Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

M, 185/80, zaawansowany


artwal

Rekomendowane odpowiedzi

1. Płeć - M

2. Wiek - 38

3. Waga - 80

4. Wzrost - 185

5. Na nartach jeżdżę od 25 sezonów, (małe kilkanaście dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na

7-8

na przygotowanych trasach szybko, dowolnym skrętem, w każdych warunkach, lubię twardo i stromo

nie miałem okazji jeździć na tyczkach

muldy spoko

nie jeździłem dotąd za wiele poza trasami, puch przejadę ale nie umiem

7. Moje buty to

Technica sprzed dobrych parunastu lat, b. twarde (karbonowe)

Pewnie wkrótce do zmiany choć ciągle się w nich dobrze jeździ.

8. Teraz jeżdżę na nartach/model

Atomic Race GS 9 (model też sprzed lat, drugi od góry z dostępnych w sklepie). O ile pamiętam to narty z tego sezonu kiedy się pojawiła w Atomicach wężowa skórka.

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) -

Obecnie: długi, na przygotowanych trasach, taki gigant bez tyczek ;)

Chcę: różnorodności

Po pierwsze dużo jeżdżę z dziećmi, siłą rzeczy gigantówka raczej wtedy przeszkadza niż pomaga. Potrzebne jest więc coś czym jeździ się nieco lżej.

Po drugie chcę trochę wyjechać poza trasy, mieć więcej frajdy z jazdy w trudnych warunkach, na muldach, nieprzetartym śniegu etc., pojechać krótszym skrętem.

Generalnie chodzi o narte, która pojedzie wszędzie, na której można pojechać w miarę szybko, wciąż wymagającą ale bez walki zawsze i w każdym skręcie.

10. Upatrzyłem sobie narty

Nie nadążam. Z opisów pewnie jakieś all mountain. Sęk w tym, że ile razy próbowałem narty nie gigantowej - zawsze pojawiał się dyskomfort przy szybszej jeździe.

11. Mój budżet na narty to około

Na tym etapie nieistotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

5. Na nartach jeżdżę od 25 sezonów, (małe kilkanaście dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 7-8

10. Upatrzyłem sobie narty

Nie nadążam. Z opisów pewnie jakieś all mountain. Sęk w tym, że ile razy próbowałem narty nie gigantowej - zawsze pojawiał się dyskomfort przy szybszej jeździe. (..)

... i jesteś wprost idealnym, modelowym przykładem, że niewiele ci nie można poradzić :)

Jeździsz długo, jesteś doświadczony, realnie patrzysz na umiejętności itd. - w efekcie musisz sam popróbować rożnych nart, w różnych warunkach. Zaprzyjaźnij się z jakimiś okolicznymi wypożyczalniami, wcześniej z katalogiem i testuj.

Gdybyś nie napisal to i tak bym się domyślał, że kupiłeś parę lat temu GS Atomica, i zgaduję, że te pewnie coś koło/ponad 180 cm :) Ja ze swej strony, z podobną sumą doświadczeń mogę tylko opisać swoją ścieżkę: ok. 5 lat temu nabyłem pierwsze "krótkie", "carvingowe", czyli crossy - dł. 180 cm ;) następne były slalomki a potem śmietnik rósł ;) Każda z tych nart była/jest fajna, każda inna - dedykowana innym celom. Po prostu w ostatnich latach narty są bardziej specjalistyczne. Popróbuj, rożnych: "pierwszej" slalomki, "drugiej" gigantki, czegoś szerokiego i długiego itd. - a na końcu i tak pewnie dojdziesz do wniosku, że jedna para nart nie wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Gajowym - trudno coś doradzić ale target wyglada mi na dwie narty. Popatrz sobie na którąś z takich co to jedną np:

Atomic D2 VC75, Head Titan Supershape, Duel XL Round, Dynastar Contact 4x4, Salomon Tornado Ti, Volkle Tigershark 11 PS, K2 Recon - takie przykłady, jakbyś znalazł jakieś mozesz sobie przetestować to Ci da wskazówki czego szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC 30 może jest ciekawą nartą,ale po przesiadce z gs 9 może się okazać zbyd dziwną ciekawostką:rolleyes:Zauważ jakie taliowanie ma ta narta,promień gigantki:p,ale to nie będzie gigantka.Możesz czuć się rozczrowany:eek:Może lepiej na początek zacząć od mniej radykalnych nart pod stopą /jakieś 72-74 mm /.Koledzy przedstawili szereg modeli nart, z którymi powinneś się zapoznać,a ja jeszcze dorzucę,ze może Cię zadowolić tegoroczna kolekcja Blizzarda G-power:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 180 cm :) I teraz trudno się uwolnić.

No ale kuszą mnie te nowe wynalazki np. http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=3244&id_modelu=4642

Na pewno chcę popróbować ale szukam inspiracji, trudno się odnaleźć w liczbie modeli...

hmmm. Boję się, że narta do wszystkiego to poprostu... narta do niczego.

Ale kto wie, może jest fenomenem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC 30 może jest ciekawą nartą,ale po przesiadce z gs 9 może się okazać zbyd dziwną ciekawostką:rolleyes:Zauważ jakie taliowanie ma ta narta,promień gigantki:p,ale to nie będzie gigantka.Możesz czuć się rozczrowany:eek:Może lepiej na początek zacząć od mniej radykalnych nart pod stopą /jakieś 72-74 mm /.Koledzy przedstawili szereg modeli nart, z którymi powinneś się zapoznać,a ja jeszcze dorzucę,ze może Cię zadowolić tegoroczna kolekcja Blizzarda G-power:rolleyes:

Fajna cena tej G-Power.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzą słuchy,że te narty zamieszają w tym roku;),ale to ploty:)Cena też zaj...;),grizzly też robił furorę ceną i niepewnością-a dziś i tak kupują A30.Ale patrząc na G -Power,to faktycznie narta wygląda imponująco:).Przecież można pokusić się na zwariowanie i kupić,jako nowość,niż czekać jak będzie obyta,opisana i przez wszystkich przetestowana:D.To tak jak trochę z nowym modelem samochodu,najbardziej cieszy jak wzbudza zainteresowanie,jak się objeździ i znudzi to powszechnieje:DTak jest z nartami allmountain, dziś to kierunek dla większości "amatorskich;)'narciarzy :D-zastępca allround:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchy powiadasz chodzą:D A o co chodzi z tą nartą roku? jakie są kryteria? Jak to jest oceniane? Znam kwestie samochodu roku i powiem szczarze z ostatnich dziesieciu lat to żadnego bym nie chciał:D Ale może z nartami jest inaczej, poczekam na opinie:cool:

Koledzy wtajemniczeni coś powiedzą,jak przyjdzie pora;)Ostatnio zaprezentowany test 10/11 race Worldski-też zaskakujący:D,ilu widzieliście narciarzy podczas PŚ w Soelden na Atomicach:D,górą był Head,później Fischer,gdzieś przebłyski Nordica i Salomona:D

Ale pomijając te wszystkie niepewności i wybory;),narta wygląda imponująco i ma wszelkie parametry,że nie będzie "kopciuszkiem",a cena też o czymś świadczy,pamiętająć,że blizzard raczej cenowo rozbijał konkurencję,a tu taki strzał:rolleyes:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim!

No, i wbrew obawom całkiem całkiem udało się doradzić. Bardzo dziękuję!

Plan jest prosty: pożyczę tego g powera i może jeszcze Atomic D2 VC75 (wiernym trzeba być, chociaż próbować) i jak się okaże, że faktycznie jest sens zmiany z moich GS9 to... szukam dalej w podanych modelach - bo a nuż uda się osiągnąć to samo nieco taniej. Jak się nie uda, to ponownie przemyślę co znaczy "budżet na tym etapie nieistotny" ;) Swoją drogą, to jeszcze trochę i w nartach będą czujniki linii papilarnych odblokowujące wiązania - jak zostawić pod knajpą narty za 4 tys zł? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, i wbrew obawom całkiem całkiem udało się doradzić. Bardzo dziękuję!

Plan jest prosty: pożyczę tego g powera i może jeszcze Atomic D2 VC75 (wiernym trzeba być, chociaż próbować) i jak się okaże, że faktycznie jest sens zmiany z moich GS9 to... szukam dalej w podanych modelach - bo a nuż uda się osiągnąć to samo nieco taniej. Jak się nie uda, to ponownie przemyślę co znaczy "budżet na tym etapie nieistotny" ;) Swoją drogą, to jeszcze trochę i w nartach będą czujniki linii papilarnych odblokowujące wiązania - jak zostawić pod knajpą narty za 4 tys zł? :)

Prosimy o opisanie doznań z testów.

Będzie coś "obiektywnego" ;)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wam mowie chcecie fajną narte to rossignol master :) ma sa kra wg mnie lepsza niz ten blizzard choć powiem wam ze on jest naprawde fenomenalny

O tego sprzęta Ci chodzi?

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=3260&id_modelu=4676

To niby GS jest? - coś nie kumam, w jednym rozmiarze dla kobit i facetow - genialne, wreszcie nie trzeba sie spierać o długość....narty:D Jakies krótkie wydaje się. Ale za to piknie wygląda. Można coś więcej konkretu poza emanacją zachwytu:D Piszą, że to jeszie wszystko - ciekawy sprzet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tego sprzęta Ci chodzi?

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=3260&id_modelu=4676

To niby GS jest? - coś nie kumam, w jednym rozmiarze dla kobit i facetow - genialne, wreszcie nie trzeba sie spierać o długość....narty:D Jakies krótkie wydaje się. Ale za to piknie wygląda. Można coś więcej konkretu poza emanacją zachwytu:D Piszą, że to jeszie wszystko - ciekawy sprzet

więc tak

to jest moja opinia jaką wyrazilem o tej narcie po testach:

Są to świetne narty gigantowe dla amatorów. Świetnie sprawdzają się na bramkach giganta a także w codziennej jeździe po stoku. Bardzo skrętne i stabilne w średnim i długim łuku. Wymagają od narciarza bardzo dobrej techniki, lecz potrafią się za to odwdzięczyć bezkompromisowym prowadzeniem i poczuciem 100% pewności. W sposób wręcz niewiarygodny trzymają krawędź dynamicznie przechodząc ze skrętu w skręt. Jest to jedna z tych nart, z którymi narciarz po pierwszych paru łukach czuje pełną jedność.

Wg mnie ta narta to kompromis pomiędzy taką typową gigantówą którą trzeba naprawde sie rozpędizć zeby jechała a takim swojego rodzaju stuningowanym allroundem. To jest narta której na naszym rynku nie było wypełnia swojego rodzaju niszę miedzy allroundem a gs-em- nisza bardzo mała ale da się zauważyc. Ogolnie dla mnie to była bardzo przyjazna narta do całodziennej zabawy dla narciarzy którym nawet najwyzszy allorund nie wystarcza a znowu nie chcą się męczyc na gs-ie :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak

to jest moja opinia jaką wyrazilem o tej narcie po testach:

Są to świetne narty gigantowe dla amatorów. Świetnie sprawdzają się na bramkach giganta a także w codziennej jeździe po stoku. Bardzo skrętne i stabilne w średnim i długim łuku. Wymagają od narciarza bardzo dobrej techniki, lecz potrafią się za to odwdzięczyć bezkompromisowym prowadzeniem i poczuciem 100% pewności. W sposób wręcz niewiarygodny trzymają krawędź dynamicznie przechodząc ze skrętu w skręt. Jest to jedna z tych nart, z którymi narciarz po pierwszych paru łukach czuje pełną jedność.

Wg mnie ta narta to kompromis pomiędzy taką typową gigantówą którą trzeba naprawde sie rozpędizć zeby jechała a takim swojego rodzaju stuningowanym allroundem. To jest narta której na naszym rynku nie było wypełnia swojego rodzaju niszę miedzy allroundem a gs-em- nisza bardzo mała ale da się zauważyc. Ogolnie dla mnie to była bardzo przyjazna narta do całodziennej zabawy dla narciarzy którym nawet najwyzszy allorund nie wystarcza a znowu nie chcą się męczyc na gs-ie :)

To teraz poproszę o Twoją opinię o Blizzardzie R-Power 6.8 i G-Power 7.2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak

to jest moja opinia jaką wyrazilem o tej narcie po testach:

Są to świetne narty gigantowe dla amatorów. Świetnie sprawdzają się na bramkach giganta a także w codziennej jeździe po stoku. Bardzo skrętne i stabilne w średnim i długim łuku. Wymagają od narciarza bardzo dobrej techniki, lecz potrafią się za to odwdzięczyć bezkompromisowym prowadzeniem i poczuciem 100% pewności. W sposób wręcz niewiarygodny trzymają krawędź dynamicznie przechodząc ze skrętu w skręt. Jest to jedna z tych nart, z którymi narciarz po pierwszych paru łukach czuje pełną jedność.

Wg mnie ta narta to kompromis pomiędzy taką typową gigantówą którą trzeba naprawde sie rozpędizć zeby jechała a takim swojego rodzaju stuningowanym allroundem. To jest narta której na naszym rynku nie było wypełnia swojego rodzaju niszę miedzy allroundem a gs-em- nisza bardzo mała ale da się zauważyc. Ogolnie dla mnie to była bardzo przyjazna narta do całodziennej zabawy dla narciarzy którym nawet najwyzszy allorund nie wystarcza a znowu nie chcą się męczyc na gs-ie :)

A tą szerokość pod butem jak się czuje, wiesz jak dla małego amatora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szerokosc pytasz ja to odebrałem jako zajebiste poczucie stabilności i nie jest to coś takiego ze musisz mieć umiejętnośći zawodnika zeby nad nią zapanować- umiejętnosci musisz mieć ale nie przesadzajmy każdy z nas wydaje mi się że dał by sobie radę.

co do g-power full suspension iq:

Bardzo dobre narty do całodziennej jazdy. Dynamiczne, szybko przechodzą ze skrętu w skręt. Przy dużych prędkościach krawędzie potrafią czasem popuścić. Dużą zaletą Blizzardów jest ich tolerancja na błędy narciarza- te narty potrafią wiele wybaczyć. Systemy, które zostały zastosowane w tych nartach naprawdę spisują się znakomicie czyniąc tą nartę bardzo uniwersalną dla narciarzy o dobrej technice jazdy. W średnim skręcie pokazują swoją prawdziwą naturę.

na R-powerze nie jeździłęm wiecej nie mowie bo mi nie wolno :) i tak za to moze mi sie lekko oberwać :)

Edytowane przez Boogie
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam ,

na wstępie chce przeprosić założyciela tematu . nie chcę się wciskać w temat wyboru nart. ale mniej więcej jestem na podobnym etapie ... może mniejszy staż w latach :) . Ostatnie kilka sezonów przejeździłem na komórkowych nartach Kneissl Red star SL WC. Podczas pobytu w dolomitach wypożyczyłem

K2 Obsethed , jestem pod ogromnym wrażeniem tej narty - dużo fanu ;)

Jest ktoś z doświadczeniem w tego typu segmencie nart ??

mnie ogranicza kwota , powiedzmy do 2500 zł z wiązaniami i raczej celuje w modele z lat poprzednich.

dzięki !!!

:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...