mnie za trudna, bo znalazłem coś takiego na allegro zarówno nowe jak i używane. Nie wiem czy nie będę się na nich męczył, ale oczywiście wolałbym nartę która będzie mnie zmuszała do doskonalenia techniki i będzie dawać zadowolenie z jazdy przez kilka sezonów. Po przeanalizowaniu kilku postów skłaniam się jednak do oceny moich umiejętności raczej na 4 niż na 5.

Zlinkuj dokładnie co cię interesuje. 4.5 to nie jest normalna katalogowa narta, coś robione dla dużych sieci typu Intersport (Eybl), oparte, jak dla mnie, na Zenith 3 - patrząc na taliowanie, jest identyczne. Może, nie musi być to taka sama narta.

Opisuję na podst. tego co znalzłem: http://allegro.pl/nowe-narty-rossignol-zenith-z-4-5-154-162-170-cm-i1295790439.html

Nie będzie za trudna, jesteś dość ciężki; dla ciebie najdłuższe czyli 170 cm w tym wypadku, choć ciut dłuższe byłyby lepsze.

Edytowane przez gajowy01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tą aukcje mi chodziło. Rzeczywiście narta robiona dla Intersportu i chyba na bazie z3 bo takie informacje w necie znalazłem. Miałem kupować z 3 ale okazja mi uciekła, w sumie nie wiem dlaczego uparłem się na Rossinole. Jeśli masz jakieś inne propozycje nart dla mnie to chętnie je przeanalizuje. ("Cholera to już za komuny było lepiej człowiek wszedł do sklepu rozejrzał się i wyszedł, a teraz trzeba wybierać" :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tą aukcje mi chodziło. Rzeczywiście narta robiona dla Intersportu i chyba na bazie z3 bo takie informacje w necie znalazłem. Miałem kupować z 3 ale okazja mi uciekła, w sumie nie wiem dlaczego uparłem się na Rossinole. Jeśli masz jakieś inne propozycje nart dla mnie to chętnie je przeanalizuje. ("Cholera to już za komuny było lepiej człowiek wszedł do sklepu rozejrzał się i wyszedł, a teraz trzeba wybierać" :D )

Szczerze mówiąc to sądzę, że dobra będzie jakakolwiek narta z grupy allround, raczej wyższy model, ze względu na masę; o dł. ok. 175 cm.

Zakładam, że po trzech mało intensywnych sezonach, przy poziomie 4 ...przynajmniej szczerze i uczciwie się oceniasz ;) nie będą dla ciebie istotne subtelne rożnice miedzy modelami. Jest rzeczywiście tego ogrom, każda firma coś ma dla ciebie.

A dlaczego właściwie zmieniasz narty? Co jest z nimi nie tak, czego oczekujesz od nowych?

Zacznij też myśleć o zmianie butów na twardsze i pomyśl o instruktorze :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wyborze nart.

1. Płeć - K

2. Wiek - 29

3. Waga - 67

4. Wzrost - 170

5. Na nartach jeżdżę od 3 sezonów, ( ok 10-15 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 5

7. Moje buty to - Atomic B Tech 70

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - stare narty kupione od znajomej (rocznik prawdopodobnie 2002/2003 - Atomic Pro Carv 5.20)

9. Preferuję styl jazdy - krótkim/średnim skrętem, rekreacyjną, po przygotowanych stokach,

10. Upatrzyłem sobie narty - Atomic Cloud 8 lub Blizzard Viva G-Three IQ a może zaproponujecie coś jeszcze innego?

11. Mój budżet na narty to około - ok 1000 zł

Jeszcze pytanie co do długości czy brać poniżej 160 cm bo te Atomici co na nich jeździłam taka dł. miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Fajne, kobiece narty - każda firma robi podobne np. Rossignol Atraxion III,Dynastar Exclusiv Activ i wiele podobnych. Przy Twoich parametrach pewnie nie byłoby problemu z nartami o oczko wyżej - np Atomic Cloud 9, Elan Wave Magic czy Fischer Vision Breeze. Jeśli nie zależy Ci na grafice kobiecych nart, możesz też brać pod uwagę środkowe modele z grupy allround unisex.

Według mnie ok 160 cm to właściwa długość.

Pozdrawiam

Mirek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zolwik po wymiarach widze, że fajna dziewczyna z Ciebie hehehe

wydaje mi się, że powinnaś poszukać czegoś z salomona (nie koniecznie kobiecego) salomon produkuje narty bardzo przyjemne w prowadzeniu, nie za bardzo twarde, narty które lubia krótki skręt (oczywiście musisz wybrać parametry pod Siebie) proponuje promień 12 -13 m

Lub zastanów się nad czymś z atomica np sl9 to chyba taka narta dla Ciebie

nei rozglądaj sięza twardymi nartami zawodniczymi typu WC bo tam trzeba troszkę siły włożyć i cały dzień na stoku trudno byłoby Ci wyjeżdzić

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówki. Myślałam też nad tymi Cloudami 9. Co do rossignoli to większość z tymi co rozmawiałam to jednak mi odradzało je na rzecz właśnie atomiców. Na dobrą sprawę to chce przetestować te 3-4 modele i z nich wybiorę.

Cloud9 to troszkę trudniejsze narty. Polecam sprawdzić z np wypozyczalni czy pasują przed zakupem. Natomiast wygląd przepiękny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rossignola oczywiście sprawdzę i kto wie czy nie będzie najlepszy. na pewno odpadają atomici sl9. . Salomony....nie myślałam w ogóle nad nimi. jeździłam wcześniej na atomicach i jakoś mi się spodobały :)

Cloud 9 może rzeczywiście troche trudniejsze ale chce szlifować swoją póki co słabą technikę i nei chcę też np. za rok czy 2 wymieniać na inny model dlatego wolałabym sobie postawić poprzeczkę trochę wyżej niż np. Cloud 7 czy 8

Edytowane przez zolwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rossignola oczywiście sprawdzę i kto wie czy nie będzie najlepszy. na pewno odpadają atomici sl9. . Salomony....nie myślałam w ogóle nad nimi. jeździłam wcześniej na atomicach i jakoś mi się spodobały :)

Cloud 9 może rzeczywiście troche trudniejsze ale chce szlifować swoją póki co słabą technikę i nei chcę też np. za rok czy 2 wymieniać na inny model dlatego wolałabym sobie postawić poprzeczkę trochę wyżej niż np. Cloud 7 czy 8

Nie sugeruj się zbytnio numerem u Atomica.

Ten numer 9 to nie numer 9 w Metronie ... ot taka ich filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że to slalomka, ale koleżanka napisała, że lubi jeździć krótkim skrętem, więc od razu mi się ta narta przypomniała, jeździełem na niej pare razy - tzn pare zjazdów - zamieniłem się ze znajomym na chwilę - dla mnie za wolna i bardzo miękka - krawędzie też bez rewelki, ale dla Pani jak najbardziej się nada, tym bardziej, że nie trzeba wcale wkłądać sił w skręty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów

Mam pytanie co do nart jakie byście polecali

1. M

2. 25

3. 78

4. 184

5. Na nartach jeżdżę od 2 sezonów, dwa razy w górach raz 5 i raz 2 dni reszta na górce na nizinach

6. Moje umiejętności określam na coś koło 4-5 bliżej 5, nie jeżdżę pługiem, na trasach łatwych (czerwonych typu lola) jeżdżę skrętem carvingowym i wydaje mi się, że w miarę mi to wychodzi. Przy większych nachyleniach nabieram zbyt dużych prędkości i muszę się trochę zeslizgiwać. Jak będę miał jakieś filmiki to wrzucę.

7. Moje buty to salomon x-wave x flex 80

8. Metron 9 164 cm, R- 12,5 jak dobrze pamiętam

9. Preferuję styl jazdy dłuższym i krótkim skrętem, narta musi być w miarę zwrotna i szybka metron wydaje mi się, że najwolniejszy nie jest. Będę jeździł raczej na przygotowanych stokach przynajmniej w najbliższych sezonach pewnie. Lubię jazdę w miarę dynamiczną i jest dość ambitnym narciarzem:)

11. Mój budżet na narty to około - brak, narty używki z poprzednich sezonów

Narty obecne nie należą do mnie i nie wiem czy kupować takie same bo są w miarę ok chociaż na nierównym stoku wydaję mi się że trochę myszkują, tracę przyczepność i równoległy docisk. Może to mój brak umiejętności

Czekam na wasze sugestie czy kupować te metrony 9 czy jest inna narta nad która warto się zastanowić?

Edytowane przez inomaciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś w wątku dotyczącym kobiet:DMetron 9 -jak sobie radzisz ,jest bardzo ciekawą nartą do rozwoju i nie tylko,tym bardziej,że toleruje średnie prędkości i jest bardzo stabilna:rolleyes:,ale czytajac dalej o tym myszkowaniu i utracie przyczepności na nierównym terenie,mam jednak wątpliwosci.Ale jazda wymaga doskonalenia,albo instruktora.

Edytowane przez dareklewandowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też znam Metrona 9 i uważam, że to dobry wybór i naprawdę dobre i bardzo uniwersalne narty. Myszkowanie na nierównym stoku to po części twoja wina a po części może to być brak długości tej narty oraz wina tegoż stoku:D, niemniej akurat ten model można tak dobrać w kwestii długości i jest ok, ja jestem nawet nieco cięższy i na 164cm mi się jeździło naprawdę fajnie. Jakbyś chciał mam takowe Metrony w stanie bdb do sprzedania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co,taką nartę warto posiadać:),zawsze będę ją wspominać z wielkim szacunkiem:rolleyes:,narta na której czuje się lekkość/ale nie przy noszeniu;)/,uczucie fruwania-niezależnie od warunków śniegowych. Ale trzeba trochę na niej pojeździć i wyczuć,nie jest demonem prędkości,ale potrafi pokazać pazur/w mokrym,ciężkim śniegu-nie jeżdziłem na lepszej:rolleyes:/ Ale moje wrażenia z jazdy nie były z poziomu 2:D,no 1:D:D.Ciekawa propozycja dla początkujących narciarzy-to grupa atomic Izor:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...